Skocz do zawartości
tonio

ROM [30.09.14] ViMiRo ROM v4.0-3

Rekomendowane odpowiedzi

Pb55

Panie i panowie przeczytałem w tym wątku sprzeczne informacje, mianowicie:

1. Czy plik boot.img (kernel) trzeba wgrać przed czy po zainstalowaniu ROMA ViMiRo 5.0

2. Czy plik boot.img trzeba KONIECZNIE wgrywać jak się ma S-ON czy S-OFF ??

Pilne  !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    pasnik

Nie wiem jak przy s-on przy s-off wgrywasz normalnie soft bez bootimage/jest w sofcie i wgrywa się sam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pajonk

Przy S-ON ZAWSZE trzeba boot.img ręcznie przez fastboot wgrywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli przechodzisz z 4.0-3 na 5.0-0 lub 6.0-0 to nie musisz ponownie flashować kernela, bo to ten sam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pb55

W końcu zainstalowałem ViMiRo 5.0 wszystko działa.

Ale mam problem, mianowicie po wejściu w menu a później chęci szybkiego powrotu do głównego pulpitu telefon "myśli" tzn po wciśnięciu przycisku głównego telefon reaguje po 2-3 sek i dopiero wraca do ekranu głównego i to z trudem wyświetla zegar i pogodę.

Czy ktoś wcześniej spotkał się z takim problemem ?

Nie będę ukrywał że na stockowym ROMie powrót do ekranu głównego wykonywał się zdecydowanie szybciej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam. wrzuciłem sobie ViMiRo 5.0, ładnie się zainstalował, odpalił bez żadnego problemu. podczas zabawy system zauważyłem, że nie może połączyć się z siecią wifi. status 'włączanie' i mieli, ale żadnej sieci nie wyszukuje. w ustawieniach pod WiFi za jakiś czas pojawia się napis 'błąd'. co może być problemem? wydaje mi się, że wszystko zrobiłem dobrze. 3G chodzi, tylko te nieszczesne wifi :( ogolnie system swietny, ale jezeli nie bedzie mozliwosci używania wifi bede musial poszukac czegos innego niestety.

Pytania nie było. Sprawa rozwiązana. Zgubiłem po drodze wgranie boot.img przez flashboot'a

Edytowane przez natan95

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pb55

Witam. Zainstalowałem ViMiRo 6.0 wszystko ładnie działa, boot.img też wgrany ale zauważyłem że wystarczy jak zrestartuję albo wyłączę tel to kernel mi wraca do starego stockowego. Wcześniej miałem ViMiRo 5.0 i nie było tego problemu. 

Wipe robiony 2x

Dalvik też

Cache też

Nie mam już pojęcia dlaczego tak się dzieje. 

Przez zwykłe wyłączenie tel nie będzie działało WiFi i tel będzie mulił, co zauważyłem jak chciałem zostawić ten stockowy kernel.

Może ma ktoś jakieś pomysły jak na stałe wgrać kernel mikke777.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeskoczyłem z Desire X na One E8 ale o X'ie mogę co nieco powiedzieć.

Mam ViMiRo ROM 4.03 i kernel Mikhei777 czy jakoś tak i jestem na S-ON więć boot.img MUSIAŁEM flashować bo WiFi nie działało.

Pierwszy raz słyszę aby kernel sam się zmieniał po restarcie telefonu.Dość dziwny przypadek.

Mój Desire X leży w szufladzie i zbiera kurz - powiedzcie mi czy fajny ten Revolution?

Szybszy niz 4.03? bo ten to rakieta jest :-) Może warto go "odświeżyć" ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydaje się troszkę szybszy, zmieniono lekko interfejs w szufladzie aplikacji, ustawieniach, nowy pasek powiadomien, nowa aplikacja pogody, nowy menedżer zadań, zmieniono wygląd ostatnich aplikacje na klasyczny AOSP zamiast tych z Sense 5. To chyba wszystko, polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Pb55

ViMiRo 6.0 Revolution jest naprawdę mega. Wcześniej miałem 5.0 i nie byłem zadowolony bo mi wieszał telefon. Po zainstalowaniu 6.0 i sflashowaniu kernela działa jak głupi.

Ja mam pytanie jak odinstalować apki te które zainstalowałem wraz z ROMem 6.0 ?

Głównie chodzi mi o "Notatki" są mi zbędne ale nie mogę ich odinstalować.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi