Skocz do zawartości
kinomam0

root Root dla jelly bean, oraz łatwiejszy sposób na kitkata

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, takze i tą metodą. Log z programu wkleiłem w całości w poście powyżej, #56... Raczej dobrze wpisuje kod, poprawnie literka po literce, a nawet wklejałem w całości. wszystko szło dobrze do ostatniego wersu i komendy jak wyżej..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mikel25 seitedo pytał się jak ja to robiłem więc mu opisałem to krok po koku.

Plus - Orange nic jak pomyłka

seitedo

Czy tym próbowałeś SE Bootloader Unlocking Relocking

co masz w service info napisane pod rooting status

Botloader unlock allowed Yes - to powinien ci się tymi metodami odblokować

Botloader unlock allowed No - to nie odblokujesz

klucz masz dobry spróbuj wygenerować drugi

A metodą fastboot robiłeś

Jeśli seitedo robi wszystko krok po kroku według poradników to musi się odblokować, może na innym kompie spróbuj. Ja kiedyś format musiałem postawić i wszystko od nowa bo też miałem problem z sterownikami ale to ja?

A klucze z Backup-TA przywrócić można jeśli masz swoje klucze DRM tylko poco ?

przywracając blokujesz bootloadera a ty chcesz odblokować

http://forum.android.com.pl/f1426/backup-ta-czyli-zachowaj-swoje-klucze-drm-452851/

Edytowane przez grande75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem każdym podanym tutaj sposobem także i SE Bootloader.. W tym ostatnim wogóle nie chciał pobrać kodu po wpisaniu imei, a po wpisaniu swojego klucza wynik znacie: FALIED <remote: Command not allowed>.. Już mnie trafia. w Statusie mam Botloader unlock allowed Yes.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noormi

ja bym sprawdzil generujac jeszcze raz klucz tylko zwroc uwage aby nie pomylic IMEI!!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

seitedo

dziwne bardzo dziwne , dla mnie na pewno to coś ze sterami spróbuj jeszcze raz przeinstalować może innego Flashtoola wgraj włączony masz tryb debugowania w telefonie jak podłączasz do flashtoola w trybie fastboot mode i w trybie flashmode czy go rozpoznaje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Też o tym pomyslałem.. generowałem klucz 3 razy.. zawsze przychodził ten sam.. i imei też dokłądnie przepisałem...

Postawiłbym wszystkim piwo, ale nie ma takiej opcji - wreście zrobione :-)

Edytowane przez kinomam0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noormi

podziel sie rozwiazaniem z reszta zalogi:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przzywróciłem klucze z Backup-TA, przeinstalowałem Flashtool, wgrałem najnowszy Firmware D2303_18.3.1.C.0.21_CE 1.ftf.. Kod od Sony miałem już wcześniej podany, więc odpaliłem Flashtool i tak jak w poradniku: http://forum.android.com.pl/f1426/odblokowywanie-bootloadera-metodae-flashtool-452853/

I zaskoczyło. Acha, w międzyczasie zanim zainstalowałem Flashtool i sciągnąłem od Sony program:

Flash tool for Xperia™ devices – Developer World

Przy instalacji wgrywał jakieś stery, ale odblokowanie zrobiłem w/g poradnika.

Mam jeszcze pytanie: mam wgrany Firmware D2303_18.3.1.C.0.21_CE 1.ftf., a w centrum aktualizacji dostaję wiadomość że jest najnowsze oprogramowanie do zainstalowania. Właśnie takie same: 18.3.1.C.0.21. Czym one sie różnią? I rozumiem że jak dam aktualizuj to stracę roota? Pozdrawiam.

Edytowane przez seitedo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I brak było sterów coś Emma dograła i teraz Flashtoolem też byś zrobił. Aktualizacja to jest taka sama u mnie przy roomie KitKat 4.4.2 (.40) i wgranie kernela od lozohcum w centrum aktualizacji wszystko chodziło i centrum jak i diagnostyka działały tu nie to chyba wina kernela 4.4.4 ruski jest

Edytowane przez grande75

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko pytanie czy ten w aktualizacji telefonu nie będzie zaśmiecony dodatkami z Plusa? czy to czysty od Sony? I czy ponownie będę musiał odblokowywać bootloadera? Chyba nie...? Ale rootować bede musiał?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi