Skocz do zawartości
siermar

Samoczynne przełączanie ustawień sieci

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem:

przy zmianie trybu sieci na 'Automatyczny GSM/WCDMA/LTE' po paru chwilach g3 ustawia mi tryb na 'Automatyczny GSM/WCDMA'...

i tak się dzieje za każdym razem kiedy przełączam się na LTE - telefon samoczynnie zmienia mi ustawienia.

mam również pytanie:

Czy jest możliwość ustawienia żeby ekran główny obracał się poziomo (jak to np ma G2 mini)?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ad1. Tak się dzieje również przy włączonych danych ?

ad2. Sprecyzuj dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odnośnie poziomego ekranu głównego to nie ma takich ustawień, ekran blokady za to chyba się da odwracać, narzędziem G3 TweakBox, ale do tego roota potrzebujesz i trochę konfigurowania.

Oryginalnie nie ma takiej funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

lte działa chyba tylko na danych pakietowych.

ale tak mam włączone dane i łapie mi zasięg lte lecz tylko na chwilkę. Po około 2min przełącza się z powrotem na 3g i gsm..

co do obrotu ekranu głównego to dzięki za odpowiedz. Lecz dziwi mnie to że mniejszy g2 mini ma taka opcje i można normalnie przesuwać sobie po ekranie głównym (widgetach, skrótach) w poziomie.. może w którymś updacie to dodadzą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie jest podobnie tzn. domyślnie ustawia bez LTE ale jak włączę dane to trzyma LTE, sprawdzone przez 10 min.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez driverone
    pomyłka w interpretacji

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hajpek

Wejdź w te opcje zaznacz co tam chcesz i wyjdz tym przuciskiem home (nie cofanie), wtedy możesz zamknąć proces z tymi ustawieniami z listy otwartych, a sieci Ci już nie będzie zmieniać nawet po restarcie. Ponowne wejście w te opcje znowu zmieni sieć. Taki bug można powiedzieć, ale jak zmienisz jak napisałem, to cały czas będzie lte.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

łał!! faktycznie to rozwiązanie działa! Jesteś WIELKI:) Już minęło parę dobrych minutek a lte się dalej trzyma! Super.

To widać, że takich drobnych bugów jeszcze trochę muszą poprawić...

Edytowane przez siermar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hajpek

Hm nie mam tv z taką opcją, ale jak się obróci smartfona na bok to interfejs też (z tego co wiem) powinien się obrócić i na logikę myśląc zdjęcie powinno być jako panorama, a tym samym duże na cały ekran.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Proponuję założyć dla tego problemu osobny temat, bo siębałagan zaczyna robic...

Niechcący sam wziąłem w nim udział :/

Kolejne posty nie związane z tematem będą kasowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nadal jest problem z zapisywaniem tych ustawień. Działa to wszystko do czasu.. zmieniając jakiekolwiek inne ustawienia (albo może nawet wchodząc w ustawienia) zmienia się tylko na 3G i GSM...

Problem z zapisywaniem nie występuje tylko przy LTE czasami tez w widgecie pogody pokazują mi się stopnie w F mimo, że ustawione jest na C.. po wejściu w ustawienia pogody i kliknieciu ponownie w C wraca wszystko do normy. Niby drobne rzeczy ale jednak trochę drażnią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi