Skocz do zawartości
veimus

Brak reakcji ekranu na dotyk

Rekomendowane odpowiedzi

veimus

Witam!

Nie wiem w czym tkwi problem ale objawy są takie, że czasem gdy pisze sms lub gram w Angry Birds lub robię cokolwiek innego na telefonie ekran poprostu przestaje reagować na dotyk, przyciski pod ekranem również, dopiero zablokowanie i odblokowanie powoduje że wszystko wraca do normy, jednak nie na długo, gdyż po jakimś czasie sytuacja się powtarza.

Gdy pisze smsa na swype czasem poprostu niebieska linia która ciągnie się za ruchem palca wystrzeliwuje jak strzała w poprzek ekranu lub ku górze jakby tam wyczuł dotyk.

Jak mam nawigacje włączona podczas jazdy to czasem pasek powiadomień zjeżdża na sam dół i zasłania wszystko ;) tak jakby Defy sama się dotykała :P

Moje podejrzenia padają na piwo, ponieważ jakiś czas temu jak byłem w pubie utopiłem defy w kuflu piwa, wysuszyłem i było ok, w domu trochę ją obmyłem wodą aby nie śmierdziała piwem, podejrzewam że coś mogło się dostać "pod ekran" a jak wiadomo takie ekrany traktują wodę jak "dotyk" więc pewnie stąd te dziwne rzeczy...

Jak narazie nie udało mi się rozwiązać tego problemu ale jeżeli coś odkryje to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coś słyszałem o samodotykających wirusach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
groh

telefon masz po serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
le(hu

mam to samo :/

pomaga tylko wygaszenie ekranu i odblokowanie telefonu :/

mam wrażenie ze multidotyk jakby szalał,

bo jak mi tak zawisnie w galerii to czasem załapie mój dotyk ale ale tylko powiększy zdjęcie

a, i moj telefon nie byl w piwie, :)

odebralem go 3 dni temu z salonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
veimus

Trochę pomogło w moim przypadku wyczyszczenie obszarów wokół wyświetlacza, co prawda tylko kartka papieru się tam pomieści ale zawsze coś, i tak zdarzyło się to znowu ale nie tak często, poużywam trochę i sprawdzę znowu.

Myślę też nad zrobieniem nandroid backup i przywróceniem wcześniejszego (gdy ta usterka nie występowała) to da mi odpowiedź czy to problem sprzętowy czy programowy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurcze mam u mnie dokładnie to samo, juz wszystko powywalałem, powróciłem do ustawień fabrycznych. Myślałem, że coś zainstalowałem, albo jakiś wirus. Telefon nawet rozkręciłem, bo sądziłem że może coś być z połączeniem wyświetlacza z płytą, i nic. Na początku tylko się przywieszał i zablokowanie i odblokowanie pomagało, ale dzisiaj dostał jobla:eek:, sama klawiatura się wysuwa, sam pisze, sam powieksza i zmniejsza strony internetowe, kompletna wariacja ( reakcja jak wyświetlacz polany wodą ) Spróbuję jeszcze zdjąć folię ochronną, sam już nie wiem.:facepalm1: A nie chcę go wysyłać do pixmanii bo znowu 1,5 miesiaca będzie t trwało

---------- Post dołączono o 02:19 ---------- Poprzedni post napisano o 01:30 ----------

Od razu odpowiem zdjęcie folii nie pomogło, przeczyściłem krawędzie ekranu również i nic... może jakieś pomysły ??:oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem dokładnie ten sam problem, który jak mi się wydaje pojawił się od czasu zainstalowania romu 2.51 (a przynajmniej wcześniej go nie zaobserwowałem). Pisałem o tym w tym temacie: http://forum.android.com.pl/f267/nowy-rom-2-51-dla-centralnej-europy-48466/ Robiłem kilka razy wipe, ale nie pomogło, telefon wariował. W końcu z bólem serca oddalem go na serwis, bo nie dało się korzystać z fona :( Jak na razie brak wieści :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zastanawiam się czy nie zainstalować nowego androida, chciałem poczekać na oficjalną wersję froyo... ale sytuacja mnie zmusza

W ogóle to nie wiem czy jest to problem sprzętu czy programu, choć dziś zrobił taki numer, że to nie może być przypadek. Miałem włączone Youtube i w pewnym momencie włączyło się wybieranie głosowe i samo wpisało hasło "sex" ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
domadm

Jak kupiłem moją Defy to od samego początku był problem z ekranem - często nie reagował i nie mogłem odbierać połączeń. Wysłałem do serwisu, po tygodniu telefon naprawiony, wszystko działało wyśmienicie (zaktualizowali soft do 2.51 czy jakoś tak).

W międzyczasie zaktualizowałem system do Froyo 3.4.2-155 i nadal wszystko ok.

Dwa miesiące później padł głośnik, wysłałem do serwisu, telefon wrócił głośnik działa ale od czasu do czasu nie mogę znowu odebrać połączenia - brak reakcji ekranu.

Zaczyna mnie ten telefon wkurzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wczoraj znowu przywrocilem ustawienia fabryczne, zrobilem tzw wipa przy uruchamianiu telefonu, juz myslalem ze wszystko ok do dzisiaj :( No nic dzis bede probowac wgrac froyo, mam nadzieje ze sobie poradze i nie spieprze telefonu. Jakby mogl ktos poradzic, ktora wersja froyo najlepsza to bylbym wdzieczny. A i jeszcze jedno czy po wgraniu froyo bede mogl powrocic do 2.51 bez problemu w razie serwisu z tym wyswietlaczem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.