Skocz do zawartości
Whizeri

Problem z wykrywaniem / instalacją ROMu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku lat jestem szczęśliwym właścicielem telefonu Samsung Galaxy 551. Od roku służy mi jako "drugi" telefon. Do dziś. Sytuacja ma się następująco. Posiadałem oficjalną wersję 2.3 Gingerbread. Zachciało mi się modyfikacji romem cyanogenmod. Nie jest chyba istotne jaki dokładnie chciałem wgrać. Był on dostosowany do mojego telefonu a opinie o nim dość niezłe. Instalowałem za pomocą trybu recovery (power + t) a następnie "apply update from sd card" . Instalacja staje po kilku sekundach na "E:Error in tmp/sideloadpackage.zip (status 0) Installation aborted" .

Przy włączeniu telefon wiesza się na logo cyanogenmod'a. Próbowałem ponownie, również inne romy. Robiłem reboot , wipe - nic.

Prawidziwy problem leży po stronie wykrywalności przez komputer. Za równo odin jak i kies nie czytają telefonu w żadnym trybie. Słychać dźwięk podłączenia do komputera (usb in) ale brak jakiejkolwiek reakcji poza informacja o uszkodzonym urządzeniu. Kies zatrzymuje się na "wykrywanie" a odin wogóle nie czyta.

Próbowałem:

2x WIN 8

1x Win 7

Reinstalacja kies

Wylaczenie wszelkiego rodzaju antywirusów i zapór

Ręczna (nie przez kies) instalacja sterowników

Macie jakieś pomysły? Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    burnmode

Spróbuj zainstalować te sterowniki: KLIK i zobacz czy podziała. A i pamietaj ze kiedy używasz odina musisz wyłączyć Kies z procesów. I nigdy nie instaluj Custom ROMów przez stockowe recovery, do tego potrzebujesz CWM recovery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, nadal nie wykrywa. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    burnmode

Aktualnie masz Win8 czy 7? Na windows 8 są problemy z sterownikami do galaxy 551

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Win98

Na 8 zadziała bezproblemowo odinstalować trzeba sterowniki i kies,i zainstalować na nowo. Odina uruchom w trybie administratora na prawokliku i powinno trybić.

Wysyłane z mojego GT-S6500D za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi