Skocz do zawartości
citrix

Alcatel 5035D - GPS nie odnajduje żadnego satelity

Rekomendowane odpowiedzi

citrix

Witam. Posiadam Alcatela 5035D. Kilka programów do pokazywania statusu GPS nie pokazuje żadnego satelity. Nie chodzi mi o to, że są pokazane jako niewidoczne. Na wizualizacji w ogóle nie widać ich umiejscowienia na nieboskłonie. Czy to może oznaczać awarię modułu GPS w telefonie? Dodatkowo nie działa kompas, który do tej pory razem z umiejscowieniem satelitów pokazywał prawidłowe strony świata.

Edytowane przez m1chal92
    doprecyzowanie tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam.

Mam ten sam problem ale wydaje mi sie że jestem bliski jego rozwiązania.

Prawdopodobnie problem leży w antenie gps a dokładniej w nieprzekazywaniu zebranego sygnału do telefonu przez styki łączące ją z płytą główna. U mnie wystarczyło po zdjęciu klapki od baterii parę razy mocniej nacisnąć to miejsce ze stykami i od razu sygnał zaczą łapac. Wydaje mi się że te styki znajdują sie z prawej krawędzi telefonu po przyciskami od podgłaszania (od razu mówię że to tylko moje przypuszczenie po próbach na "chybił-trafił"). Są nawet dość dobrze widoczne przez mały otworek w osłonie płyty głównej. Oczywiscie jak zdejmiesz klapke od baterii i bedziesz na nią patrzył to te styki bedziesz mial po lewej stronie. Daj znać czy pomogło

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi