Skocz do zawartości
bartekzet

handcent sms

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko,

co zrobić aby na pasku powiadomień w momencie otrzymania powiadomienia pojawiała się tylko informacja od handcent sms?

Trochę mnie to denerwuje, że dostaje dwa powiadomienia - od handcenta i od aplikacji standardowej od sms w telefonie :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    borkson

Wyłącz powiadomienia w stockowej aplikacji do wiadomości i zostaw włączone jedynie w handcent sms.

Sent from Galaxy S using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ekim

Z kolei ja zwracam się z takim pytaniem, mam problem z wysyłaniem smsów z polskimi znakami, czy jest możliwość ustawienia jakoś tej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    borkson

w ustawieniach stockowej aplikacji do wiadomości jako tryb wprowadzania wybierz: Alfabet GSM (nie wiem czy w x10 będzie się to tak samo nazywać, może być jeszcze ewentualnie format unicode - wtedy trzeba to odznaczyć, bo właśnie poprzez unicode - sms wysyła się z polskimi znakami i zamiast 160 ma 70 znaków). Widziałem jeszcze w andku, że niekiedy jest ta opcja określana terminem znaki narodowe, oczywiście wtedy też należy to odznaczyć. Możesz ewentualnie ściągnąć do handcent paczkę z polish language i wybrać to w ustawieniach. będziesz widział polskie znaki, ale nie będą one wysyłane do odbiorcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Z kolei ja zwracam się z takim pytaniem, mam problem z wysyłaniem smsów z polskimi znakami, czy jest możliwość ustawienia jakoś tej opcji.

Ja radzę Ci się zastanowić, czy na pewno chcesz wysyłać sms'y z polskimi znakami, bo polskie litery zabierają Ci 3 'normalne' litery, więc automatycznie Twój sms musi być krótszy, by został wysłany jako jeden...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    ekim

Szczerze, to trochę źle sformułowałem pytanie, dokładnie to chodzi mi o to, że jak często dostaję sms-y których są zawarte polskie znaki to zamiast odebrać tego jako zwykłych liter dostaje znaki zapytania, i strasznie mnie to czasem denerwuje.

Czasem, bez użycia polskich znaków odbiorcy ciężko jest zrozumieć o co mi chodziło w wiadomości.

Pobawię się trochę tymi ustawieniami i zobaczymy, jak to wyjdzie.

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Trochę mnie to denerwuje, że dostaje dwa powiadomienia - od handcenta i od aplikacji standardowej od sms w telefonie :/

A czy przez zadanie tego pytania, chociaż trochę spróbowałeś powalczyć z tym problemem? Przecież logicznym jest, że wystarczy wyłączyć powiadomienia ze standardowej aplikacji "Wiadomości".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arp

A odwrotnie - jak zmusić Handcent SMS do wysyłania polskich znaków (Unicode)? Mam 'polską lokalizację handcent' ale bez względu czy jest włączona, czy nie ogonki znikają. Wiem że za znaki Unicode płaci się krótszym SMSem ale czasem trzeba ich użyć.

A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    w ustawieniach stockowej aplikacji do wiadomości jako tryb wprowadzania wybierz: Alfabet GSM (nie wiem czy w x10 będzie się to tak samo nazywać, może być jeszcze ewentualnie format unicode - wtedy trzeba to odznaczyć, bo właśnie poprzez unicode - sms wysyła się z polskimi znakami i zamiast 160 ma 70 znaków). Widziałem jeszcze w andku, że niekiedy jest ta opcja określana terminem znaki narodowe, oczywiście wtedy też należy to odznaczyć. Możesz ewentualnie ściągnąć do handcent paczkę z polish language i wybrać to w ustawieniach. będziesz widział polskie znaki, ale nie będą one wysyłane do odbiorcy.

w naszych X10i w stocowej aplikacji nie ma takiej opcji. ja osoboiście w tym celu zainstalowałem sobie zewnętrzną aplikacje w której sa takie opcje i mogę swobodnie pisać i nie martwić sie o polskie znaki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wczesnej przy wysłanej wiadomości miałem taki ładny zielony znaczek informujący o wysłaniu, lub nie sms-a.

Teraz gdzie to uciekło i za cholerę nie wiem, gdzie to ustawić :(

Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi