Skocz do zawartości
Endymion

Zastępca Nołta - Jaki telefon po Note II?

Rekomendowane odpowiedzi

Narazie bardzo powoli przymierzam się do zmiany telefonu(brak funduszy) ale mam nadzieje ze do polowy następnego roku to nastąpi. Co kupiliście po Note II/kupujecie albo zamierzacie kupić? Ja raczej Note 3 nie będę brał, generalnie chyba odstąpię od Samsunga(chyba że mnie będzie stać na S5/6 albo Note 4). Myślę za najgorzej będzie znaleźć telefon z taką bateria... No wypowiedzcie się jak to z wami? Myślę że Note II jeszcze tak bardzo się nie zestarzał, na nic nie narzekam a dodatkowo śmigam na najnowszej wersji androida...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja jako nastepmy telefon wybrał bym note 3. Na drugim miejscu absolutnie oneplus one- zainteresuj się aukcjami na znanym portalu ogłoszeniowym ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

OnePlus One, jak będę zmieniał telefon to tylko na ten.

Nigdy więcej Szajsungów (Note II bdb telefon) ale za to jak ta firma traktuje klientów (np opóźnianie aktualizacji) to ja im dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O jejku... wszyscy pierdzielą i marudzą odnośnie aktualizacji... a co byście chcieli otrzymać, od razu na wszystkie kraje aktualizacje w odstępie pół roku po premierze ostatniego firmware?

Note 2 zaczynał od 4.1.1, dostał kolejno 4.1.2, 4.3, 4.4.2- czyli otrzymał wsparcie 4 różnych systemów. Jeszcze mało? Zaprezentowany 29 sierpnia 2012 roku, czyli ma już wsparcie 2 lata. Równie dobrze samsung mógłby wypuścić firmware max 4.1.2 i mieć wszystkich gdzieś- bo przecież powstają nowe telefony, skoro chcesz mieć aktualizację to zmień telefon co rok. Na szczęście tak nie jest, więc należy się cieszyć z tego co się ma, a nie wiecznie zżędzić jak to jest nam Polakom niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stanax

xfpi5DI.png

Dokładnie dwadzieścia dwa miesiące wsparcia, a ponoć po półtora roku miano nas olać.

Edytowane przez Wiecho
    Grafiki zamieszczamy w spoiler

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No dokładnie, z wsparciem jest dobrze(mogłoby być lepiej) bo się osobiście nie spodziewałem że zawita u nas KitKat(ci którzy nie czekali

na oficjalną aktualizacje mieli go już w ogóle szybko). Tylko tyle że Samsungi mają jak dla mnie trochę za dużo śmieci, a z kolei czysty android nie ma wszystkich sterowników i nie chodzi tu wszystko tak ekstra(mimo że chodzi dobrze). Zastanawiałem się nad Nexus'em 5 ale myślę że nie odczuje dużej różnicy poza tym jest trochę mniejszy... Nie wiem też jeszcze czy będę brał nowy czy używany, no wszystko się okaże ale nie zamierzam Note 2 sprzedawać, zostawię go jako drugi telefon i z sentymentu jako pierwszy prawdziwy smart telefon :D. Sprawdzę ten telefon co mówicie bo szczerze mówiąc kojarzę tylko coś z nazwy ze było o nim pisane :). A ktoś kto już zmienil telefon(jak tu jeszcze wchodzi) niech się wypowie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O firmie oneplus dowiedziałem się jakieś pół roku temu, jako super hiper alternatywa. Jako firma która wprowadza się na rynek, zaoferowała telefon o świetnych parametrach za małe pieniądze. Zwykły Kowalski zawsze woli iść do firmy której ufa, dlatego nowy producent musi wyróżniać się na tle innych firm aby zachęcić do kupna swojego produktu. Poza tym, widzieliście kiedyś reklamę w telewizji bądź baner oneplus? Nie, ponieważ to firma która nie wydaje ponad połowy swoich dochodów na reklamy- stąd też telefon jest tak tani.

Dodam jeszcze tylko, że bardzo mi się podoba fakt iż system jest w 100% opensource. Na stronie producenta jeat bodajże kilka systemów które oferuje na ten telefon. Widać też zresztą jak wiele jest już tematów na xda odnośnie bohatera wątku.

Wiem że czytając mój post czyta się reklamę- aczkolwiek nie to miałem na celu prezentując ten telefon. Po prostu, z opinii ludzi jakie czytałem na prawdę warto zwrócić na niego uwagę.

Za kilka miesięcy cena one plus one na pewno spadnie, wtedy nie będę się zastanawiał i zmienię najprawdopodobniej na niego, z tym że nadal wacham się w kierunku note 3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No czytałem trochę o tym One plus one, faktycznie dobry telefon, tyle że trudno dostępny. Dodatkowo brak gwarancji w Polsce i są problemy z jego ekranem(na dole zabarwienia na żółto ze względu na błąd w produkcji ekranów). Poza tym ponoć system ma też parę błędów i mimo że to czysty cyanogenmod(No prawie) to ma 4.4.2 a ja na Nołcie też z cyanogenmod 4.4.4 i prawie błędów nie spotykam. Generalnie jakby nie ta gwarancja i dostępność to poważnie bym się nim zainteresował, szczególnie ta wersja 64gb kusi... Ale wiem z doświadczenia z Note 2 ze gwarancja się nieraz przydaje... A nie pisze mi się jechać za granicę albo wysyłać telefonu nie wiedząc kiedy i czy w ogóle wróci... Dodatkowo nie wiedział bym w tej chwili skąd go zakupić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja kupuje xperia z2 lub z3

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No xperia z2 super jest, z3 pewnie będzie jeszcze lepsza bo ma nie być taka kanciasta ;). Szkoda tylko że z3 będzie strasznie drogie jak wyjdzie(jak to flagowce) ja myślałem jeszcze nad LG G3 ale jest dużo negatywnych opinii o nim.

Tak OT:

Jak u was z baterią(ci co używają z 1,5 roku chociaż już Note 2)? Bo wszyscy tak chwalą, ja używam go jak komputera bo nie mam chęci go włączać, wszystko robie na Nołcie. To wtedy rozumiem ze się szybko rozładowuje ale jak normalnie używam też jest średnio. Wieczorem mam już rozładowany a nawet wcześniej... Średnio 4h na ekranie. Jak jest u was? Może bateria już się po prostu zużyła? Chyba kupie nowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi