Skocz do zawartości
Romek83

Pojawil sie android 4.4.2

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj ze zrozumieniem. Nie widzi karty. Sformatuje i sprawdzę jak będzie z aplikacjami na karcie pamięci, czy będę mógł je przenieść z powrotem do pamięci urządzenia. Ja roota nie mam i nie zamierzam robić, prędzej tablet wymienię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

Beangales bez urazy ale nawet z obecnej wypowiedzi widać wyraźnie, że dobrze odczytałem twój trochę pokrętny poprzedni wpis, natomiast całkowicie nie zrozumiałeś/nie chciałeś czy nie czytałeś mojego, jeśli piszesz teraz takie informacje :facepalm3:. Zerknij jeszcze raz i przeczytaj ze zrozumieniem albo .... wymień tablet :P .... chyba że wynegocjujesz coś od Google Inc. bo to nie jest moja idea by specjalnie tobie utrudnić życie :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dobra, spróbuję od początku :D zaktualizowalem do KitKata. Dolphina miałem w całości w pamięci urządzenia i nie ładuje stron po aktualizacji. Co do karty pamięci, to tablet w ogóle jej nie wykrywa. Nie reaguje na wyciąganie/wkładanie, nie widać jej w zakładce "Pamięć" w ustawieniach. Dlatego napisałem że ją sformatuje, bo gdzieś przeczytałem ze to może pomóc. Jeśli dalej nie rozumiesz to może ja nie ogarniam o co pytasz :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

no wreszcie ... 3 wpisy i dopiero mamy obraz całości ... na przyszłość bądź bardziej precyzyjny w opisie sytuacji bo nikt nie ma tutaj czarodziejskiej kuli o co ci biega i gdzie co masz zainstalowane, chyba że nie oczekujesz pomocy....

a wracając do problemu

==================

1. temat instalacji nowego systemu (nawet jesli jest to update) już został wyczerpany więc

nie będę się powtarzał ... ew jedną sekwencję dla leniwych:

- jak coś nie działa to nie marudzić => full wipe

2. karta sd ... mogą być takie przyczyny:

- sama karta padnięta => wymiana

- czytnik w tabie padnięty => wymiana

- śmieci w ustawieniach systemowych przed updatem => fullwipe

3. problemy z dolphin (jest masa apek mających problemy z działaniem na KK wer 4.4 i czekają na poprawki od developerów):

- jeśli była wcześniej wtyczka flash => odinstalowanie jej, ponowna instalacja dolphina,

ponowna instalacja wtyczki (patrz poniżej)

- jeśli nie było wtyczki => full wipe, ponowna instalacja apki na androida 4.4

instalacja wtyczki:

- instalacja dolphin ze sklepu

- instalacja jetpack

- instalacja zmodyfikowanej wersji Adobe Flash

- aktywacja wtyczki jetpack z poziomu dolphin

menu Ustawienia > zawartość > Flash Player > zawsze włączone

to tyle ... ogarniasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Karta jednak padła (dziwny zbieg okoliczności). Dolphina wywaliłem, dam drugą szansę Chrome. A full wipe tak czy inaczej zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

może i faktycznie przypadek ale na SGS4 znane są przypadki uwalenia karty podczas update'u do KK albo nawet kamery ... jest błąd w sofcie z podawaniem odpowiedniego prądu i stąd uwalenia .... niektórzy zgłosili już ten problem na gwarancji ... ciekawe co samsung zrobi .... ja na szczęście zachowuje zawsze higienę podczas instalacji nowości czyli na czyste urządzenie bez kart sd i sim ... może błąd dotarł i do softu na TAB'a3 ? ... na wszelki wypadek warto więc wyjmować karty sd przed instalacją KK

trochę off-topa ...

co do chrome'a ... osobiście nie lubię tego szpiega ... używam operę z blokadami ... dobry jest też już firefox na którego działa wtyczka adblock jak na pc-ta ... ale jeśli ma się zrootowany sprzęt to wystarczy sama apka AdAway i po kłopocie

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powie ktoś czy razem z 4.4 wchodzi knox.?

Wydziarano na Xperii S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    czadar

KNOX wymaga współpracy z płytą główną aby mógł zmienić flagę 0x0 na 0x1 na stałe a TAB3 10.1 nie posiada takiej co innego TAB3 7. Może w późniejszym procesie produkcyjnym coś takiego wsadzili ale na ten moment nikt się z takim przypadkiem nie zgłosił. Zresztą i w samym ROMie brak jest apek odpowiadających za KNOXa. Reasumując zabezpieczają po staremu poprzez zmiany w kernelu i systemie ale to daje się obejść.

Tutaj masz pełną listę urządzeń wspierających KNOXa (ważna na dzień 09-10-2014 jak by co ;) )

Edytowane przez czadar

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki za odp;-)

Wydziarano na Xperii S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    irodal

Dziś pojawił się XEO dla 5210.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi