Skocz do zawartości
jtluscik

Instalacja oprogramowania za pomocą LG flash tool

Rekomendowane odpowiedzi

Pamiętaj wszystko robisz na swoją odpowiedzialność, nie ponoszę winy za powstałe uszkodzenia

1. Pobrać wybrany KDZ stąd: LG G3 D855 KDZ download | LG G3 | XDA Forum

2. Pobrać i zainstalować sterowniki stąd: LGUnitedMobileDriver_S50MAN311AP22_ML_WHQL_Ver_3.11.3

3. Pobrać i rozpakować FlashTool2014:

LG Flash Tool 2014

4. Skopiować KDZ do folderu Flash Tool.

5. Wejść w tryb download na telefonie (wyłączyć telefon, potem trzymając Vol Up podłączyć przez USB do komputera)

6. Uruchomić LGFlashTool2014.exe.

7. W "Select type" zostawić "CDMA" (bałem się trochę zostawić tą opcję bo to chyba standard amerykański, ale, zgodnie z typ co mówi autor aplikacji tak powinno być i faktycznie jest ok)

W "PhoneMode": zostawić DIAG".

W "Select KDZ file": wskazujemy ścieżkę do pliku KDZ

8. Wybieramy CSE Flash

9. W kolejny oknie klikamy Start.

10. Dalej zmieniamy Koreę na inny kraj.

11. Wybieramy język na Polish

12. Klikamy Ok.

Czekamy aż zakończy się instalacja.

Edytowane przez dszymek
    dostosowanie tekstu po przeniesieniu do nowego wątku
    • Lubię to! 12

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwestia wyjaśnienia, w Polsce w PLUS GSM jest wersja 2GB/16GB i teraz pytanie. Telefonu jeszcze nie mam, będę miał na dniach ale chcę od razu wgrać czysty soft i rozumiem, że ma to być LG D855 Phone Firmware D85510A_00 EUROPE COMMON 16G Edition ?? Czy może inny?

Edytowane przez Tedeusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    andyvip

Sam się nad tym zastanawiam. Ale czy nie powinno pisać

POLISH?

Przydało by się wiedzieć na których softach jest naj mniej problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kwestia wyjaśnienia, w Polsce w PLUS GSM jest wersja 2GB/16GB i teraz pytanie. Telefonu jeszcze nie mam, będę miał na dniach ale chcę od razu wgrać czysty soft i rozumiem, że ma to być LG D855 Phone Firmware D85510A_00 EUROPE COMMON 16G Edition ?? Czy może inny?

Ja zainstalowałem wersję na rynek włoski. Wydaje mi się, że wersja, którą instalujemy nie ma aż tak dużego znaczenia. Czytałem, że ludzie z D855 instalują np. wersję na rynek indyjski.

O ile dobrze pamiętam, to w wątku na XDA wyczytałem też, że wersję 32GB działają na 16GB, ale nie odwrotnie.

Żeby mieć czysty soft trzeba skasować plik z nazwą operatora w katalogu /data/.OP (potrzebny root). Przypuszczam, że niezależnie od wersji, którą instalujemy system sam wgrywa aplikacje, które znajdują się w tym katalogu. Ja go wykasowałem, z telefonem nie ma problemu, bloatware się nie wgrał.

Edit: użyłem tej wersji oprogramowania: http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW326306432109876543213/D85510g_00.kdz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    elmak

Witam wszystkich, ja szukam romu dla polski wiem że takowy jest bo sprawdzałem na stronie producenta ale żeby go dorwać to już nie mam pojęcia skąd. Może ktoś wie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OK, w końcu udało się. Zainstalowałem soft V10e.

Bardzo się zdziwiłem , że nadal zostały śmieci z Play. Soft jest nowszy ale nie zniknął brand i aplikacje Play.

hmmm...

Dopiero root i usunięcie katalogu od Play załatwiło sprawę.

Robiłem tak:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2785089wersja z TOT i DLL

a soft:

Listing of 10E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    elmak

jtluscik i jakie masz wrażenia po przeskoczeniu z 10A na 10G? Jakieś różnice co do baterii i grzania się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przyłączam się do pytania, bo również zasysam v10G ITA i liczę na uwagi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jtluscik i jakie masz wrażenia po przeskoczeniu z 10A na 10G? Jakieś różnice co do baterii i grzania się?

Ciężko mi o jakieś porównanie, na 10A nie miałem żadnych problemów z baterią i grzaniem i teraz też jest dobrze.

10G używam od piątku albo czwartku i pamiętam, że tylko raz czułem, że telefon się nagrzał (długie surfowanie po internecie, w tym parę krótkich klipów wideo). Na ten moment: telefon na baterii od 8h 49 min, stan: 78%, czas użycia ekranu 1h 7m. Czyli moim zdaniem całkiem nieźle.

Wydaje mi się, że na 10g telefon jest trochę szybszy, ale może to być subiektywne wrażenie.

Podsumowując, jeżeli 10g nic nie poprawia, to na pewno nic nie psuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem że wgranie nie brandowanego softa mozna robic bez roota, i jeszcze jedno czy po wgraniu nowego softu tą metodą tracę wszystkie dane z tel. czy nie?

LG-G3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi