Skocz do zawartości
VultureV

Z Dalvik na ART - LG L70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wszedłem wczoraj w Opcje programistyczne i zmieniłem Czas wykonywania z Dalvik na ART, ponieważ słyszałem, że jest szybszy i chciałem sam to ocenić. Oczywiście telefon uruchomił się ponownie, po czym wyświetlił się komunikat:

Android się aktualizuje...

Optymalizacja aplikacji 1 z 69 (na początku liczba była większa, ale z każdym ponownym uruchomieniem malała o 1, 2 lub 3)

No to poczekałem, potem pojawił się taki komunikat:

Android się aktualizuje...

Uruchamianie aplikacji.

I już po włączeniu pojawiły się komunikaty o zatrzymanych aplikacjach, a były to konkretnie: Wideo, Odtwarzacz Streamingu, Bufor wydruku, ConfigUpdater i 2 bardzo ważne według mnie procesy: com.google.process.location i com.google.process.systemui

Chciałbym jeszcze dodać, że po włączeniu ekran był czarny, ale mogłem zmienić głośność, wyłączyć/uruchomić ponownie telefon oraz włączyć tryb samolotowy, lecz nie mogłem go zablokować oraz że nie pojawiło mi się pole do wpisywania PIN-u, które zawsze się pojawiało. Dodam też, że po pewnym czasie telefon sam się wyłącza.

Proszę o pomoc!

Model telefonu: LG L70

Wersja Androida: 4.4.2

Edytowane przez Preza
    dodanie prefiksu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przeprowadziłem rozmowę z konsultantką na czacie LGE Support i niestety nic się nie dało zrobić, więc zrobiłem hard reset. Problem rozwiązany, więc proszę o zamknięcie tematu.

Edytowane przez VultureV

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobłeś reset ale zostałeś z ART czy wróciłeś do Dalvik? Mam dylemat czy zrobić to w F6 bo tam też jest taka możliwość ale po przeczytaniu Twojego wpisu mam "mieszane uczucia".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Preza

Wyluzujcie z tym ART. Art w androidzie KK jest raczej eksperymentalny, dopiero w Andku L go pewnie dopracują. NO i właśnie niektóre aplikacje się wykrzaczają, część deweloperów nie dostosowało ich do ART na razie. Ja nawet na Nexusie 5 nie miałem ART włączonego, Na G2 i Flexie też, bo Xposed na ART nie działa. Także jak widzicie guglasy zrobiły z nas beta testerów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@deadman_77 Po resecie sprawdziłem to, i wygląda na to, że telefon sam się przełączył na Dalvik.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Android 4.4 zawsze po wipe będzie uruchamiać się z maszyną Dalvik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post, więc witam wszystkich. :)

Mam problem, mianowicie zmieniłem na moim LG L70 w opcjach programistycznych Dalvik na ART. Do optymalizacji i uruchomienia zostało 60 aplikacji. Gdy już 60/60 jest zoptymalizowane wywala mi, że com.android.systemui, Wideo, KeyGuardActivity, Odtwaracz streamingu przestał działać i nie mogę nic zrobić poza wyłączeniem telefonu. Czy poza resetem są jakieś możliwości naprawy tego problemu? Za pomoc z góry dziękuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    djdark
    ^^ Tylko reset, włączenie ART-a powoduje zwiększenie objętości aplikacji w trakcie optymalizacji i po prostu skończyło się miejsce na partycjach. Nic nie poradzisz tylko reset.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi