Skocz do zawartości
magik-thc

Wgrywanie rom'ów za pomocą Odina

Rekomendowane odpowiedzi

Reset fabryczny(hard reset) i zaznaczasz usb ( pamięć wewnętrzna) i masz cały czysty system i telefon. Najlepiej kodem to zrobić i masz telefon jak po instalacji systemu. Pamięć na karcie sd chyba się nie resetuje.

---------- Post added at 11:53 ---------- Previous post was at 11:52 ----------

Mit polega na stosotawniu 3 plikowaca aby dobrze wyczyscic telefon :) Kernel twrp / wipe / advanced / wszystko procz ostatniego okienka bo to karta external card / start czy jak tam jest i masz czysty telefon .

Albo tak jak Nemcio pisał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kermya

Nie mogę wgrać odinem żadnego romu, czy to 1-plikowego czy to 3-plikowego. Za każdym razem jest failed... Co jest grane? Miałem boot-loopa i chciałem wgrać rom nowy i nic, cały czas failed...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz co mu zrobiłeś..

• Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    DoNaTeLo

Spróbuj inny PC, inny kabel USB.

Też ściągnij ROM od nowa 9chyba że używałeś wcześniej i wszystko działało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam pytanie.Czy można wgrać 4.1.2 xeo bezpośrednio na 2.3.3 brandowany z play? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

Oczywiście, że można. Tylko po wgraniu trzeba wykonać przywracanie ustawień fabrycznych (full wipe).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję za info.Full wipe należy wykonać w stock recorvery? Nie trzeba przypadkiem wykonać fw przed flashowaniem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gregs

:D

Można przed i po wgraniu. Ale w zasadzie ważne jest po wgraniu. Wtedy zostają usunięte pozostałe "śmieci" z poprzedniego ROM-u (w tym branding) i zmienia się region na XEO. Jeżeli region się nie zmieni trzeba wykonać jeszcze zwykłe uruchamianie ponowne (reboot).

Full wipe albo z poziomu recovery (konieczne jest w przypadku bootloopa i braku możliwości wejścia w Menu), albo z poziomu Menu>Ustawienia... . Albo jedno i drugie (jak ktoś lubi i ma ochotę) :cool:

Edytowane przez Gregs
    literówki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Myroon

Ktoś mi powie czemu gdy chcę wgrać stock Rom (I9100XXMS7_I9100OXAMS7_XEO) to odin łapie freez na setup connection?

Trochę namieszałem bo zapomniałem zmienić rozmiaru partycji przed wgraniem NeatRoma i teraz nie mogę wrócić do stocka, nie mam pojęcia czemu.

// Rozwiązane

Edytowane przez Myroon
    Rozwiązane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy przy downgrade z CM11 do XEO robię najpierw wipe z obecnego CWM i dopiero potem flashuje odinem, czy najpierw flash odinem i później wipe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi