Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

demola

Szczerze mówiąc do tej pory myślałem, że ta różowa plama to taka legenda miejska :) No ale widzę, że faktycznie ona występuje. Pytanie tylko czy przy normalnym zdjęciu, tzn. np. jakiegoś pleneru też da się ją zauważyć?

P.S Rozumiem, że te zdjęcie było robione telefonem z KE7?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mika34
    Szczerze mówiąc do tej pory myślałem, że ta różowa plama to taka legenda miejska :) No ale widzę, że faktycznie ona występuje. Pytanie tylko czy przy normalnym zdjęciu, tzn. np. jakiegoś pleneru też da się ją zauważyć?

P.S Rozumiem, że te zdjęcie było robione telefonem z KE7?

No przeciez opisalem dokladnie. Tak miałem KE7.

Rozowej plamy nie ma gdy sie uzyjemy lampy blyskowej.

Teraz gdy jest ciemno i w domu pali sie swiatlo, plama jakby niewidoczna w tym samym miejscu gdzie robilem wczesniej fotke przy swietle dziennym i zgaszonym swietle domowym.

Najbardziej zauwazalna jest w dzien przy niezbyt duzym oswietleniu gdy robimy fotke np sciany, sniegu, czegos co ma jednolita najlepiej jasna barwe lub czegos na tle sciany gdy dany element znajduje sie po boku, nie na srodku oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież ta plama to typowa przypadłość kamerek wbudowanych w telefony. Miałem ją w Nokiach: N95, N95-2, N82, w Samsungach: Omnia HD, Galaxy S1 i jak widać występuje także w Galaxy S2. Nawet gdzieś czytałem, dlaczego tak jest, ale już nie pamiętam. Faktem jest, że w Samsungach ta plama jest bardziej wyraźna niż w Nokiach, których używałem. W każdym razie nie jest to szczególnie uciążliwa "wada".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    demola

@up

Jestem tego samego zdania, co innego gdyby ta przypadłość była widoczna na każdym zdjęciu, bez względu na to gdzie, kiedy i co było fotografowane. Raczej mało robi się zdjęć ścianom :) A tak poważnie to oczywiście sam wolał bym gdyby tego efektu nie było, ale bez przesady. To tylko zwykły aparacik w telefonie, nikt chyba nie zamierza/zamierzał robić nim zdjęć do jakiegoś konkursu fotograficznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Różowa plama na nagraniu z SGS II

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=GoI0PZnjcfA&feature=mr_meh&list=ULWkdRiO_Yc58&index=6&playnext=0]YouTube - ‪Samsung Galaxy S2 Pink Spot Camera Problem #2‬‏[/ame]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    To tylko zwykły aparacik w telefonie, nikt chyba nie zamierza/zamierzał robić nim zdjęć do jakiegoś konkursu fotograficznego.

Równie dobrze możesz potraktować różową plamę jako element artystyczny :DDD

A poważnie, robiłem zdjęcia eską i nie zauważyłem tego zanim ktoś nie zrobił zdjęcia ścianie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie, czy ma ktoś możliwość porównania zdjęć z N8 z tymi z GSII ? Jestem strasznie ciekawe czy Galaxy SII dorówna jakością wysławionej N8 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

na wyświetlaczu w telefonie pewnie tak, jakość zdjęć na Samoledzie plus jest na prawdę mocna, ale zrzucając zdjęcia z SGSII i N8 na kompa, wydaje mi się że optyka nokii rozrzuci jakość samsunga jak gnój po polu :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam czy jak wlaczacie kamerke macie takie ciche dwa pykniecia bo moj zaliczyl upadek i nie wiem czy to nie od tego pozdrawiam

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mirku

@up

u mnie żadnych pyknięć, kliknięć itp. nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi