Skocz do zawartości
kinomam0

root Root dla jelly bean, oraz łatwiejszy sposób na kitkata

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystko gra zły kernel wgrywałem bez CWM.

Kernel działa i CWM jest trzeba tylko wgrać boot_D2303_4.4.4 od kinomam0 z #1 postu

Edytowane przez grande75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie,wszystko działa.

Wejść w tryb można po wyłączeniu tel.

Pojawia się logo SONY i włącza się dioda niebieska-->naciskamy i trzymamy Volume (-). Dioda zmienia kolor na żółty i sekund parę i jesteśmy w Recovery

I tak za każdym włączeniem tel. Kernel jest z CWM + usuniety RIC.

Jest zrobiony dla KK 4.4.4 18.3.1.C.0.21 .Jest bardzo prosta instalacja(oczywiście odblokowany bootloader!).

Kilka zrzutów(nie mam czy zrobić filmiku):

Bez RIC:

AuzVBNP.png

A to widok CWM:

Io0cmHu.jpg

3cQJdh9.jpg

hM8VxGU.jpg

Nie wiem czy to was przekona,ale kernel działa ok.

Tylko ten, co podał link kolega kinomam0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaobserwowałem że jak flashtoolem wgramy nowy room 18.3.1.C.0.21 bez kernela to w centrum aktualizacji w tel można zaktualizować aplikacje a w system nic nie wyświetla.

A po wgraniu kernela nie można aktualizować aplikacji i w system wyświetla się że jest dostępna nowa aktualizacja 18.3.1.C.0.21 choć została wgrana flashtoolem .

I aplikacja Diagnostyka nie działa (została zatrzymana)

room flashowany dwa razy

Czy to szczegół czy problem? :orany:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To je normalne przecie ;-)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam nie bardzo rozumiem twojej odpowiedzi kinomam0 ,jak miałem ten room CE1_1281-1548_18.3.C.0.40_R1B i kernel KitKat 4.4.2 (.40) od lozohcum to diagnostyka i centrum aktualizacji chodziło.

Z tego wnioskuje że to taki kernel do 18.3.1.C.0.21 ktury blokuje te aplikacje lub wina romu. :(

To jak można zaktualizować aplikacje album walkman itd.. (bez aktualizacji systemu oczywiście bo to przez flashtoola) jak nie działa centrum aktualizacji a co jakiś czas są poprawki

ręcznie patrzyłem i nie da rady

Edytowane przez grande75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tracisz możliwość aktualizacji przez OTA ;-) apki tjk album zaktualizujesz normalnie, lecz systemu już nie w momencie odblokowania bootloadera :-)

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

System to wiem że niewolno przez OTA, mnie chodzi o to czemu nie działa diagnostyka i centrum aktualizacji gdzie na przykład w roomie 18.3.C.0.40 wszystko chodziło bez problemu po wgraniu kernela z cwm. Album ,Walkman od sony tylko można zaktualizować przez centrum aktualizacji. W google play tych nie zaktualizuje bynajmniej ja nie widziałem żadnej aktualizacji do nich

Jak wiadomo diabeł tkwi w szczegółach :facepalm3:

Edytowane przez grande75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

mam Xperie M2 z wgranym softem: D2303_18.3.1.C.0.21_CE 1.ftf. Oczywiście chciałem go zrootować i postępowałem w/g Waszego opisu:, otrzymałem na maila kod do odblokowania i po całej procedurze odblokowania bootloadera otrzymałem komunikat: remote: Device is already rooted - czyli że bootloader jest już odblokowany.

Ściągnąłem plik boot_D2303_4.4.4.zip z 1-go postu, rozpakowałem i wkopiowałem do kat. fastboot na dysku PC

Uruchamiam program, wpisuje odpowiednie komendy, podpinam fona pod kompa i po chwili otrzymuje komunikaty:

c:\fastboot>fastboot flash boot boot.img

sending "boot" <12318 KB>...

OKEY [ 0,411s ]

writing 'boot'...

FALIED <remote: Command not allowed>

finsihed. total time 0,413s

Czyli doopa, nie wgrałem kernela.. Może jakieś sugestie? męczę się z tym od wczoraj, wynik taki sam..

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

sterowniki wszystkie ma? wgraj Flashtoolem ja tylko tak wgrywam i musi działać w fastboot nie chce mi się bawić w komendy

Sprawdź jeszcze kod *#*#7378423#*#* włączy się menu serwisowe

wchodzimy do Service info - Configuration - na samym dole jest napisane Rooting Status - Bootloader unlock allowed YES to mamy odblokowany może też być Bootloader unlock done

Edytowane przez grande75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

niestety ale u mnie nie da wejść w CMW po wgraniu 4.4.4. CE1. Podczas włączania nie świeci się niebieska czy purpurowa/rózowa dioda, lecz mniej niż sekunde lekko mrugnie czerwona i tyle. Wcześniej działało doskonale za każdym razem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi