Skocz do zawartości
rooddah

Internet się czasem nie włącza

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam brandowany telefon (Play) i czasem gdy próbuję włączyć internet, on po prostu się nie włącza. Muszę wtedy restartować tel. po czym internet załapuje. Widziałam kilka wątków na ten temat ale dotyczyły zrootowanych telefonów. Mam Android v 4.1.2

Trochę to kłopotliwe wyłączać tel.za każdym raezm gdy net nie działa (nie za każdym razem się nie włącza) bo załączanie też troche trwa. Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

L9 ma problemy z obsługą kart Play'a. Wiem, bo sam miałem dopóki nie zmieniłem na T-Mobile. Ogólnie jeśli masz starszą wersję ROM'u to polecam aktualizację do V20O.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A dane w roamingu włączone? :)

LG L9-P760 /TapatalkVIP 4.8.0 /4.4.4KK AxxionKat 1.4.0 by @Xerdox

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A dane w roamingu włączone?

oczywiście, że tak.

@Lysolus: Jak zaktualizować ROM ? Sorry, zielona jestem. :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Szukaj w dziale ROM'y i Modyfikacje masz temat z wgrywaniem oprogramowania by bride. Wszystko jest ładnie wytłumaczone :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok czyli to jest coś na własną rękę, a to znaczy, że telefon nie działa tak jak powinien. Czyli można reklamować. Ale nie wiem czy w serwisie cos poradzą na to. bezsensu ;/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Napiszą pewnie, że u nich usterka nie wystąpiła bo włożą np. kartę innego operatora. Jeśli masz taką możliwość to sprawdź czy jeśli włożysz inną kartę (inna sieć) to dalej problem występuje. Jeśli nie to zrób ten update do Androida 4.1.2 V20O poradnikiem bride'a. Nie stracisz gwarancji, problem może się rozwiązać i zaoszczędzisz czas :) W razie czego mogę trochę pokierować ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tym sprawdzeniem innej sieci musze poczekać, bo właśnie zrestartowałam tel.i net działa. Poczekam aż znowu nie zadziała i wtedy podmienię karty. Jak nie to faktycznie poczytam o tym. Dzięki za pomoc :) a myslisz, że z łapaniem GPS może być podobnie? w tym samym miejscu raz łapie od razu, raz szuka długo i nie może załapac. Dopiero po kilkuset metrach łapie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    L9 ma problemy z obsługą kart Play'a.

Potwierdzone info? Ja też mam kartę z PLAY i nie mam żadnych problemów, a telefon mam od 1,5 roku O_O

zrób ten update do Androida 4.1.2 V20O poradnikiem bride'a

Szybciej i łatwiej przez OTA, tym bardziej że jest dostępny. Wejdź w Menu -> Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Aktualizacja oprogramowania -> Szukaj aktualizacji. Reszta intuicyjnie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Lysolus

Tak, potwierdzone info. Dużo ludzi się skarżyło na forum że jest problem z zasięgiem PLAY i roamingiem, ale to było do wersji V20H bodajże. Przez OTA może nie być najnowszego softu bo telefon prawdopodobnie brandowany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi