Skocz do zawartości
szuu

Temperatura baterii zbyt wysoka, ładowanie zostało przerwane!

Rekomendowane odpowiedzi

szuu

Tak jak w temacie. Taki komunikat mi wyskoczył podczas ładowania baterii.

Mam ostatnio problemy ze zużyciem pamięci RAM w mojej "esce" i chyba to ma coś wspólnego.

W czym tkwi problem? Co zrobić aby rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może jednak opiszesz to dokładniej.

Kiedyś tak miałem na starym PDA ale to była wina ładowarki.

Jeśli po restarcie dalej masz mało pamięci, to przyjrzyj się ostatnio zainstalowanym aplikacjom.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sevi74

Ja mam to samo jak ładuje w samochodzie i jest w uchwycie na przedniej szybie>:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Ja mam to samo jak ładuje w samochodzie i jest w uchwycie na przedniej szybie

Dokładnie, tak właśnie było. Jednak podobny efekt występował także podczas użytkowania niefirmowych ładowarek o dziwnym amperażu.

Myślę, że podczas używania nawigacji gdy działa gps, transfer danych, wyświetlacz, słonko świeci a do tego dorzucimy ładowanie, bateria przeżywa trudne chwile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak jak kolega mowi. Procesor wtedy wariuje i bateria jest ciepla

A jaki masz rom?

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    MC_

A po jakim czasie tak się działo?

Ostatnio jechałem 3 godziny, ładowarka cały czas podłączona, gps sygic, bluetooth, rozmowy i owszem, telefon był ciepły, ale ładowało cały czas bez żadnego komunikatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szuu

wersja oprogramowania 2.3.2

numer wersji gingerbread.xwjv1

po restarcie telefonu ilość RAM jest na poziomie ok. 200 MB lecz po kilku godzinach znacząco rośnie(do ok. 290-300)

aplikacje ostatnio zainstalowałem masowo wiec dokładnie nie wiem co i jak.

ładowarka z oryginalnego zestawu

Naprawdę nie wiem co mam zrobić. W innym temacie pisano mi, że problemu z ramem mogę zlikwidować poprzez zmianę oprogramowania lecz nie jest mi to na rękę, ponieważ za bardzo się nie znam na takich modyfikacjach, a nie chce czegoś popsuć.

czekam na propozycje rozwiązania problemu. poleją się piwka ;)

PS. pierwszy raz mi się wyświetliło to podczas ładowania rano

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi sie raz taki problem przydazyl. Uchwyt samochodowy + ladowarka oryginalna od samsunga (oczywiscie podpieta), przednia szyba i jedziemy z nawigacja. Po 2h jazdy w sloncu (za oknem bylo cos kolo 27 stopni) telefon byl bardzo goracy ale komunikatu jeszcze nie bylo. Po kolejnej godzinie wyskoczyl komunikat i telefon przestal sie ladowac. Na widgecie od baterii bylo 63 stopnie wiec telefon sie zwyczajnie zagotowal. Telefon odczepilem i wrzucilem do schowka, po godzince temperatura wrocila do normy i wszystko bylo ok.

Nie ma co sie w sumie dziwic, sgs nie zostal stworzony do tagiego grzania. Rozwiazanie jest banalnie proste - klimatyzacja. Uchwyt ze srodka szyby przyczepilem nizej (blizej nawiewu), uzytecznosci/praktycznosci nie stracilem (malo kiedy patrze na ekran, komunikaty glosowe mnie prowadza) i sie juz tak nie grzeje (jak narazie max temperatura jaka zostala osiagnieta to 51 stopni wiec nie jest zle, komunikaty tez sie nie pojawiaja)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    szuu

Ale kolego drogi, u mnie ta sytuacja miała miejsce podczas zwykłego ładowania z gniazdka sieciowego w domu! Nie w samochodzie czy nie wiem jeszcze gdzie. Położyłem telefon po prostu na szafce i podłączyłem do ładowania. Rano gdy się obudziłem na telefonie widniał komunikat "Temperatura baterii zbyt wysoka, ładowanie zostało przerwane".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może włączył ci się w nocy wyświetlacz i/lub battery drain, przez to ładowanie trwało dłużej i suma sumarum bateryjka zdążyła się zagotować...

Niektóre programy (np. korzystające z transferu via wifi) nie dopuszczają do wygaszenia ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi