Skocz do zawartości
darek_szaman

Oficjalny KitKat 4.4.2 dla ROW. Aktualizacja OTA.

Rekomendowane odpowiedzi

awygo
    na razie nie da się zrootować s221 i podmienić modem
    Ależ oczywiście że się da. Ja zainstalowałem TWRP (wersja 2.7.x.x, dostępna na rosyjskim forum) i zrootowałem (superuser w formacie zip też jest u rosjan) Wtedy zmiana modemu to już pestka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ile trzeba czekać na uruchomienie telefonu po aktualizacji?

Wgrany stock s124, aktualizacja ze stock recovery ... niby ok, telefon się raz sam restartuje i wisi na nowym logo powered by android) i tak już ponad12min

po podłączeniu do kompa widzi dysk z driverami i appsami ... dziwne :zakrecony:

edyta:

zatrybiło. po update od razu do recovery i 'clear cache' oraz 'factory reset' i dopiero uruchamiamy tel.

Edytowane przez slavislavi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alsat1

A ktoś podpowie jak podmienić w Mobile Uncle Tools w romie s124 recovery TWRP na oficjalne recovery tak aby update do s220 przeszedł pomyślnie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    jak podmienić w Mobile Uncle Tools w romie s124 recovery TWRP na oficjalne recovery

Masz fart, że jesteś gdzieś tam, a nie obok mnie. Bo naprawdę udusiłbym Cię. ;)

Po raz drugi pytasz o informację, która była kilka postów wcześniej.

Post nr 9. Podmieniasz Flash Toolem.

Ładujesz scatter oryginalnego romu i odznaczasz wszystko oprócz recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alsat1

No ale teraz wiem co należy poczynić dokładnie.Dzięki wielkie i sory jeśli zdenerwowalem hehe.

---------- Post dołączono o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

Ależ oczywiście że się da. Ja zainstalowałem TWRP (wersja 2.7.x.x, dostępna na rosyjskim forum) i zrootowałem (superuser w formacie zip też jest u rosjan) Wtedy zmiana modemu to już pestka.

No i znowu muszę zawrócić gitarę.Mam tego kitkata wersje 221 row.Póki co nie mogę go zrótować.Robię jak tu w cytacie.Mam ten plik twrp,rozpakowałem go.Potem w flashtool daje na ten scatter,zaznaczone samo recovery,daję na checksum DA Dl,download,podłączam telefon i pisze error bład nr.8038.TWRP potrzebne mi aby go zrootować bo po wgraniu oficjala s123 i tych updateach zgubił mi się imei i nie mam jak korzystać z telefonu.Mam kopie imei na karcei sd zrobione mobile uncle toolsem ale aby go przywrócic musze miec roota.

Po dograniu nova launcher fajnie system chodzi,ale potrzebuje dokładnego opisu jak wgrać twrp i roota do oficjalnego kitkata 4.4.2 s221.Na ruskim forum lenovo jest duzo opisane ale nic nie kumam po rusku a google słabo tłumaczy a naprawde juz spedziłem wiele godzin na tym i nie wiem jak to ruszyc.Kolego szanowny @awygo,proszę pomóż,pewni

e nie tylko ja skorzystam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yogster

Witam,

Czekałem z KK do momentu pojawienia się oficjalnej wersji ROW, gdyż tak jak kolega "awygo", uważam że są to jedyne stabilne wersje. Do tej pory używałem wersji ROW S124 z modemem S920v17 i działało wyśmienicie.

Dzisiaj przesiadłem się na ROW S221, i w związku z tym kilka spostrzeżeń może dla kogoś przydatnych.

Co do działania KK za wcześnie aby coś stwierdzić, ale przesiadka bez problemów wszytko intuicyjne szybko i stabilnie jak do tej pory. Na duży PLUS zasługuje podział partycji: na aplikacje jest 2GB, wole ok 1,7GB. więc przynajmniej u mnie reparted zbędny.

Instalacja:

1. Wgrałem FlashTool-em ROW S123 oficjalny rom JB 4.2.1

2. aktualizacja OTA do S124

3. aktualizacja OTA do KK S220

4. aktualizacja OTA do KK S221

ROOT zrobiłem za pomocą "geno root" , za pierwszym razem nie poszło i okazało się że NOD (antywirus) coś bruździł, więc wstrzymałem ochronę na czas rootowania i poszło bez problemu.

MODEM. W ROW221 jest modem bodajże v104, zasięg w mieście na zewnątrz ok, ale już w budynkach szczególnie blaszanych typu supermarket praktycznie zanikał ... , więc spróbowałem podmienić już wspomniany przeze mnie S920v17.

a mając ROOT-a wystarczyło zmienić nazwę modemu na "modem_1_3g_n.img" (taką nazwę ma modem w KK) i za pomocą "Root Explorer" podmienić go w miejscu docelowym czyli " etc/firmware/ " nadać uprawnienia (też Root Explorer):

Właściciel - R,W; Inni - R; Grupa - R. i po restarcie wszystko działa bez najmniejszych problemów, a zasięg stabilny jak na ROW S124.

Poniżej link do wszystkich wspomnianych w moim poście programów i modemu (już zmieniona nazwa) S920v17.

https://drive.google.com/folderview?id=0B1bMCvsRLy8_bmYxeHlyNVNVR1U&usp=sharing

Pozdrawiam

P.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo
    podłączam telefon i pisze error bład nr.8038
    Nie wiem czemu tak jest. Spróbuj "Firmware upgrade".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    alsat1

Oczywiscie próbowałem i download i firmare upgrade i rózne werjse flashtoola łącznie z najnowszymi w w wersji 5.x.x.x.

W wersji 5.x.x.x jest inne info nie ze error ale coś o pmt juz nie pamietam.teraz wgrałem wersje kk 4.4.2 row od baralajbi,niby zrootowany.Na oficjalach moj p780 zawsze smigał jak marzenie,przydał by sie opis krok po kroku jak zrootować p780 na kk 4.4.2,jaka wersja flashtoola,pliki,linki itd.

Na temat p780 tylko tutaj czytam,kiedys jak miałem sgs2 i htc to wsio szło od kopa po przeczytaniu tematu na xdadev..ale obecnie jesli chodzi o p780 to chyba ruscy rządzą i potem polacy na na xda tez pytają jak dać roota na stockowy s220-221.

Edit:ta wersja od baralajbi to jak dla mnie o kant ch....ja.Chiński root i nie wiadomo kiedy jakim apkom daje pozwolenie do tego po swierzej instalce prawie 3 giga zajęte i gdzie tu moje apki.dobrze ze miałem backup s124.pozdrawiam.

Edytowane przez alsat1
    Poprawka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    awygo

Nie rozumiem tego zachwytu nowym ROWem. W szybkości i płynności działania nie ma żadnej poprawy, jest nawet wolniejszy niż S124. Interfejs Vibe (choć niektórzy mogą się jarać nowym trendem) nie nadaje się do użytku. Pierwsza sprawa to instalacja jakiegoś normalnego launchera.

Vibe 2.0 jest szybszy, ładniejszy, daje więcej możliwości konfiguracji dialera, swobodnego ustawiania kolejności ikon w rozwiniętym górnym pasku. Zdecydowanie płynniej działa autoregulacja jasności. Tu naprawdę czuć "powiew wiosny" ;)

Co do pamięci: mnie wystarcza, choć mam sporo aplikacji.

Screenshot_2014_08_03_08_21_36.jpgScreenshot_2014_08_03_08_32_54.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fakt jest wolny okrutnie:-(

SLX też jest dużo szybszy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi