Skocz do zawartości
Tarpi

Problem z oryginalnym dialerem

Rekomendowane odpowiedzi

Tarpi

Witam :)

Mam dwie Defy kupione w Era w tym samym czasie. Czarna i biała ale to chyba bez znaczenia :) .

Obie bez rootów, modów i zmiany softu.

Problem którego nie rozumiem dotyczy białej.

Po zakończeniu połączenia pokazuje się ramka z czasem trwania zakończonego połączenia. W czarnej po 1-1,5 sek po zakończeniu w tle pod ramką pojawia się dialer i max po 5 sek. telefon gotowy jest do ponownego wybierania numeru.

W białej natomiast ramka z czasem również się pojawia ale po ok 2 sek. dialer w tle znika, pojawia się czarne tło (ramka cały czas widoczna) i dopiero po ok 15-20 sek. wraca dialer i można ponownie zestawić nowe połączenie.

Odinstalowałem z białej wszystkie aplikacje których nie było na czarnej (zostały tylko ptaszki ale nie sądzę żeby one ) zostawiając tylko te same co są na czarnej. Nie przyniosło to niestety żadnego rezultatu.

Czy ma ktoś pomysł od czego zależna jest ta różnica w zwłoce dialerów ????

Może jest jakiś sposób na przyspieszenie powrotu dialera do gotowości zanim zrobię wipa ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

podobno jest to znany problem systemu 2.1 (eclair) na motoroli zainstaluj inny soft - jest na forum, bądź poczekaj na oficjalną aktualizacje - ma być do końca czerwca

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tarpi
    ... zainstaluj inny soft - jest na forum...

Czy wiąże się to z rootem?

Przyznam szczerze, że wolał bym uniknąć tego z czystego lenistwa i chyba również utraty gwarancji.

Mógłbyś podrzucić jakiegoś linka do tematu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tayjkt
    Czy wiąże się to z rootem?

Przyznam szczerze, że wolał bym uniknąć tego z czystego lenistwa i chyba również utraty gwarancji.

Mógłbyś podrzucić jakiegoś linka do tematu ?

W dziale z Defy masz różne tematy z modami

Co do gwarancji jak Ci się telefon zepsuje to możesz zrobić wipa i wysłać na gwarancję:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam eklerka i nie mialem nigdy takiego opoznienia, takze winny moze byc branding ery, a nie sam eclair.

Sprawdz w ogole wersje systemu, czy czasem nie masz 2.31, bo chyba w tej wersji ten problem byl bardziej widoczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szakalq

ja u siebie miałem też ten problem (długo widniało okienko po rozmowie i na 2.34 i później na 2.51 - strasznie denerwujące to było) dopiero po aktualizacji do 2.2.2 (177 nordic) problem zniknął (telefon z play)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lol72

A czy ktoś spróbował zmienić dialer?

Wyczyszczenie danych w zarządzaniu aplikacjami na kilkanaście połączeń trochę pomaga.

Mam wersję systemu Moto_Version.2.51.1.MB525.T-Mobile.en.PL jeśli to ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x