Skocz do zawartości
Zdolny2014

Podsłuch - jakie objawy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czasem podczas rozmów słyszę jakieś szumy jak by jakieś inne osoby rozmawiały.. rzadko ale czasem tak mi się wydaje.. jednak do rzeczy.

Zawsze jak dzwonię to pojawia mi się takie coś jak "Połączenie Przekazane".. Ja nie mam żadnych przekazań włączonych, ani moi rozmówcy.. Mam włączony roaming krajowy, ale i z wyłączonym jest to samo.

CZY może to być podsłuch? np policyjny (nie jestem zadnym przestępcą itp). bo kiedyś jaki miałem innego samsunga nigdy tak nie mialem.?

PS. Czy wy też tak macie?

pozdrawiam

post-290901-142557517786_thumb.png

Edytowane przez Zdolny2014
    dopisałem PS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Kitten

Jaki operator sieci?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    noexde

nie wiem ja tak nie mam zreszta to nie dzial samsunga a dzial LG w dodatku Nexusa ...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja tu tematu nie przerzuciłem ;-)

a co oznacza taki "połaczenie przekazane"? w tym wypadku?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    gerwazy01

[email protected]

Prawdopodobnie jest to komunikat z sieci w związku z tym że masz ustawione automatyczne przekierowanie np. gdy numer jest zajęty, lub poza zasięgiem to abonent dzwoniący jest przekierowany na komunikat o niedostępności lub zajęciu linii telefonicznej. Dostajesz potem SMS-a o próbie połączenia..pewnie na wyłączenie tego jest jakiś kod lub zadzwoń do OPA by Ci to wyłączono.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

wcześniej nie miałem, na innych tel też nie było... ponadto smsy do jednego numeru nie dochodzą wcale i z tamtego numeru do mnie tez nie idą.. zapytałem operatora

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie podsłuchy, jakie przekierowanie?

To jest komunikat systemowy informujący i realizacji zainicjowanego połączenia.

W Iphonie można ten komunikat usunąc poprzez instalację "nakładki" na iOS.

Mi to nie przeszkadza więc nawet nie zwracam uwagi na to.

Co do samych podsłuchów to nie NMT gdzie podsłuch był analogowy czy starych sentral analogowych gdzie "tzw" trzask generowany był przez załączające sie mikroprzekaźniki (iskrzenie). Teraz podsłuch realizowany jest na cyfrowych serwerach operatora jako "skopiowanie transmisji i równoległe przekazanie jej do ..... nazwy urządzenia już napisać nie mogę..... na którym odbywa się odsłuch z równoczesna rejestracją lub sama rejestracja, a następnie wykonuje się scenopis rozmowy".

Osoby rozmawiające nie słyszą i nie wiedzą że sa podsłuchiwane.

Podsłuch rozpoczyna się w chwili zainicjowania połączenia (jeszcze przed jego odebraniem i kończy po jego zakończeniu więc bajki o "trzasku i szumach" można zamiast muminków dzieciom opowiadać.

A tak poza tym jeszcze przy okazji odnośnie numerów zastrzeżonych.

Zastrzezenie numeru to tzw. flagowanie połączenia. Centrale operatorskie przepuszczają MISDN kolejno aż do adresata i dopiero jemu jest włączane flagowanie (restrykcje), które powodują, że widzi numer jako prywatny/zastrzeżony.

Żeby nie było tak łatwo to dopiszę, że sa pewne pule numerów stacjonarnych i komórkowych dla których flagowanie jest na stałe wyłączone i nie ważne czy mamy numer zastrzezony. Tym numerom zawsze pokazuje się identyfikacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mama w Nokii 3510i tez ma taki komunikat :D ja w Sony nie miałem, w LG się pojawia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Po co ktoś miałby cie podsłuchiwać? Są ciekawsi ludzie do podsłuchiwania np politycy

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi