Skocz do zawartości
Novarek

Internet w Orange a Telefon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nurtuje mnie pewna kwestia :zakrecony: mam podpisaną umowę w Orange na internet (Business Everywhere), przedłużaną n razy (obecnie 12GB transferu miesięcznie + nielimitowany w nocy). W ofercie tej otrzymałem kartę SIM/R-UIM, do wykorzystania w modemie. Pytanie moje brzmi, czy jeśli przełożę kartę od modemu do komórki, będę mógł na niej wykorzystać to 12GB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam,

Nurtuje mnie pewna kwestia :zakrecony: mam podpisaną umowę w Orange na internet (Business Everywhere), przedłużaną n razy (obecnie 12GB transferu miesięcznie + nielimitowany w nocy). W ofercie tej otrzymałem kartę SIM/R-UIM, do wykorzystania w modemie. Pytanie moje brzmi, czy jeśli przełożę kartę od modemu do komórki, będę mógł na niej wykorzystać to 12GB?

Prosta odpowiedź: OCZYWIŚCIE, ŻE TAK

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sinead

@Novarek- jaka ofertę brałeś w bussines everywhere? Możesz powiedzieć coś więcej? Zastanawiam się właśnie nad netem mobilnym w Orange, tylko jeszcze nie wiem czy brać free czy opcje biznesową, więc przyda się jakaś opinia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opcja biznesowa jest znacznie korzystniejsza. Więcej danych za taką samą kwotę, a przede wszystkim możliwość wrzucenia w koszty. U mnie internet śmiga na 3G, żadnych problemów nie mam i nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matquu
    Napisano (edytowane)
    @Novarek- jaka ofertę brałeś w bussines everywhere? Możesz powiedzieć coś więcej?

Autor wątku przedłużał umowę, a to całkiem inna bajka w porównaniu do nowych użytkowników. Ich nowa oferta jest strasznie kiepska, poprzednia była lepsza.

A co do przedłużania. Już 2 lata temu miałem za 60zł 21GB. Nie wiem co by teraz zaoferowali, ale patrząc na ich ofertę to kiepsko wygląda.

Równie dobrze można wziąć Orange Free na kartę i przy doładowaniu 100zł dostajesz 7GB (a w abonamencie masz za 99zł 7GB), i bez żadnych zobowiązań.

Edytowane przez matquu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sinead

@matquu: ale pod jakim względem nowa oferta jest gorsza?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tureq

na firme jak bierzesz bezprzewodowy to za 65 zl z VAT dostajesz 8GB i miedzy 0 a 8 rano koszystasz bez limitu, dodatkowo w tej cenie masz usluge Wiecej maili czy jakos tak, oznacza to ze jesli uzywasz klienta poczty to transfer przez odpowiednie protokoly (nie pamietam ktore dokladnie ale wszystkie najpopularniejsze sa uwzglednione) nie schodzi z tych 8 GB

wprawni magicy wiedza jak fajna to jest usluga i co mozna z nia zrobic ;)

---------- Post dołączono o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

na firme jak bierzesz bezprzewodowy to za 65 zl z VAT dostajesz 8GB i miedzy 0 a 8 rano koszystasz bez limitu, dodatkowo w tej cenie masz usluge Wiecej maili czy jakos tak, oznacza to ze jesli uzywasz klienta poczty to transfer przez odpowiednie protokoly (nie pamietam ktore dokladnie ale wszystkie najpopularniejsze sa uwzglednione) nie schodzi z tych 8 GB

wprawni magicy wiedza jak fajna to jest usluga i co mozna z nia zrobic ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sinead

no właśnie zaskoczyło mnie, że ktoś wspomniał o pogorszeniu oferty, bo z tego co widać to możliwości nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    matquu

To co wyżej napisałem dotyczyło oferty Free. I podtrzymuje, że warunki są gorsze. Np. był plan Optimum 7GB (+1GB jak zam. przez internet) za 75zł, a teraz 6GB (+1) za 99zł.

Wprowadzili te bez limitowe wieczory, no ale internet jest mobilny i korzysta się z niego mobilnie, a nie czeka do nocy żeby skorzystać, więc nie każdemu to pasuje.

A faktycznie w ofercie na firmę są lepsze warunki niż na Free, ale też bez przesady. Bardzo przypominają starą ofertę Free jeżeli chodzi o limity. Tj. 4GB/60zł, 7GB/75zł, 20GB/120zł, 35GB/150zł + dodat. GB jak przy zam. przez internet. Prawie to samo jest w ofercie dla firm, z tym, że są dodatkowo jakieś usługi dodane, mniej lub bardziej potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tureq

Niedlugo bedzie odswiezona oferta Free ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi