Skocz do zawartości
veimus

Brak reakcji ekranu na dotyk

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez juz kompletnie nic nie kumam, czasem jest ok dlugi czas, czasem jak go najdzie to wyrobic nie idzie. Raz jak wgralem froyo na nowo to przeszlo na dwa dni prawie, potem wrocilo. Innym razem tak jak u Ciebie po wgraniu sie nasililo. Dziwne z kolei, ze gdy ostatnio wyczyscilem glosniczek to jak reka odjal problem przeszedl, po czym jednak powrocil. Wczoraj wgralem cyanogena i zaraz po uruchomieniu dostal wariacji, ktore zaczely ustawac i dzis mam spokoj mozna powiedziec. No ale problem i przyczyna nadal nie rozwiazana, obstawiam jednak problem z panelem dotykowym, wada sprzetowa

Sent from my MB525 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z racji iż to moja pierwsza czynna wizyta na owym forum, witam wszystkich. Mam dokładnie ten sam problem, Motorola Defy sama inicjuje pisanie smsów, uruchamia aplikacjie itd. Występują u mnie niemal wszystkie problemy opisywane przez Was w tym wątku. Zapytuję zatem czy ktoś znalazł rozwiązanie? Jeśli nie to może kilka kwestii, które rzucą trochę światła na sprawę i wspólnie znajdziemy rozwiązanie. Otóż nie sądzę, że jest to kwestią softu, u mnie problem występował i przy androidzie 2.1 jak i w oficjalnie wprowadzonym froyo 2.2 (MotorolaSoftwareUpdate). Przywracanie ustawień fabrycznych nic nie dało. Wymieniłem w nim również szybkę, którą stłukłem w przypływie furii gdy tel. po raz kolejny zwariował. Szybka została wymieniona przez autoryzowany serwis. Zabolało 150pln i nic. Problem jak był tak jest. Głośnik też został wymieniony, ale nie sądzę żeby miało to jakiś wpływ, chociaż ktoś pisał, że czyszczenie otworu głośnikowego usuwa problem na kilka godzin. Czy ktoś walczył już z serwisem w tej sprawie? Jeśli tak napiszcie jak argumentowaliście wade i jak ją udowodniliscie, bo jak znam życie to tel. w punkcie serwisowym bedzie działał idealnie a zeświruje później, w momencie kiedy będzie najbardziej potrzebny...ech życie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zazwyczaj takie 'triki' (jak zaobserwowalem) dzieją sie kiedy na ekranie jest choć trochę wilgoci - polecam nie dotykać go spoconymi łapkami ani po deszu/whateva

Wytapatane z telefonu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrt57

Witam, telefon mam od wczoraj i też mam problemy z tym ekranem.

Wgrany był standardowo Andek 2.1 i był problem.

Wgrałem Froyo i był problem.

Wgrany jest CM7 i jest problem.

A wygląda to tak, jak ekran jest zablokowany wciskam power, pojawia jest ekran do odblokowywania ale nie reaguje na dotyk. Dopiero ponowne zablokowanie-odblokowanie pomaga i wtedy ekran reaguje, jest tez wibracja na potwierdzenie dotyku.

Dzieje się tak najczęściej, gdy ekran blokuje się automatycznie, wtedy musze 2 razy blokować i dotyk znów działa. Jak juz zacznie reagować, to przy zablokowaniu od razu, odblokowanie działa zawsze.

Ogólnie to wygląda to tak: ekran zablokowany, wciskam power pokazuje się animacja, ale nie działa dotyk. Wciskam jeszcze 2 razy(żeby zablokowaći odblokować) i ekran juz poprawnie działa.

WTF, że tak powiem:facepalm:

edit:

czasami jest jeszcze ciekawiej, wciskam power, szybko odblokowuje ekran, pojawia sie glowny pulpit, ale ekran nie reaguje dalej na dotyk. Dopiero ponowna blokada/odblokowanie i jest ok. Wada fabryczna ekranu czy ki czort?

Edytowane przez mrt57

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    veimus

Może ktoś by spróbował zamknąć Defy w szczelnym pudełku lub słoiku (mniej więcej trochę większym niż telefon) i dosypać środek higroskopijny (pochłania wilgoci, saszetki z nim są najczęściej dodawane do pudełek z butami i do różnego rodzaju sprzętu elektronicznego). Zostawić tak telefon na ok 24g, po tym czasie jeśli zauważymy poprawę, ale po czasie nadal występują objawy to można powtórzyć metodę na dłuższy czas. Jeżeli nic nie pomogło to chyba to nie jest wina wilgoci siedzącej gdzieś w środku/obok wyświetlacza/pod nim.

Aha wrzucając Defy do pojemnika/słoika demontujemy tylną klapkę, niech trochę wilgoci ze środka się wydostanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrt57

Kurczę, jest coraz dziwniej/gorzej. Praktycznie jak telefon pozostanie zablokowany na dłuższą chwilę, zawsze muszę 2 razy oblokować/blokować, żeby móc korzystać.

Dodatkowo często jest tak, że jak już po wciśnięciu power od radu pojawia się ekran z kłódeczką, mogę oblokować(działa dotyk), pojawia sie menu i już nie działa dotyk, jedynie volume up/down i power. Czyli muszę znowu blokować/odblokować, żeby wszystko było ok.

Rom CM7 RC1.5 Jordan

O co tu chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrt57

Panie i Panowie, proszę o pomoc, nie wiem o co w tym wszystkim chodzi.

Objawy mam podobne do tych z tego filmiku

Bardzo to wkurza, ale jest też mocno problematyczne, ktoś do mnie dzwoni, a ja nie mogę obebrać, bo ekran nie działa. Musze zablokować tel(czyli wyciszysz połącznie przychodzące), odblokować i wtedy dopiero mogę odebrać.

Dzieje się tak na romach: 2.1 wgrany standardowo, nowe oficjalne Froyo dla PL, CM7, MIUI 1.9.30. Nie wiem czy mogę coś więcej zrobić, czy został mi już tylko serwis. Tego się jednak obawiam, gdyż dzieje się tak przy ok 4/5 próbach, praktycznie zawsze, gdy ekran blokuje się automatycznie, rzadziej jak sam zablokuje; jednak znając złośliwość rzeczy martwych w serwisie akurat trafi się dobra seria i będe po prostu parę tyg bez tel.

Tel nie był zamoczony, nie upadł, nic z tych rzeczy.

Ktoś więcej się z czymś takim spotkał i wie co na to poradzić, ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Miałem ten sam problem, poza tym pod ekranem tworzyły się dziwne smugi, zupełnie jakby ekran się rozszczelniał, oraz dotyk wciskał się sam kiedy chciał. Opisałem to w temacie, który stworzyłem. Oddałem telefon na gwarancję, bo nie chciało mi się samemu męczyć z wgrywaniem nowego softu i innych pierdółek, skoro i tak padały inne, mechaniczne rzeczy. Jak z niej wróci to opiszę czy wszystko wróciło do normy. Mam nadzieję, że wszystko będzie tym razem ok, bo więcej ten telefon przebywa w serwisie niż u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrt57

U mnie żadnych smug nie ma, telefon poza tym chodzi jednak co najwyżej znośnie.

Odnoszę tylko wrażenie, jakby nie chodził tak płynnie, jak powinien. Często nawet zwykłe menu mi się chaczy, przechodzenie z jednego pulpitu na drugi. A jedyne co mam włączone to wifi, żadnych programów czy innych pierdół.

Kolejna sprawa to jakość połączeń, w starej nokii 6300 dźwięk jest lepszy, czystszy, mniej "zamulony". Sam już nie wiem co o tym myśleć, nie przypominam sobie żebym miał takie spostrzeżenia z HTC Magic, sprzedałem go ponieważ jeszcze nie dorosłem do smartphone'ów.

Jednak ta cała sytuacja z ekranem zupełnie pozbawiła mnie zapału do zabawy z telefonem, zobaczę co z tym zrobię, szkoda jedak, że większa liczba użytkowników nie ma żadnego pomysłu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Piaer

Jaki macie soft? Hard reset (FAQ) powinien pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x