Skocz do zawartości
zohan85

KM0410 LIVE2 - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

zohan85

We wszystkich jest telefonach K&M jest DRAGON

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Klavo

Skoro nikt mi nic nie polecił - stałem się posiadaczem Live 2.

Pierwsze wrażenia bardzo dobre.

Z niepokojących spraw to wydaje mi się, że odrobinę gorzej zbiera WiFi.

Rozłącza się i łapie po chwili w pokoju obok router`a - gdzie wcześniej takich akcji nie odczuwałem nawet na HTC WildFire.

Zobaczymy po tygodniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam wszystkich,

Po dłuższych poszukiwaniach dual-sima również zdecydowałem się na zakup LIVE2.

Telefon przychodzi zapakowany w gustownym czarnym pudełeczku. Ładowarka typowo chińska, słuchawki również, nadają się tylko do rozmów telefonicznych. Do tego kabel USB, instrukcja obsługi (dość lakoniczna) i folder reklamowy Kruger&Matz :)

Tu jego zawartość: post-341776-14255752477817_thumb.jpg

Wymiary telefonu to 141 x 69 x 9mm. Waga z baterią, dwoma SIMami i microSD wynosi 142g.

Telefon ma naklejoną oryginalną folię na ekran. Również w moim przypadku producent nie ustrzegł się błędów przy naklejaniu - jest malutki bąbelek powietrza w rogu, ale nie będę tego ruszał, zupełnie nie przeszkadza.

Tak wygląda z tyłu: post-341776-14255752478465_thumb.jpg

Tylna klapka jest pokryta czymś czarnym, gumowatym i matowym, nawet schludnie to wygląda.

Wnętrze: post-341776-14255752479083_thumb.jpg

Wszystkie karty (microSIM i microSD) są zablokowane baterią po jej włożeniu.

Teraz to co pod maską: post-341776-14255752479785_thumb.jpg

Telefon jest praktycznie "goły", z dodatkowych aplikacji jest tylko BatteryGuru Snapdragona i AVG Antivirus PRO z licencją na 180 dni.

W Antutu telefon osiągnął 15183 punkty. Podczas testu telefon zrobił się wyraźnie ciepły z tyłu u góry po prawej stronie.

GPS - złapał fixa w 3 sekundy przez szybę :orany: Mój poprzedni telefon z MTK czasami w ogóle nie widział żadnej satelity... Jestem w pozytywnym szoku.

Aparat nie robi szałowych zdjęć, ale jakość jest do zaakceptowania. Tu wycinek ze zdjęcia zrobionego LIVE2: post-341776-14255752481244_thumb.jpg

Telefon ładuje się spokojnie zarówno oryginalną ładowarką, jak i ładowarką od (sr)ajfona.

Rozmowy: nie ma najmniejszego problemu. Dobrze słychać rozmówcę i rozmówca dobrze słyszy nas. Niemniej mogło by być słychać ciut głośniej. Tryb głośnomówiący pozostawia jednak wiele do życzenia. Słychać słabo, podczas używania trybu głośnomówiącego w samochodzie trzeba się przysłuchiwać. Dodatkowo jeśli położymy telefon na płaskiej, miękkiej powierzchni to praktycznie nic nie słychać. Dlatego producent zrobił dwa wypustki na tylnej klapce, która unosi trochę telefon na twardej powierzchni i odsłania głośnik. Niemniej odbiorca słyszy nas "dość dobrze" w trybie głośnomówiącym.

WiFi - tak jak napisał kolega Klavo telefon słabiej "zbiera" sygnał.Mój stary telefon (Zopo 300+) zdecydowanie lepiej sobie radzi. Nie znaczy to, że są problemy ze złapaniem sygnału WiFi, ale w pomieszczeniu, gdzie na starym telefonie byłem na granicy stabilnego zasięgu, LIVE2 loguje się do routera i za chwilę rozłącza.

Bateria po pełnym naładowaniu i zabawie z WiFi, GPSem i ściąganiem aplikacji przez sieć komórkową po 4.5h ma 83%.

Podczas dalszych testów zauważyłem, że przy pracy z włączonymi dwoma SIMami jednocześnie i syncem konta goglowego oraz przy średnio intensywnym używaniu bateria wystarcza na około 1.5 dnia. Przy następnym ładowaniu spróbuję wyłączyć sync na noc.

Bardzo słaby zasięg na jednej z kart SIM spowodował zużycie 30% baterii przez noc.

Ekran jest dość dobry, stosunek rozdzielczości do przekątnej, powoduje, że nie widzimy pojedyńczych pikseli. Biel jest biała, a nie pożółkła. Maksymalna jasność jednak jest zbyt niska - dziś, w niezbyt słoneczny dzień jasność była wystarczająca. Przetestowałem też pracę w pełnym słońcu (plaża :) ) i na pełnej jasności widać, co się dzieje na ekranie. Jednakowoż mogłoby być jaśniej :)

Dotyk nie sprawia najmniejszych problemów, działa szybko i jest czuły.

ROOT

Telefon można zrootować przy pomocy VRoot (wersja angielska zadziałała), a potem podmieniamy to na SuperSU. Najlepiej zrobić to tak jak na tym filmiku z rootowania DRIVE2:

Będę informował o wynikach dalszych testów :)

Edytowane przez Grzech78
    Dalsze testowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś może sprawdzić jaki modem WCDMA posiada ten telefon? Chodzi mi glownie o to ze aero moze zablokowac dozywotnio mozliwosc korzystania z ich uslug jesli mamy modem wolniejszy (wcdma 8?)

Edytowane przez lewiosus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    zohan85

Areo 2 nic nie zablokuje a odnośnie WCDMA8 to jest standard jaki jest wymagany do działania w roamingu Plusa z którego Areo 2 korzysta aby usługa działała na terenie prawie całego kraju. Karty Areo 2 działają bezproblemowo we wszystkich telefonach K&M modem jest ten sam poczynając os SOUL przez DRIVE 2 po LIVE 2 są to tak naprawdę te same telefony.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaki wynik na Antutu?

Edytowane przez lewiosus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lewiosus, modem w telefonie obsługuje HSPA+ na paśmie 900MHz.

Wynik w Antutu podałem wyżej, wynosi o prawie 15200 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Grzech78: Live2 obsluguje HSPA+ 900MHz?:o jestes tego pewien? Ja widzialem ze nie - blad w spec?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@lewiosus: a skąd masz specyfikację?

To jest ze strony producenta:

WCDMA 900/2100MHz

GSM 850/900/1800/1900MHz

HSDPA:DL7.2Mbps/UL5.76Mbps

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Grzech78: Zrobiles literowke 2 posty wyzej:) telefon posiada HSDPA - nie jak napisales HSPA+ :)

btw: wczoraj zakupilem LIVE 2 :D - i tutaj mam pytanie. Rozmawiajac przez telefon slysze wyraznie jednak stosunkowo cicho - czy to tylko moj problem i wada fabryczna czy Wy tez na maksymalnej glosnosci macie takie wrazenie? :zdziwko:

Moj wynik antutu :16000:)

Edytowane przez lewiosus

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

x