Skocz do zawartości
To Nie Ja .

Zdjęcie simlocka Cyanogen 4.4.4

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jeszcze jestem posiadaczem Samsunga Galaxy S (i9000). Problem jest następujący:

Telefon został zakupiony w Orange i niestety posiada simlocka... Szukałem jak zdjąć go samemu, lecz spotkałem się tylko z:

Jeżeli telefon nie prosi o kod simlock należy:

1. Włączyć telefon z obcą kartą SIM.

2. Następnie wpisać #7465625*638*NCK lub Network# lub *#7465625*638*NCK lub Network#

Telefon jest już bez simlocka.

i zielonego pojęcia nie mam co to jest to NCK, bądź Network.

Napotkałem również GalaxySim Unlock dostępny w markecie:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spocky.galaxsimunlock

Poczytałem, że działa, pobrałem i kod kosztuje 15 zł bodajże (boje się, że może nie zadziałać).

Wyczytałem, że w orange za 77 zł, lecz orientacyjnie poszedłem i dowiedziałem się, że kartę muszę zarejestrować, żeby zdjąć i to do innego salonu muszę jechać itd., (czyt. same komplikacje).

Obok był komis, więc zajrzałem. Koleś powiedział 30 zł, a ja mu żeby robił. Dzisiaj byłem, powiedział, że nie miał zbytnio czasu i że tylko raz spróbował, ale nie wyszło bo mam androida nie oryginalnego i nie wie czy mu zadziała (robił przez kabel za pomocą komputera - jeśli może pomóc...).

Dlatego piszę do Was drodzy internauci! Chciałbym mieć alternatywę i prosiłbym o pomoc. Co zrobić jeśli w komisie się nie uda? Jak zdjąć samemu simlocka w domu? Co oznaczają te NCK i Network? Czy są jakieś jeszcze sposoby? Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolaz

Wszystko jest na naszym forum wystarczy poszukać i można to zrobić samemu bez żadnych opłat: Wszystko o zdejmowaniu SimLocka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W takim razie za późno się tu znalazłem. Udało się zdjąć w komisie, lecz wymagana była zmiana na androida 2.3.6 od samsunga. Moje pytanie: Jak powrócę do CM to stracę simlocka? Co z rootem, jak sprawdzić czy jest (jakaś aplikacja - bo był)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    cvxcvx

Mało jest modeli na których uda się zdjąć simlocka na custom romie, zwłaszcza na CM.

NCK jest to kod na odblokowanie simlocka.

Poszukaj apki superuser, jeśli ja masz to znaczy że root jest.

Zrób sobie kopię efs.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, w komisie powiedzieli, że nie stracę simlocka jak znów cm wgram. Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tolaz

Ja straciłem chyba ze 2 razy jak wgrywałem CM więc na wszelki wypadek zrób sb kopię EFS i prześlij ją na kompa bo gdy simlock powróci to wystarczy tylko podmienić folder EFS i jest wszystko okej :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi