Skocz do zawartości
magik-thc

Wgrywanie rom'ów za pomocą Odina

Rekomendowane odpowiedzi

andyka

Witam serdecznie wszystkich, poraz pierwszy !

Mam problem z aktualizacja Galaxy S II.

Najpier próbowałem zrobić to KIESem. Po wcześniejszych perypetiach z programem wkońcu poszło, ale po przejściu telefonu w Download (na wyświetlaczu)nzawisł na parę godzin. W końcu po wylączeniu okazało się, że jest ta sama wersja, chociaż KIES podaje, że jest nowa.

Wziąłem drugą opcję ODINA.

I tu mam problem bo mi nie widzi portu w trybie DOWNLOAD, system w USB ma jako nieznane urządzenie, natomiast ODIN widzi port przy normalnej pracy telefonu.

"Walczyłem" pół dnia ze sterami pod USB, ale bez rezultatu. System Win XP pro.

Może macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj przeinstalować sterowniki kiesem, następnie odpal odina, wejdź w tryb download i dopiero podłącz telefon do usb - popróbuj na różnych portach oczywiście najpierw wyłącz kiesa.. Jak się nie uda w pomocy technicznej w którymś temacie były linki doi sterowników i kilka rozwiązań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie wszystko zajelo moze z 5 minut. Bez problemu sie polaczyl, kiesa wyrzucilem z traya, bootload na COM:9, i obecnie z KE2 mam KE4 :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wrn

hmmm a jaka jest różnica między jedno plikowym ROMem a trzy plikowym?? który lepiej wgrywać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wrn

no właśnie widzę... ten ROM z 26 maja to jest trzy plikowy czy jedno??

rozumiem że wgrywa się dokładnie tak jak jest opisane w tutortialu, czyli używając PIT, PDA, PHONE i CSC??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wrn
Dokladnie tak ale od razu proponuje po tym jakis nowy jednoplikowy.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

no i nic z tego...

wczoraj w nocy wszystko zaczęło działać bez problemu, ale dzisiaj znowu się cały tel zawiesił... i już się nic nie da zrobić, albo ja nie wiem jak... nie idzie wgranie ROMu jedno plikowego, zatrzymuje się proces i nie idzie dalej, tak samo z trzy plikowym... do tego tel grzeje się strasznie mocno jak tylko go włączę...

proces wgrania przez Odina zatrzymuje się na tym punkcie:

<OSM> Check MD5.. Do not unplug the cable..

<OSM> Please wait..

<OSM> CODE_I9100XEKDB_CL161513_REV02_user_low_ship.tar.md5 is valid.

<OSM> MODEM_I9100XXKDH_REV_02_CL995882.tar.md5 is valid.

<OSM> GT-I9100-MULTI-CSC-OXEKD9.tar.md5 is valid.

<OSM> Checking MD5 finished Sucessfully..

<OSM> Leave CS..

<ID:0/009> Odin v.3 engine (ID:9)..

<ID:0/009> File analysis..

<ID:0/009> SetupConnection..

<ID:0/009> Initialzation..

<ID:0/009> Set PIT file..

<ID:0/009> DO NOT TURN OFF TARGET!!

i tak sobie wisi i nic się nie dzieje :/

oddaje go do serwisu, pytanie jest tylko czy uwzględnią gwarancję skoro wgrywałem ROM przez Odina?? jak myślicie??

Edytowane przez wrn

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
demola

Uwzględnią bez problemu, ponieważ wgrywałeś oryginalny room, a to jakim programem wgrywałeś nie powinno mieć znaczenia. Oczywiście nie chwal się tym oddając do serwisu. Powiedź że próbowałeś wgrać przez Kiesa i wyszły takie problemy, a jak dopatrzą się że majstrowałeś też z Odinem, to wtedy powiedź że jak telefon przestał działać to próbowałeś wszystkiego.

Mam nadzieję, że naprawią Ci go bez utrudniania Ci życia. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wrn
Uwzględnią bez problemu, ponieważ wgrywałeś oryginalny room, a to jakim programem wgrywałeś nie powinno mieć znaczenia. Oczywiście nie chwal się tym oddając do serwisu. Powiedź że próbowałeś wgrać przez Kiesa i wyszły takie problemy, a jak dopatrzą się że majstrowałeś też z Odinem, to wtedy powiedź że jak telefon przestał działać to próbowałeś wszystkiego.

Mam nadzieję, że naprawią Ci go bez utrudniania Ci życia. Powodzenia.

Telefon odesłałem dzisiaj.

Jednak nie do serwisu tylko do Orange. Przypomniałem sobie o czymś takim jak odstąpienie od umowy, gdyż kupowałem telefon przy przedłużaniu umowy przez internet, więc w ciągu 10 dni mogę go zwrócić... :) Czekam w takim razie na zwrot i potem kolejny raz składam zamówienie na nowy :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi