Skocz do zawartości
hasztagL

Uceglone SP po flashowaniu kernela

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizując w SP kernel z Williams v5 do Williams v5.1 (na romie Sony) telefon po reboocie już nie wstał. Ciągle miga czerwona dioda kiedy próbuje go włączyć, kiedy ładuje świeci czerwona. To nie problem z HW, to coś z SW. Telefon poszedł na gwarancje i został odrzucony z powodu braku numeru wersji oprogramowania (ich zdaniem był przerobiony, moim zdaniem nagrałem Stock kernel). Fastboot i flashtool nie działają. Telefon jest kompletną cegłą którą można ładować. Power + vol up nie działa.

Teraz zwracam się do was, czy ktoś wie co trzeba połączyć pod obudową żeby wymusić pracę fastboota? Wiem że jest to możliwe bo ludzie z w-support.pl napisali mi to w emailu (lecz naprawa tego byłaby niezgodna z ich regulaminem). Jeśli ktoś podpowie, osobiście to sprawdzę i napiszę poradnik jak naprawiać uceglone telefony przez problemy przy flashowaniu kernela.

Czekam na was....

Edytowane przez Vivaz90197

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

[GUIDE] Z Ultra and Z1 HARD BRICK RECOVERY | Xperia Z Ultra | XDA Forum Widziałeś ten temat? Myślę, że w W-supporcie mogli mówić o test poincie. Spróbuj tego sposobu tylko poszukaj które piny trzeba zewrzeć i jak się do nich dostać.

Edit: Na pewno się nie obejdzie bez odkręcenia tych 7-8 śrubek pod klapką, podrzuć zdjecie tutaj, pomyślimy który pin trzeba będzie złączyć z ziemią żeby odpalić (google nie pomaga, jak zrobisz zdjęcie to spróbuj jeszcze na XDA wrzucić)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widziałem ten poradnik, ale nie korzystałem z niego, chciałem spróbować gwarancji. W Google'ach nic nie znalazłem o bricku Xperii SP. Dziś odbieram telefon z naprawy, rozkręcam i zobaczę co tam jest.

---------- Post dołączono o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Tak jakby sprawdziłem jak Sony to robi i.... Co roku piny są te same tylko że w innym miejscu na płycie głównej. Na Z1 i ZU pin jest 3 po prawo, w Z1C jest pierwszy na górze odizolowany, w X10, Neo, Live With Walkman są takie same. Może Sony układa piny rocznikami, zobaczę w Google'ach o Z i raczej SP powinna mieć tak samo.

---------- Post dołączono o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Nie ma nic o Z ani SP. Będę próbować każdy po kolei, najwyżej się spali :DDD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przykro mi z powdu brick'a,ale ja miałem podobnie-Wgrałem CM11na ULB i telefon nie wstał,podłącz go do kompa i poczekaj;)

Jeżeli to nie pomoże to mam inny pomysł.Zainstaluj LINUXA na PC i podłącz telefon do kompa,jak cokolwiek wykryje to znaczy,że jest jakaś droga ratunku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon po prostu nie chce wstać jakby nie miał kompletnie jądra systemu. Dodam że jak podłączam jako flashtool to przez chwilę go wykrywa ale potem tel robi reboot i jest koniec.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda,że nie ma wtyczeg JTAG do Xperii

Spróbuj wgrać FlashToolem oficjalny kernel od SONY do tej kompilacjii co masz-.207 .205 .201 .266

Jak nie pomoże to postaram się o nowe pomysły

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Flashtoo nie działa :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up

A możesz wejść w recovery?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Telefon się nie włącza nawet. Ciągle czarny ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli kernel nie wgrał się do końca......

A możesz go wyłączyć przyciskiem off z tyłu,robiłeś to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi