Skocz do zawartości
magik-thc

Wgrywanie rom'ów za pomocą Odina

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem się z Wami podzielić doświadczeniami - zaistalowałem sobie KE7, z CSC XEU - po instalacji proces android co chwilę się wywalał, wyskakiwał błąd FC. wystarczyło wejść do recovery i zrobić WIPE dla factory reset oraz cache. Niestety straciłem wszystkie pliki/programy ale przynajmniej działa.

Edytowane przez nightman

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ten rom co jest w spisie chronologicznym (-26 maj 2011 I9100XWEK4 Android 2.3.3 PIT EXT4.) to ten sam co mi Kies pokazuje, że jest aktualizacja? Bo zawsze SGS flashowalem Odinem, teraz mi Kies sam wyskoczył że jest update, więc zastanaiwam się czy jest jakaś różnica czym zflashuje. Nie zmieni mi przez odina XEO na coś innego? (Składniam się ku Odinowi)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mojo

Taaa już się naflashowałem... na SGS wszystko robiłem z zamkniętymi oczami SGSII na tym samym kompie ni cholery nie może znaleźć sterowników, już pół internetu przekopałem, nawet miałem jedne na dyskietce przekopiowanej od Chucka Norissa i nic.

Jeśli ktoś ma i może wrzucić te które "u niego działają" na jakiegoś chomika czy coś to będę wdzięczny...

p.s nie te z któregoś postu-tutka nie działają nie odsyłać mnie tam!:kijemgo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Deany

Czy Odin kasuje przy aktualizacji ustawienia, aplikacje, czy tylko jeśli sami zrobimy po tym wipe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mojo

Ekh... zrobiłem reinstalke windy, SDK, kies i dopiero mi się zainstalowały stery, coś się musiało pogryźć ze Sterownikami od SGSI.

Już się cieszę nowym custom romem:banan:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Czy Odin kasuje przy aktualizacji ustawienia, aplikacje, czy tylko jeśli sami zrobimy po tym wipe?

Odin Ci je wykasuje jeśli wgrasz rom trzy plikowy rom z zaznaczonym Re-Partition.Jeśli wgrasz jedno plikowy to nie.Wykasują Ci się,jeżeli zrobisz wipe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
wrn
Telefon odesłałem dzisiaj.

Jednak nie do serwisu tylko do Orange. Przypomniałem sobie o czymś takim jak odstąpienie od umowy, gdyż kupowałem telefon przy przedłużaniu umowy przez internet, więc w ciągu 10 dni mogę go zwrócić... :) Czekam w takim razie na zwrot i potem kolejny raz składam zamówienie na nowy :D

w celu zamknięcia mojego wywodu powiem jak sprawa się zakończyła.

Telefon zwróciłem w ramach możliwości odstąpienia od umowy zawartej przez internet (tel. kupowałem razem z przedłużeniem umowy w sieci Orange). Po blisko 2 tygodniach sprawa została rozpatrzona pozytywnie i zamówiłem ponownie S II i dzisiaj go otrzymałem.

Z ciekawostek:

obecny telefon jest w jakiś sposób brandowany (ma wgrane tapety od Orange i jakieś śmieciowe programy), w poprzednim egzemplarzy nic takiego nie było.

Tutaj pojawia się moje pytanie odnośnie aktualizacji? Myślicie że normalnie będzie można aktualizować przez Kiesa? czy jest to już model brandowany i trzeba liczyć na łaskę operatora (Orange)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sprawdzi Product code a sie dowiesz, jak bedziesz mial inny niz xeo to tylko updaty operatora. Zawsze jednak mozesz go zmienic lub flashowac odinem

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam,

Tzn szukałem najnowszego ROMu 3 plikowego, aby sobie zrobić jakąs bazę pod dalsze modyfikację.Czy te ROMy 1 plikowe też zawierają w sobie radio i csc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi