Skocz do zawartości
magik-thc

Wgrywanie rom'ów za pomocą Odina

Rekomendowane odpowiedzi

Wobec tego wgraj STOCK Odinem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    netis7
    Napisano (edytowane)

Kurcze, tak jak pisałem w pierwszym poście "od 16stej" czyli ok. 6 godzin próbowałem wgrywać ostatni oficjalny ROM Samsunga przez ODINa. W tzw między czasie przeczytałem 1/3 wszystkich postów w tym wątku. Prób było z kilkanaście w różnych podejściach: wyjmowanie baterii,ROM 1 i 3 plikowy, restarty kompa, zmiana portu. Mam też drugą CZYSTĄ/NOWĄ instalację WIN7 - zainstalowałem stery z pierwszego wątku i też próbowałem. Za KAŻDYM razem instalacja ROMu zatrzymuje się, przy czym w różnych miejscach. Było że stanęła już na boot.bin ale było że wchodziły boot, sbl, nawet 500 megowy factoryfs.img ale zatrzymywał się na 400 megowym hidden.img...

Tel jest po gwarancji, gdzie mam z nim iść i ile to będzie kosztowało, bo nie wiem czy się opłaca :(

Jak wcisnę Volume down power home to najpierw mam komunikat:

A custom OS can cause critical problems in phone and installed applications.

I dalej wciśnij Volume up by wgrać custom OS lub down by zamknąć.

[Dodano: 05.05.2015 - 13:11]

edit godz. 13:

no to się porobiło... komputer (obie moje instalacje) nie rozpoznaje urządzenia USB....

Ostania rzecz jaką robiłem to instalacja 3 plikowca a później udało się wejść w recowery samsunga i zrobiłem wipe-y

Edytowane przez netis7

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

@up

Komunikat "A custom OS can cause critical problems in phone and installed applications." jest z powodu zmiany kernela/softu oraz zrobienia roota.

Wgraj za pomocą Odina Stock Kernela: http://forum.xda-developers.com/galaxy-s2/general/rom-guide-official-i9100-firmwares-lpe-t1075278

A potem zacznij instalację stock romu od nowa.

Edytowane przez MichuQk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BooZon
    Napisano (edytowane)

@up

Oj kolego jakie Ty bzdety piszesz... To jest standardowy komunikat przed wejściem do trybu Odina i to jest niezależne od softu ani od kernela.

Co do problemu netis'a. Windows 7 masz? Spróbuj na innym kompie, być może nawet na systemie XP. Dopóki telefon odpala Ci w trybie Flash (odin) jest nadzieja. Pobierz jeszcze raz ROM, może coś się źle ściągnęlo. Ja po modach zawsze wracałem najpierw do 2.3.x (trzyplikowy) a potem dopiero wrzucalem JB i nigdy nie miałem problemów.

Wytapatane widelcem z Żubrem w dłoni

Edytowane przez BooZon
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    netis7

W środę oddałem fona do serwisu. Wczoraj odebrałem z informacją smartfon nie do naprawienia - uszkodzona pamięć eMMC.

Dzisiaj raczej pozbawiony nadziei (bo przecież na moim PC przestał być rozpoznawany w złączu USB obu moich instalacji WIN7 i WinXP), jednak spróbowałem na netbooku, zainstalowałem stery, odina i.... MOJA S-ka ZYJE !!!

Nie wiem czy bardziej byłem zadowolony czy zdziwiony po takiej opinii ser(z)wisu.

Po tych wszystkich próbach mam oryginalny soft samsunga, a w pamięci pozostały te wszystkie śmieci po wcześniejszych instalacjach.

Teraz zastanawiam się czy ryzykować instalację mojego ulubionego ROMu - NEATa. Czy lepiej już nic nie "mieszać"?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Sformatuj obie pamięci i instaluj(aby wywalić syf). Co ci szkodzi. A w serwisie jacyś tumani chyba pracują widocznie. NeatRom jest na bazie stocka więc nic nie powinno się stać.

Edytowane przez szymcio190

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BooZon

Sprawdź najpierw tą aplikacją czy masz wadliwą pamięć (kość czyli fizyczna cześć) eMMC brickug Check (za free w markecie) i wtedy działaj.

Wytapatane widelcem z Żubrem w dłoni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    netis7

pamięć już kiedyś sprawdzałem - jest wadliwa!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    BooZon
    Napisano (edytowane)

Ja na S2 mam pamięć normalną, sprawną. Więc sie kolego w to lepiej nie baw, no chyba że chcesz telefon uwalić, a w końcu może stać się tak, że nie postawisz ROMu odinem, i będziesz mieć podkładke pod piwo ;-)

Edytowane przez the_naturat_com

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Arktik1

A ja bym wygrał przez oryginalne recovery PhilZ a potem Neat. Romy z JB nie powodują uszkodzenia EMMC, tylko te wcześniejsze. Wszystko jest opisane w tematach.

@Tapatalk jest [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi