Skocz do zawartości
magik-thc

Wgrywanie rom'ów za pomocą Odina

Rekomendowane odpowiedzi

Instalujesz przezOdina ostatni PL 4.1.2. Potem reset fabryczny kodem z pierwszego postu z zaznaczoną opcją wyczyszczenia usb i tyle.

Edytowane przez szymcio190
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Witam  

Dawno tu nie siedzialem  i zwrocilem uwage ze jestes aktywny czyli na biezaco .Mam pytanie  zwiazku z wgraniem najnowszego softu   romu   jak kto zwie   do galaxy s2 

kiedys  tez bralem z tej strony   oprogramowanie Obecnie mam wersje systemu 4.1.2 a numer wersjiALEXNDR.I9100XWMS1 WERSJE MODEMU i9100xxms4   Prosze  o pomoc nakierowanie gdzie i jaki sciagnac     soft  Bede wdzieczny Pozdrawiam

[email protected]    prosze  o wysylanie    lub na obecnym

Ps, Problem mam obrotem   ekranu  moze soft   moze zyroskop      jakas  podpowiedz 

Edytowane przez romario35

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aleksandra

@@romario35

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=GT-I9100tutaj znajdziesz najnowszy stockowy system od Samsunga: PDA Version z końcówką MS7 Region XEO. 

Co do Twojego problemu proszę zajrzeć do Pomocy Technicznej w dziale naszego telefonu i tam poszukania odpowiedniego wątku.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Aleksandra

Pisałeś w temacie o wgrywaniu romów za pomocą Odina, więc podałam Ci najnowszy stockowy system. 

Co do pytania jaki soft jest najlepszy zapraszam do: http://forum.android.com.pl/topic/104410-najlepszy-rom-na-sgs-ii/. Koniec OT, następne posty na ten temat będą usuwane. ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zostałem poproszony o wgranie customowego sotfu na sII. Najpierw jednak musiałem zaktualizować ROM oryginalny jako, że do wgranej wersji(Jelly Bean) nie mogłem znaleźć kernela philz z odpowiednim oznaczeniem. Zdecydowałem się na pobranie polskiego romu MS1. Pobrałem go ze strony sammobile i korzystając z poradnika tu załączonego przystąpiłem do wgrywania sotfu. Sterowniki zainstalowałem. Ponadto sam kiedyś miałem S2 więc wiedziałem co robić mimo to dla pewności postępowałem kolejno z każdym krokiem w instrukcji. Rom jest jednoplikowy. Mimo to odin wiesza się w tym miejscu

post-160424-0-25516300-1427644386_thumb.png

Stoi tak już od jakiś 10 minut a ja nie wiem co robić. Jeśli dostanę bricka to nie mam jak tego naprawić a to nie mój telefon. Wszystko robiłem zgodnie z instrukcją. Nie mogę go nawet odłączyć od komputera bo podczas wgrywania boot.bin wiadomo co może się stać. Bootloader padnie i zapłacę grube pieniądze za zniszczenie telefonu. Jakaś rada?Błagam potrzebuję natychmiastowej pomocy.

W telefonie ekran w żaden sposób się nie zmienia 

w lewym górnym rogu 

ODIN MODE

PRODUCT NAME: GT-i9100

CUSTOM BINARY DOWNLOAD:NO

CURRENT BINARY:SAMSUNG OFFICIAL

potem ikonka zielona robota i pod spodem napis

Downloading...

Do not turn off target !!

Nic poza tym nie ma. Mam na myśli tego niebieskiego paska który zazwyczaj pojawia się podczas wgrywania softu(debuggowanie USB włączone).

Edytowane przez Szymon035
    Zdjęcia i filmy umieszczmy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Siemka. Mam botlopa po wgraniu Omni 5.1, i instaluje Stocka 4.1.2 przez Odina 1.85. Dodaje pit specjalny, re-partion i 1plikowiec 4.1.2, ale w Odinie pisze Complete(Write) operation failed, a wcześniej: I9100XXMS7_I9100OXAMS7_I9100XXMS2_HOME.tar.md5 is valid. Proszę, pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    netis7

Witam - chyba S-ka mi poległa.... :(

Po wgraniu Custom ROMa wszystko dziłało do momentu restartu. Wuwczas zatrzymał się na ekranie startowym. Z poziomu CWM próbowałem nowej instalacji i przywracania z kopii oryginału. Po tych próbach zawsze stawał na animacji startowej. Dziś od 16stj siedzę na Odinie i czytam cały czas ten wątek. Próbowałem już nie wiem ile razy i za każdym zatrzymuje się wgywanie w różnych miejscach. Najdalej dochodzi do pliku "hidden.img" (400MB) ale było że mi już na boot.bin stawał.... Teraz na przykład stoi na zImage z 3 plikowca... Macie jakieś pomysły czy już tylko serwis ? :(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Wejdź przed instalacją w Recovery mode, zrób Wipe data/factory reset oraz wipe cache partition

[Dodano: 04.05.2015 - 22:58]

I ponów próbę instalacji stock romu odinem.

Edytowane przez the_naturat_com
    Zbędny cytat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    netis7

W recovery nie wchodzi! Tylko download mode...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi