Skocz do zawartości
magik-thc

Wgrywanie rom'ów za pomocą Odina

Rekomendowane odpowiedzi

podłącz telefon przez USB,

na komputerze wejdź na windows Update, pobierz aktualizacje opcjionalną, będą tam sterowniki MS framework, jak je zainstalujesz restart kopa i ponownie update, podłącz telefon przez USB i pojawi się opcjonalne sterowniki do samsunga.

poczekaj chwile, gdyby coś nie chciało zaskoczyć, wejdź w managera urządzeń (na windows) i znajdź urządzenia z wykrzyknikami, wywal je.

można wykonać restart kompa, ale nie zawsze to jest konieczne, po chwili zainstalują się pobrane sterowniki i wszytko ruszy jak trzeba.

Właśnie to przerabiałem (windows 7 64bit)

PS

Wgrywałem 2 razy soft samsunga, ale i 2 razy rootowałem, poprzednio wgrałem soft 5tke dla polski, teraz wgrałem 6tke dla UK, o dziwo przy wgrywaniu roota zauważyłem że jest wpis że 2 krotnie wgrywano soft.

Zasadniczo mi to tam nie przeszkadza.

Edytowane przez fotokrak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam mam problem po wgraniu roota zgodnie z instrukcją nie mogę wejść w download mode jak to naprawić (root działa)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

A może spokojniej?...

root działa - jak to stwierdziłeś?

download mode - jak w niego wchodzisz i po co?...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Titanium backup program prosi o roota dostaje go i działa.

A w download wchodze: ciszej + home + power przy w pełni wyłączonym telefonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

Ściągnij z marketu jeszcze root checker, żeby mieć absolutną pewność, że masz roota.

<jeśli faktycznie jest root>

OK, procedura poprawna - ale nie napisałeś po co chcesz wejść w tryb download?

</jeśli faktycznie jest root>

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Congratulations! You have root access!

A w download mode chciałem sprawdzić ten osławiony licznik flashowań

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    juh

Powiedzcie mi jak kupuje się nowy telefon to przy jego pierwszym uruchomieniu pojawia się okno konfiguracji itp. Czy jeśli wgram nowy soft za pomocą Odina wówczas po uruchomieniu telefonu znów pojawiają się okna konfiguracji jakbym co dopiero telefon wyjął z pudełka? Jeśli tak nie jest to jak to uczynić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gaspar

Jeśli przed wgraniem nowego romu dasz wipe z factory reset (CWM), albo kodem z klawiatury, to owszem, będzie pytał jakbyś wyjął z pudełka. Takie coś możesz też uczynić na obecnym romie: Aplikacje>Ustawienia>Prywatność>Ustawienia fabryczne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    narQ

Zamierzam sobie wgrać Stockowy ROM niebrandowany Samsunga. Mam pytanię jakich plików/programów do tego potrzebuję oprócz ODINA, Kiesa(wyłączonego podczas wgrywania ROMu),i ROMu stąd->http://forum.android.com.pl/f168/spis-chronologiczny-67656/#post614909. Pytam czy jeszcze coś będzie mi potrzebne np: ten PIT, jeżeli jest coś jeszcze o czym nie wiem, a co się przyda, to napiszcie. Aaa....Czy są istotnie takie kwestie jak naładowana w pełni bateria czy coś takiego?

Zamierzam wgrać KG5 i czy sposobem z pierwszego postu dam radę to zrobić?

Czy trzeba zmieniać ProductCode?

Edytowane przez narQ

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zamierzam sobie wgrać Stockowy ROM niebrandowany Samsunga. Mam pytanię jakich plików/programów do tego potrzebuję oprócz ODINA, Kiesa(wyłączonego podczas wgrywania ROMu),i ROMu stąd->http://forum.android.com.pl/f168/spis-chronologiczny-67656/#post614909. Pytam czy jeszcze coś będzie mi potrzebne np: ten PIT, jeżeli jest coś jeszcze o czym nie wiem, a co się przyda, to napiszcie. Aaa....Czy są istotnie takie kwestie jak naładowana w pełni bateria czy coś takiego?

Zamierzam wgrać KG5 i czy sposobem z pierwszego postu dam radę to zrobić?

Czy trzeba zmieniać ProductCode?

Jak chcesz przejsc bezbolesnie na kg5 proponuje 3-plikowy kg1 czyli potrzebny Ci bedzie pit, na to jednoplikowy kg5 bez pita. Pozytywem takiego rozwiazania jest czysty rom bez smieci brandowych i dzialajace wszystkie rzecy chocby wyciszanie dziwekow otoczenia. Co do PC jak masz brandowany a chcialbys uzywac kiesa mozesz zmienic ale nie musisz. Zmienic mozesz po flaszowaniu kg1 a potem jednoplikowy kg5.

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi