Skocz do zawartości
magik-thc

Wgrywanie rom'ów za pomocą Odina

Rekomendowane odpowiedzi

nemcio

Kolego jezeli nabiles juz flagę a miałeś knox będzie to bardzo trudne wręcz nie możliwe. Pytaj w dziale ze swoją słuchawka

Mentalnie mazniete mazakiem Flow

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    snu33

Czesc!

Chciałbym zaktualizować swojego SGS2 do Jelly Bean za pomocą tego 1-plikowego romu: Samsung Updates - Firmware Download Page – (oznaczenia pokrywaja się z tym do którego aktualizowac chce Kies), jak widać telefon jest brandowany na O2 UK. Przeczytałem tyle tematu ile zdołałem ale nie jestem pewien czy wszystko dobrze zrozumiałem wieć wole się zapytać:

1) Wczesniej próbowałem aktualizacji klasycznie przez Kies, jednak w momencie gdy na telefonie właczył się download mode, Windows 7 wykrył nowy sprzęt a Kies stracił połaczenie z urządzeniem. Pojawia się więc pytanie: Czy może ktos miał wczesniej taki problem i jest w stanie powiedziec czy przy Odinie wystepuje takie samo zachowanie? (biorac to na logike tym razem powinno być Ok, bo w koncu od razu przechodzimy do download mode, ale wole się upewnić :P)

2) Czy w przypadku gdy coś złego wydarzy się w trakcie całego procesu i będę zmuszony wgrywać inny soft aby odratować telefon, musze znalezc kolejny raz brandowany soft, czy w tym momencie będzie już wszystko jedno?

3) Czy w przypadku romu jednoplikowego nie musze podawać sciezki do pliku PIT?

4) Czy jest jakis sposób aby upewnic się ze nie trafi nam się bootloop, czy może ryzyka tego nie da się w żaden sposób wykluczyc?

Z gory dzieki za odpowiedz

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tasi

@up

1. Kies to badziew i występuje przy nim cała masa problemów w przypadku aktualizacji telefonu poprzez właśnie ten program, pobierz sobie z sammobile.com 4.1.2 i wrzuć przez Odina, to jest 100x bezpieczniejsze niż poprzez Kies'a.

2. Ryzyko jest minimalne gdyż wgrywasz oryginalne softy prosto od producenta telefonu ale gdyby zaszła taka potrzeba możesz odratować telefon innym ROM'em, niekoniecznie brandowanym ;)

3. Nie musisz, podajesz tylko ścieżkę do ROM'u.

4. Póki nie spróbujesz póty się nie przekonasz, niestety tu reguły nie ma ale jeśli będziesz postępował zgodnie z instrukcją to nie ma prawa stać się coś złego ;)

Wystarczy troszkę z główką podejść do tego, a na pewno się uda ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lud3ik

Cześć wszystkim :)

Mam problem z i337 Próbowałem zrobić root w celu usunięcia simlocka i telefon wisi na logo.

Próbowałem wgrać 4 romy w celu uratowania telefonu przez ODIN 3.09

- Rom pierwszy I337MK2 (4 plikowy)

- Rom drugi UCUAMDB (1 plikowy)

- Rom trzeci UCUAMDL (1 plikowy)

- Rom czwarty UCUAMF3 (4 plikowy)

Nie można wgrać żadnego. Za każdym razem mam komunikat fail

Przy wgrywaniu ręcznie pliku BL i recovery z paczki MK2 recovery się ładuję ale nie działa prawidłowo (widać na foto)

Nie mam już sił Próbowałem kilku wersji odin i robiłem to na dwóch kompach PC i laptop. Proszę o pomoc.

Poniżej zdjęcia:

Udało się wgrać MK2 ale pojawił sie problem z systemem Telefon przy próbie dzwonienia zawiesza się dialer Zainstalowanie z marketu nie pomaga.

Edytowane przez lud3ik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam chciałbym zainstalować Paranoid Android na I9505 ale jakoś nie wychodzi,jest możliwość na instalowanie tego ROMu przez odin ?

I czy później jak bym chciał powrócić do ROMu oryginalnego czyli z I9505 jest taka możliwość ?

Nikt nie udzieli odpowiedzi ?

Edytowane przez Szymon035
    Dwa posty pod rząd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak. Istnieje taka możliwość zmiany Romów

Wysłane z mojego GT-P3110 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam chciałbym zainstalować Paranoid Android na I9505 ale jakoś nie wychodzi,jest możliwość na instalowanie tego ROMu przez odin ?

I czy później jak bym chciał powrócić do ROMu oryginalnego czyli z I9505 jest taka możliwość ?

Nikt nie udzieli odpowiedzi ?

Żeby zzainstalować paranoida musisz mieć cwm. Większość custom romów instaluje się przez cwm.

Tylko romy oryginalne od samsunga przez odina.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam to co na obrazku poniżej czy da się wgrać coś nowszego, jednocześnie przywracając telefon do kompletnego stanu fabrycznego ?

PS Jak wgrywałem poprzedni soft to mimo zaznaczania opcji, po zakonczeniu kreatora część aplikacji wróciła mi na telefon ? :oczy: Nie wiem czy to mogło być spowodowane tym że część aplikacji była na sd wcześniej i dlatego wróciła ?!

post-100164-14255752010298_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Jest nowsza wersja :]

Najnowsza jest MS7 ale podobno jest gorsza od MS1

Tu masz moją paczkę z Odinem, sterownikami USB, Romem trzy plikowym KI3, ROM-em 1 plikowym MS1 i kernelem philz ;)

Zrób tak Menu->Ustawienia->Kopia zapasowa i zerowanie->Ustawienia fabryczne->zaznacz Formatuj pamięć USB->kliknij Resetuj urządz.

I wgrywasz ROM 3 plikowy przez Odina na niego ten jedno plikowy i masz telefon jak nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki kolego, a w tej paczce od Ciebie jest ta wersja ms7 ? Czy jakaś inna super dobra ? :)

Czy karte pamięci mam sobie jakoś wcześniej sformatować czy coś takiego ? Mam tam część aplikacji na niej ?

i wg których instrukcji mam to wgrać żeby to zrobić dobrze ?

---------- Post dołączono o 15:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:08 ----------

Dobra już widzę że to MS1 :) podpowiedz tylko jak mam to zrobić z tymi romami wgrać ten 3 plikowy i od razu ten 1 plikowy czy nie uruchamiać telefonu w ogóle?

Ps Co to jest kernel? :P

Edytowane przez Suchy666

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi