Skocz do zawartości
darek_szaman

Oficjalny KitKat 4.4.2 dla ROW. Aktualizacja OTA.

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek pojawiła się jako OTA paczka z oficjalną aktualizacją do KitKat 4.4.2 - wersja ma numer P780_ROW_S220_140722 (wielkość aktualizacji ok 722 MB). Testuję ją od tego czasu, działa jak na razie ok., choć może trochę mniej płynnie niż JB, ale to może być subiektywne odczucie. AnTuTu pokazał wynik 16060. Ogólnie pierwsze wrażenie są pozytywne.

Wersja modemu to: P780_ROW.V104, 2014/07/22 11:59

Posiada m.in. następujące aplikacje Lenovo:

- Lenovo Secutity v.4.2.6,

- Lenovo SNPit v.3.5.6 (Camera),

- Lenovo SEEit v.3.5.6 (Galery),

- Lenovo SYNCit v.1.0.36,

- Lenovo SHAREit v.2.7.4,

- Lenovo Theme Center v.2.0.337 ROW,

- Lenovo Power Manager v.2.1.436,

nowa aplikacja na PC - Mobile Assistant

post-281161-1425575114088_thumb.png

post-281161-14255751175023_thumb.png

bateria trzyma wg mnie dłużej, natomiast aplikacja na PC jest rewelacyjna, zrzuty ekranu zrobione zostały za jej pomocą, można przeglądać SMS, importować i eksportować je z telefonu, edytować listę kontaktów dodawać muzykę, filmy,

post-281161-14255751175519_thumb.png

Edytowane przez awygo
    Przystosowanie dla działu Romy&Modyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam posiadamy teraz AOSP i proszę mi powiedzieć przez recovery normalnie mam to wygrać czy pierwsze np wrócić przez toola do jakiegoś romu??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

To jest oficjalna aktualizacja i wchodzi tylko przez standardowe recovery. Czyli najpierw jakiś oryginalny ROW, a potem po kolei aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ...posiada m.in. następujące aplikacje Lenovo:

- Lenovo Secutity v.4.2.6,

- Lenovo SNPit v.3.5.6 (Camera),

- Lenovo SEEit v.3.5.6 (Galery),

- Lenovo SYNCit v.1.0.36,

- Lenovo SHAREit v.2.7.4,

- Lenovo Theme Center v.2.0.337 ROW,

- Lenovo Power Manager v.2.1.436,

nowa aplikacja na PC - Mobile Assistant

to niewiele się zmieniło w porównaniu do S213 wersje apk są te same oprócz SHAREit w S213 to v2.3.95 no i brakuje PC - Mobile Assistant

ktoś mi powie czemu nie mogę zaktualizować z pozycji tel przez update S213 do S220 jak niby S220 jest oficjanym row - wyskakuje mi że mam najaktualniejszą wersję? Przypuszczam, że ten S220 jest pewnie dla wersji 4GB i dlatego nie chce zaktualizować na wersji 8GB

czy muszę specjalnie ściągać całą paczkę S220 i wgrywać spflash toolem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

być może wersja s220 nie wnosi wiele nowego do wersji s213, ja robiłem upgrade z wersji s124, więc zmiany są duże :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po kilku dniach testowania KitaKat 4.4.2 S213 wróciłem do S124 z 2 powodów:

- bateria schodziła bardzo szybko po naładowaniu do 100% po 10 godz spadała na 70%, 2 karty sim, w tym czasie miałem 2 krótkie rozmowy i może 15 min dostęp do neta poprzez sim

- nie działał mi program Kalkulator spalania (RefuelCalc), z którego cały czas korzystam przy włączaniu wyskakiwał komunikat o zatrzymaniu aplikacji,

Na + można zaliczyć:

- zasięg, który znacznie się poprawił i jest stabilny

- zmieniony wygląd, który przypadł mi do gustu bez utraty płynności działania (system chodzi bardzo szybko i bez zawieszeń)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam

dzisiaj po tygodniowym używaniu softu w wersji s220 mogę stwierdzić, że Lenovo zrobiło duży krok do przodu, większa stabilność, funkcjonalność i lepszy zasięg. Żeby się zbytnio nie cieszyć niestety okupione to zostało przycinaniem się systemu. Ale w dniu wczorajszym pojawił się kolejny update o numerze P780_ROW_S221_140729, który powinien poprawić wydajność. Coś więcej na ten temat będzie można powiedzieć za kilka dni. W AnTuTu punktacja spadła z 16060 do 16039.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alsat1

Chętnie bym potestowal oficjalnego row s220 albo s221 z KK.Mam obecnie wgrane s124 ale jakąś wersje juz zrootowaną i z ttwrp.System sam znajduje update do s220 kitkat i pobiera ale przy próbie aktualizacji restartuje do ttwrp i tam juz pisze error i nie aktualizuje.Probowalem również po podmianie do cwm i to samo.Podejrzewam ze to dlatego ze mój ROM nie jest w pełni czysty tylko juz miał roota i gappsy.

Moje pytanie brzmi co należy zrobić aby mieć czysty KitKat row.Czy wystarczy wgrać czysty nie zrootowany row s123,nic w niego dogrywac żadnych recoverow i nie rootowac tylko dac na update i juz?Czy może wgrać s124 i z niego zrobić update?Tylko skąd pobrać czysty s124?

Proszę o porady.pozdrawiam.

Edytowane przez alsat1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Post nr 3, Kolego.

Jeżeli masz 110, 123 lub 124 z recovery innym niż standardowe, to wystarczy Flash Toolem zainstalować oryginalne. Wtedy aktualizacja z OTA będzie jak najbardziej możliwa.

Edytowane przez awygo
    Odsapnąłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zainstalowałem dziś s220, a po chwili jeszcze był upgrade do s221. Z pozytywnych rzeczy to przede wszystkim "reorganizacja" pamięci wewnętrznej. Nie ma potrzeby zabawy z Link2SD, bo w telefonie jest teraz ponad 1gb na aplikacje. Żyć nie umierać.

Ze złych albo słabych rzeczy:

- launcher - taki trochę przekombinowany. No i nie ma przycisku, którym można wejść do wszystkich appek.

- modem - v104. Niestety bardzo słaby. Mam taką "metę" na wsi, gdzie dobrze testuje się zasięg. Niestety na tym modemie jest bieda. Zasięgu albo nie ma albo ledwo co. Jednak V17 jest póki co najlepszym

- niestety GENO nie działa i na razie nie da się zrootować s221 i podmienić modem. W związku z tym będę chyba zmuszony do powrotu do S124 i modemu v17.

Tyle wrażeń na chwilę obecną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi