Skocz do zawartości
Gość k.grzybek

Dźwięk pracujących podzespołów elektronicznych

Rekomendowane odpowiedzi

W g2mini tez ktoś pisał o podobnych dźwiękach, ale skoro sam piszesz że elektronika wydaje dźwięki to chyba nie ma co się dziwić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nakess

Witam! Przed chwilą bawiąc się telefonem zauważyłem że gdy stuknę w niego od której strony palcem, można dosłuchać się cichego "grzechotania" w urządzeniu. Po chwili oględzin i namysłów udało mi się ustalić że to grzechotanie dobiega z... Aparatu. Tak, właśnie z aparatu. A jak to zweryfikowałem? Otóż gdy uruchomię aparat, grzechotanie ustaje. Placebo? Nie sądzę, sprawdzałem to na różne sposoby i nie wydaje mi się żebym sobie coś ubzdurał. Osobiście specem żadnym nie jestem i kompletnie się na tym nie znam, ale mam przypuszczenia że ma to jakiś związek z Optyczną Stabilizacją Obrazu. I stąd moje pytanie - jak z waszymi G3? Czy też udało się wam zaobserwować takie dźwięki, czy to tylko mój przypadek tak ma? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hajpek

To normalne, każdy tak ma. Dwie N4, n7,g3 i wcześniejsze moje smartfony też tak miały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Robee

Często też grzechocze silniczek od wibracji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to grzechocze OIS czy jak się to pisze. Automat do usuwania drgań, optyka poprostu. Tam gdzie jest to redukcja drgań elektroniczna nie ma takich "grzechotań". Poprostu optyczna stabilizacja obrazu.....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Tam gdzie jest to redukcja drgań elektroniczna nie ma takich "grzechotań".

Kompletna bzdura. Praktycznie w każdym telefonie słychać grzechotanie szkiełek aparatu bo to one wydają taki dźwięk a nie optyka. Nie wyobrażam sobie żeby optyka wydawała w aparacie takie dźwięki. Skutki takich obić mogły by być marne dla aparatu telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nakess

Tak się składa że specjalnie postanowiłem to sprawdzić w mojej starej Lumii 710, tam takie coś nie występuje. Wydaję mi się że to jednak wina OIS.

Wysłane z mojego LG G3 (D855) przy użyciu Taptalk.

Edytowane przez iMoCks
    Nie cytujemy w całości postów poprzedzających. Dopuszczalny jest tylko częściowy cytat. W innym przypadku używamy @up.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolego to weź do ręki któryś z iPhone'ów. Żaden z nich nie ma OIS a grzechoczą. Weź SGS5, też nie ma a grzechocze. Na kilkunastu forach poświęconych różnym modelom jest masa podobnych tematów i odpowiedź za każdym razem jest ta sama. To jest wina szkła chroniącego aparat. Niektórzy producenci montują je na sztywno inni najzwyczajniej kładą i zakrywają ramką pod którą szkło jest luźne.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Nakess

@up

W takim wypadku, dlaczego grzechotanie ustaje po uruchomieniu aparatu? :D

Wysłane z mojego LG G3 (D855) przy użyciu Taptalk.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widocznie masz słaby słuch bo u mnie nadal grzechocze. Mam akurat pod ręką kolegi 3/32 i ma tą samą przypadłość. Niezależnie od tego czy aparat jest uruchomiony, czy też nie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi