Skocz do zawartości
Con4ter

Xperia SP, niebrandowany, gwarancja :<

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Rok temu zakupiłem telefon: Xperia SP , w sieci T-mobile . wgrałem soft 4.3 android orginalny nieprzerabiany i nie brandowany. No i dziś padł mi tylni głośnik. W ustawieniach nie mogę go ozywić . restart telefonu też nic nie dał. No i chce go oddać na gwarancję , tyylko się boję że mi ją cofną bo wgrywałem soft niebrandowany. Przed oddaniem wgrać spowrotem 4.1.2 z brandem T-mobile. czy oddać 4.3 czysty ? Oraz słyszałem o jakimś liczniku. O czym w nim chodzi . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wgrywanie nie brandowanego softu nie wpływa na gwarancje bo przecież jest on orginalny od producenta

A co do licznika to nie ma żadnego tylko sajszungi mają :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A właśnie pisałem do nich. Powiedzieli że wgranie systemu na własną rękę kończy się zerwaniem gwarancji... Co z tego że orginalny 4.3 od SONY telefon też SONY ale sieć t-mobile .... Pisałem na FanPage na fb u nich i to mi odpisali

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Con4ter

Bo takich rzeczy się im nie mówi. :facepalm:

Wiadomo, że wgrywanie systemu na własną rękę "usuwa" gwarancję, ale jeśli o tym nie wiedzą, to nie mają jak tego sprawdzić. Oryginalny soft to oryginalny, ale jak chcesz to możesz spowrotem wgrać soft T-Mobile. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spokojnie, pisałem na FB z konta fikcyjnego , bez podawanie szczegółów więc mi nic nie zrobią :P i Chyba wgram ten soft jednak. Jakbym był bogaty to bym zaryzykował , ale mnie nawet na fajki nie stać więc wole chyba wgrać, ok , Dzięki ! :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nikt Ci softa nie sprawdzi. Spokojnie możesz oddać telefon na gwarancję. Zresztą soft T-Mobile różni się bardzo niewiele od niebrandowanego - zaledwie kilka appek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    KMPB

Oddawałem 3 razy XSP do naprawy gwarancyjnej. Nigdy nie był to oryginalny ROM i nigdy nie było zastrzeżeń ze strony serwisu. Przed wysłaniem telefonu do mnie zawsze wgrywali najnowszego branda T-Mobile.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe co by było jak byś oddawał z Orange jeszcze ze ściągniętym sim-lockiem kodem. Czy było by tak jak mówisz czy od razu powiedzieli by nie.

Ktoś z >ciach< pisał do Sony odnośnie rebrandingu

W odpowiedzi na Pana zapytanie, przede wszystkim jest nam bardzo przykro, że doświadcza Pan opisanego problemu. Nawiązując do Ograniczonej Gwarancji: "3. (...) Gwarancja nie obejmuje również uszkodzeń Produktu będących wynikiem wypadku, modyfikacji sprzętu bądź oprogramowania i działania siły wyższej (...)" oraz "6. Niniejsza gwarancja nie obejmuje uszkodzeń Produktu spowodowanych pracami wykonywanymi przez osoby nieupoważnione do tego w sposób wyraźny przez Sony". Reasumując decydyjąc sie na zakup telefonu u operatora sieci klient decyduje sie na posiadanie brandowanego oprogramowania w telefonie. Modyfikacja tego oprogramowania w nieautoryzowany sposób może wiązać się z utratą gwarancji. (...) "

Edytowane przez kiler73
    Umieszczenie linku bez zgody właściciela forum.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przyjęli by telefon bez problemu, tylko w przypadku jeśli na gwarancji wymienili by płytę główną lub dali nowy telefon to trzeba będzie jeszcze raz odblokować telefon.

"Modyfikacja tego oprogramowania w nieautoryzowany sposób może wiązać się z utratą gwarancji." - Odblokowanie telefonu w autoryzowanym salonie Orange i odblokowanie telefonu np. kodem z allegro odbywa się na tych samych zasadach: płacimy za usługę, z bazy danych jest brany kod NCK usuwający simlock, dostajemy go i po wpisaniu blokada simlock jest zdjęty. Sposób w jaki zostanie odblokowany telefon w obu przypadkach jest przewidziany przez producenta wiec jest to autoryzowany sposób.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi