Skocz do zawartości
Kliko

Czy istnieją jakieś topowe smartfony z zatopionymi w szkle klawiszami oprócz samsungów?

Rekomendowane odpowiedzi

Kliko

Tak jak w temacie. Jestem ciekaw, czy samsung ma na tym polu jakąkolwiek konkurencję? Interesują mnie tylko telefony dostępne na rynku polskim.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    SlomXx

HTC One M7 , LG L90

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kliko

@Up

Te modele, które podałeś, to raczej końcowy medium. Chodzi mi o takie, które mogą równać się z innymi flagowcami, np G2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500

Oneplus one.... a nie, wróć... niedostępny na rynku polskim. No to chyba samsung jedyny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Chodzi o te dotykowe klawisze pod ekranem tak? To z flagowców tylko Samsung się ostał. Teraz moda na marnowanie ekranu nastała

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może marnowanie, ale na pewno jest wygodniejsze niż klawisze nawet dotykowe.

Galaxy S4 & Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Draco73

Jak wygodniejsze jak te i te trzeba dotknąć.

Gdzie widzisz ta wygodę.

Rozumiem że wygodniejsze są klawisze dotykowe od fizycznych.

Ale w tym przypadku nie widzę różnicy oprócz tych że mamy mniej ekranu dla siebie.

Ja wolę rozwiązanie samsunga i mieć cały ekran wolny.

Wysłane z mojego SM-G900F

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stark2991

Minusem klawiszy w Samsungu było to że menu ostatnio otwieranych włączało się poprzez przytrzymanie Home a więc trzeba było czekać. W S5 jest do tego osobny klawisz więc w szybkości nie ma żadnej różnicy (choć wciśnięcie Home jest ciut wolniejsze niż dotknięcie). Za to zauważyłem że w SGS3 te klawisze są tak nisko pod ekranem że ciężko sięgnąć do Wstecz bez zmiany chwytu, z kolei w HTC One M8 te klawisze są stosunkowo wysoko przez co długość telefonu nie daje się tak we znaki. Poza tym te na ekranie mogą mieć różne tło. Tyle różnic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Minusem klawiszy w Samsungu było to że menu ostatnio otwieranych włączało się poprzez przytrzymanie Home a więc trzeba było czekać.

To nie jest minus tylko standard od zawsze w Androidach, pewnie już w wersji 2.x to było. A na pewno w 4.0 i nowszych.

Co do klawiszy, tez nie lubię ekranowych. To dla mnie największa wada Nexusa 5.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kliko
    Minusem klawiszy w Samsungu było to że menu ostatnio otwieranych włączało się poprzez przytrzymanie Home

Dla mnie to plus.

Poza tym lubię czuć różnicę między ekranem klawiszami nawigacyjnymi.

No i najważniejsze wady softkeyów:

- Zabiera ekran w grach i przy oglądaniu filmów. Gdy soft nie ma wbudowanej opcji chowania klawiszy w danych aplikacjach, zostają już tylko jakieś tandetne "chowacze", które są mega niewygodne.

- Konfiguracja tego jest straszna. Dam przykład z mojego G2. Na stocku można co najwyżej zmienić kolor z czarnego na biały i kolejność klawiszy.

Jak chcesz dodać inne klawisze (np. menu) to musisz użyć xposed. Fajnie. Szkoda, że akurat opcje edycji navbara z xposed nie działają na każdym custom romie, który testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi