Skocz do zawartości
jtluscik

Instalacja oprogramowania za pomocą LG flash tool

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien czy root jest konieczny, czy nie. Całkiem możliwe, że nie bo wgrywany soft pochodzi of LG. Ale żeby pozbyć się bloatware operatora (czyli de facto mieć niebrandowany telefon) konieczny jest root. Aplikacje operatora są wgrywane z katalogu /data/.op/(nazwa katalogu operatora), do którego dostęp jest możliwy tylko z rootem. Jeżeli nie usuniesz tego katalogu to dalej będziesz miał brandowany telefon niezależnie od tego jaki soft wgrasz.

Edit: przy użyciu metody, którą podałem w pierwszym pości, wszystkie dane na telefonie są tracone. Można też wybrać opcję normal flash (przy której nie tracimy danych, ale ona służy tylko do wgrywania tej samej wersji softu np. aby poprawić błędy itd.)

Edytowane przez jtluscik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie do konca mi chodzi żeby pozbyć się śmieci od operatora, bo one jako tako nie przeszkadzają. Ale o aktualizację, z doświadczenia wiem że zazwyczaj nie brandowane tel. mają aktualizacje na pierwszym miejscu, a potem brandy. I czy traci sie wszystkie dane.

LG-G3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, traci się wszystkie dane. Jak przy factory reset.

O ile wiem to w tym przypadku niebrandowany soft Ci nie pomoże. Na XDA wyczytałem, że LG ustala aktualizację i wersję, do której telefon ma zostać zaktualizowany na podstawie IMEI telefonu, nie decyduje o tym aktualnie wgrana wersja softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hajpek

Tak samo nexusy są aktualizowane, nie wszystkie naraz, tylko partiami google daje aktualizacje.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, czyli wiemy już, że aby pozbyć się śmieci od Play należy mieć root i skasować odpowiednie pliki.

Sam tego doświadczyłem (instalowałem open europe v10e a mam telefon od Play).

Teraz pytanie, czy po ponownym wgraniu softu od Play czy innego open telefon znów staje się brandowany? Czy katalog od Play znów się pojawi?

Pytam pod kątem ewentualnego oddania na gwarancję.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przed jakąkolwiek modyfikacją telefonu z danego pochodzenia (np. brand Play), polecam zrobić backup Nandroid, by zachować identyczną strukturę plików jak z salonu.

O ile masz dostęp do softu od Play, to również nie będzie problemu i telefon znowu staje się brandowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

u mnie już za późno na backup ;)

Dostępu do softu z Play na razie nie mam... ale pewnie wkrótce się pojawi (mam nadzieję) ;)

Opcja awaryjnego przywracania oprogramowania jeszcze może pomóc - tak mi się wydaję:)

Albo... ponowne wgranie katalogu od Play ;) Jak ktoś udostępni ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jokero

Edit: przy użyciu metody, którą podałem w pierwszym pości, wszystkie dane na telefonie są tracone. Można też wybrać opcję normal flash (przy której nie tracimy danych, ale ona służy tylko do wgrywania tej samej wersji softu np. aby poprawić błędy itd.)

Czyli zakładając że posiadam soft playa V10-260-06 (obecnie bez katalogu OP - tel. z rootem) mogę w ten sposób uaktualnić soft telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje mi się, że nie - aktualizacja to już inna wersja softu i wymaga wybrania trybu instalacji, który wiąże się z utratą danych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    elmak

Jakie uaktualnienie powoduje Ci utratę danych bo nie rozumię?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi