Skocz do zawartości
Eskan

Gdzie kupić sprawdzony kabel USB do ładowarki?

Rekomendowane odpowiedzi

Eskan

Czy może ktoś polecić sprawdzonego sprzedawcę (sklep internetowy, Allegro) gdzie można kupić oryginalny kabel USB? Potrzebuję go do ładowarki. Miałem już do czynienia z dwoma zamiennikami i czas ładowania to totalna porażka - 1% na 20 min. :facepalm: Nie jest to wina adaptera gdyż nadal mam, co prawda uszkodzony, ale oryginalny kabel i ładowanie jest OK.

Potrzebuję nowego kabla gdyż ten co mam wystarcz lekko dotknąć i już po ładowaniu, jest złamany.

===== Post dołączony ----- napisano 13-08-14, 23:14 =====

Podbijam

Kupiłem kabel (oryginalny) na brick.pl, konkretnie ten Oryginalny kabel USB 30pin SAMSUNG Galaxy TAB 100cm bulk | | BRICK.PL

Przetestowałem ładowanie (WiFi wyłączone), 15% w 78 min., czyli 1% na 5,2 min., czyli ładowanie 0% - 100% w 8,6 godz.

Mógłby ktoś sprawdzić swoje wyniki na oryginalnym kablu i je podać? Wiem, że może się różnić +/- kilka % w zależności co i ile chodzi w tle itp. ale pewien obraz to już da.

Edytowane przez Miły
    Połączono posty...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Android KitKat, włączone wifi, tablet w deep sleep, 15% naładowane w 41 minut, czyli 1% na 2min44sek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Eskan

Sprawdziłem ponownie. I wyniki są zbliżone do Twoich. 50% w 120 min., czyli 1% w 2 min. 24 sek. Może coś namieszałem z czasem przy obliczeniach ;/

@paveu241 ładowałeś do 100% ? Wydaje mi się, że tak ok. 97% ładowanie "zwalnia". Niestety dziś przegapiłem. Sprawdzę przy okazji 90%-95% i 95%-100%.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paveu241

Ładowałem do 95%. Zainstaluj "Monitor Systemu", ma rozbudowane statystyki baterii z wykresami.

W najbliższym czasie rozładuję tablet do około 5% i zobaczymy co MS powie o ładowaniu. Po akcji wrzucę screena.

Edit.

Od 5% do 100% ładuje średnio 23.6% na godzinę.

Edytowane przez paveu241

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi