Skocz do zawartości
veimus

Brak reakcji ekranu na dotyk

Rekomendowane odpowiedzi

mrt57

Softy takie jak pisałem, od 2.1 do 2.2.2 poprzez CM7 i MIUI. Robiłem już resety przy wgrywaniu kolejnych romów, jeśli dobrze rozumiem procedurę, problem jest za każdym razem:facepalm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziś telefon wrócił z naprawy. Wiecie co wyszło z naprawy? G*wno :P Wymienili głośniczek rozmów, zmienili soft, baterie sprawdzili, że niby dobra, ale ekran jak wariował tak wariuje teraz też. Poza tym zostały smugi, które sprzedawca określił, że wyglądają jak tłuste plamy na wyświetlaczu( chociaż nic tam tłustego nie ma). Myślałem, że mnie szlag jasny trafi. Nie wiem też co z baterią, bo niby został przeprowadzony test i wszystko było ok, ale z czegoś tak słaba wydajność baterii musiała wynikać. Sprzedawca, u którego kupowałem telefon i który wysyłał telefon na gwarancję dał mi nr do teleplanu i mam sam dzwonić i interweniować jak Motka tam dojdzie. Brak mi już sił na ten telefon. Miałem ochotę rzucić tym padłem o ścianę po uruchomieniu...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrt57

Ano właśnie, ja zasadniczo jestem w podobnej sytuacji, bo ekran u mnie nie działa przy odblokowaniu tak mniej więcej 4/5 razy, czyli jednak czasem działa. Oddam niby do reklamacji, ale już widzę jak coś znajdą. Szkoda mi strasznie, bo muszę przyznać, że telefon jednak mi się podoba, gdyby nie ten ekran byłaby malinka...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon pojechał drugi raz na serwis. Zadzwoniłem do teleplanu i powiedziałem o usterkach, a Pani stwierdziła, że skoro wymieniany był głośnik rozmów, to musiał być też wymieniony panel. Mówię jej, że guzik prawda, bo jak miałem mój panel pokryty tymi dziwnymi zamgleniami, tak dalej mam, a poza tym ekran wariuje jak wariował. Kazano mi napisać maila do nich, które następnie przekaże technikom, którzy będą naprawiać telefon. Opisałem wszystko, posłużyłem się nawet linkiem do Twojego filmiku z problemem ekranu, zażądałem skutecznej naprawy ;) Zobaczymy, czy to pomoże, od 23 września jestem bez Defy, zaczynam się baaardzo denerwować. Gdybym jeszcze raz miał kupować telefon, dołożyłbym stówkę do SGS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrt57

Ja jutro oddaję Defy poprzez Orange, też mam zamiar napisać w salonie kilka długich zdań co do działania telefonu, usterek. Dobrze, że nawet pracownik zobaczył jak blokuje się ekran, ale ciekaw jestem jak sprawa będzie się miała w serwisie.

U mnie problem jest tylko z ekranem, głośniczek działa, bateria 2-3 przy spokojnym użytkowaniu. Może tylko się coś tam rozkleiło i po złożeniu będzie ok, zobaczymy. Ważne, żeby naprawili.

PS: filmik nie jest mój, ale jest to jedyne video dokumentujące tę przypadłość, które znalazłem;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gdyby mi trzymała bateria 2-3 dni przy spokojnym użytkowaniu byłoby pięknie. Wytrzymywała mi najpierw 2,5 dnia, potem coraz krócej i krócej, aż skończyło się na jakiś 20 godzinach, gdzie telefon praktycznie cały czas przeleżał na czuwaniu. W mailu napisałem, że oprócz sprawdzenia baterii(co zrobili ostatnio i niby wwszystko ok było) mają sprawdzić czy coś z bebechów telefonu nie pobiera za dużo prądu. Mój ekran na dodatek również wariował, sam wybierał opcje, zupełnie jakby obca ręka nim sterowała. Liczę, że mój opis i dość stanowcza rozmowa z panią w teleplanie pomoże i telefon przyjedzie sprawny. Jeśli nie, to gdy 3 raz zgłaszam tą samą usterkę mogę już wnioskować o nowy telefon, wolny od wad albo zwrot kasy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrt57

Masz troszkę inne objawy uszkodzenia telefonu, u mnie samo nic się nie dzieje, ale często ekran się zawiesza, telefon również(baaardzo długo myśli, a nie mam nic ani zainstalowanego extra, ani działającego w tle).

Co do wymiany telefonu, to muszą się odezwać bardziej kompetentne osoby, aspekty prawne to dla mnie rzecz absolutnie nieznana;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po dzisiejszym bombardowaniu serwisu mailami ktoś się wreszcie zainteresował moim telefonem. Dostałem wiadomość, że został wymieniony cały ekran dotykowy wraz z przednią szybką. Mam nadzieje, że to rozwiąże wszystkie problemy. Jak przyjdzie telefon do mnie to podzielę się czy wszystko jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mrt57

Heh, mój został teoretycznie dzisiaj wysłany poprzez salon Orange do serwisu, teraz pozostaje mi tylko czekać.

Jednak czuję w kościach, że nic nie zrobią i tak samo będę się musiał bezpośrednio z serwisem pieprzyć.

Czas pokaże, trzeba być jednak dobrej myśli;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyszedł :) Ekran naprawiony, smugi już też się nie pojawiają, oby tak dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.