Skocz do zawartości
green929

Identyfikacja Romu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

jako, że dopiero co nabyłem Motorolę Defy i jest to mój pierwszy telefon z systemem Android, próbuję wszystko ogarnąć i potrzebuję małej podpowiedzi odnośnie wersji systemu (romu androida) jaką posiada mój egzemplarz.

Telefon kupiony na Allegro, używany. Posiada gwarancję z której wynika, że był serwisowany na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku, z powodu wady głośnika. Została wymieniona płyta główna.

Jak się domyślam w serwisie wgrano mu cały system od nowa i właśnie proszę o pomoc w identyfikacji, jaka wersja androida obecnie się w nim znajduje.

zdjęcie karty "informacje o telefonie":

defy.jpg

Dodam, że telefon nie jest "rootowany" a system jest (wygląda na) oryginalny producenta (nie jest o jakiś mod). Wszystko działa super, stabilnie i szybko.

Z tego co znalazłem tu Android (system operacyjny) – Wikipedia, wolna encyklopedia

Android w wersji 2.2.1 i w wersji jądra 2.6.32, jest to Android Froyo, ale z tego co się naczytałem m.in. tutaj na forum, wynika, że dopiero wszyscy czekają na aktualizacja Motoroli Defy do Androida Froyo.

Odkąd mam aparat (parę dni), żadna aktualizacja w telefonie czy przez Motorola Software Update się nie pojawiła.

Będę wdzięczny za wyjaśnienie mi tej zagadki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jest to wyciek froyo. Raczej nie wgrano go w serwisie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pewności oczywiście nie mam co do źródła systemu, jednak sprzedawca twierdzi że po zwróceniu telefonu z serwisu, "chodzi on jakby szybciej". Czy sam później w jakiś sposób go modyfikował, tego nie wiem. Telefon na pewno nie ma roota, jest w całości po polsku, wszystko działa jak należy.

Jeżeli faktycznie w telefonie jest zainstalowany "wyciek" czyli jak rozumiem jakaś wersja androida, nie z dystrybucji Motoroli na ten model telefonu, to jak mogę to sprawdzić i się upewnić. Czy jest jakaś charakterystyczna rzecz która na to wskazuje.

Czy może ktoś z forum też ma zainstalowany w telefonie ten "wyciek" ?

Czy jeżeli po pojawieniu się oficjalnej aktualizacji system telefonu będzie chciał się uaktualnić (o ile będzie chciał), to może się zdarzyć coś niepożądanego ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie martw się kolego, wszystko jest dobrze. Masz zainstalowany nieoficjalny rom, ale to nie ma znaczenia. Po pierwsze za chwilę będzie aktualizacja do oficjalnego froyo, po drugie po paru dniach na forum i tak zainstalujesz CM7, tym bardziej że teraz po wycieku piernika, CM7 nabędzie pewnie parę nowych fajnych bajerów :)

Jeżeli faktycznie w telefonie jest zainstalowany "wyciek" czyli jak rozumiem jakaś wersja androida, nie z dystrybucji Motoroli na ten model telefonu, to jak mogę to sprawdzić i się upewnić. Czy jest jakaś charakterystyczna rzecz która na to wskazuje.

To jest rom z dystrybucji Motoroli, bo ze względu na zablokowany bootloader, musi być przez Motorolę podpisany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Dzięki za odpowiedzi.

Mam jeszcze pytanie, jak w związku z tym wygląda sprawa gwarancji, jeżeli nie jest to obecnie oficjalna wersja androida przeznaczona przez Motorolę na ten model telefonu, to czy gwarancja z tą wersją systemu jest ważna, czy nie ? Jeżeli nie to czy w razie serwisowania aparatu, można powrócić do wersji Androida co do której serwis nie będzie miał zastrzeżeń i uzna gwarancję ?

Jak w moim przypadku może wyglądać sprawa aktualizacji po udostępnieniu przez Motorolę oficjalnie wersji Froyo Androida, czy proces automatycznej aktualizacji, czy to przez Motorola Software Update, czy z poziomu telefonu, jest możliwy i odbędzie się zdalnie ? Jeżeli nie to jakie są kroki postępowania żeby móc zainstalować oficjalną aktualizację po jej wypuszczeniu.

p.s. mod CM7 kusi, tym bardziej po testach wczorajszego wycieku Gingerbread dla Defy, jednak dopóki telefon mi nie spowszednieje lub się nie znudzi, chcę mieć aktualną gwarancję na niego, bez kombinacji. Ale w późniejszym czasie nie wykluczam zabawy modami. Po doświadczeniach z WM i Symbianem, Android jest systemem który mi się bardzo spodobał, ale póki co to dopiero go poznaje.

------------------------------------------------------------------------------

Odpowiedzi udzielone w tym wątku, w większości wyczerpują moje pytania.

http://forum.android.com.pl/f265/pytanie-o-gwarancjae-63836/

Temat można zamknąć

Edytowane przez Green

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x