Skocz do zawartości
Endymion

Zastępca Nołta - Jaki telefon po Note II?

Rekomendowane odpowiedzi

sabur

@up.

Baterię masz do wymiany albo należy zainteresować się programami działającymi w tle, które mogą powodować szybsze zużycie baterii.

U mnie 4h ekranu robię ładując telefon co ok 3h.

Czytam i przeglądam rynek i nie widzę sensownej alternatywy dla N2. Gdyby nie przeładowanie TW w Note 3, ten telefon byłby potencjalnym następcom ale oprócz mocniejszych parametrów nie ma czegoś, co da wyraźny wzrost funkcjonalności.

Note 2 dał za duży przeskok po zwykłym telefonie: baterię, rysik, ekran, dużo ramu i wiele innych oraz....badziewną obudowę hehe ;)

W sumie nie mam powodu aby martwić się. Zaoszczędzę kasę nie kupując szybko nowego telefonu ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie to odpada bo kontroluje wszystko co zżera mi baterie, korzystam też z greenify. Jedyne co siedzi w pamięci to Messenger, bo pisze często na fb i nie wygodnie było by mi robić to przez aplikację/przeglądarkę. Poza tym często zmieniam romy wiec generalnie nie siedzę długo na jednym.

No ale tak jak mówisz, średnio jest co wybierać i wszystko drogie No ale czuje po prostu chęć odkrywania wszystkiego w nowym telefonie :D tutaj znam wszystko do szpiku procesora że się tak wyrażę :D jest po prostu trochę nudno, i mimo wszystko jak znajdę pieniądze to kupię jakiś inny telefon mam nadzieje ze taki który będzie w większości względów lepszy niż note 2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam telefon 1.5 roku, bateria bardzo słaba obecnie, tez się zastanawiam nad zmianą - wiem jedno, nigdy więcej samsungow. One plus one lub HTC m8 to są moi faworyci. Myślałem tez o lg g3...ale to lg... Wiec chyba jednak nie zaryzykuję, szczególnie po tych wszystkich negatywnych komentarzach.

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moim zdaniem jak ktos szuka dokladnego nastepcy to tylko note 3 bedzie dobrym wyborem.

A co Myslicie o zamianie note 2 na nexus 5 oplaca sie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seraf

zależy co Ci jest potrzebne.

Ja osobiście co raz częściej się łapię na tym że ten rysik to jednak zbędny gadżet jest.

Więc może galaxy Mega/Sony Z ultra bo rozmiar Note ma wg mnie kluczowe znaczenie.

Chciałbym smartfon z ekranem tak dużym i giętkim żeby się składał na pół coś na wzór:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    sabur

Jeżeli masz parcie na czystego Androida i szybkie aktualizacje jak najbardziej jest sens zmiany.

W innym przypadku nie widzę sensu. Jakby nie patrzeć, zamulony TW ma zaimpletowaną funkcjonalność, której w czystym Andku czasami próżno szukać.

Na poprzednim telefonie często zmieniałem softy. Wyrobiłem sobie zdanie na temat softów bez nakładki producenta i pomimo, że często zamulają, późno wychodzą aktualizacje, cenię ich funkcjonalność i nie chcę niczego co nie ma układu jaki przewidział producent. Oczywiście pewne zmiany/ dodatki jak najbardziej ale nie goły system.

Obecnie mam wrzucony ARHD v31 i jestem bardzo zadowolony. Telefon działa bardzo szybko ( nie mylić z błyskawiczną reakcją ), więc zmiana dla uruchamiania aplikacji o małe ułamki sekund mija się zupełnie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hitman12

Praktycznie jedyna wada Note 2 to dosyć słaby GPU,poza tym nie widzę większych problemów.Mam model wolny od wad produkcyjnych (SDS,Exynos Bug) i wgrałem customa Ditto Rom i praktycznie na chwilę obecną nie widzę potrzeby zmiany na inny model.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

Nie istnieje żadna alternatywa ani godny następca Note 2. To do dziś najlepszy telefon jaki powstał. Note 3 nie jest żadnym jego godnym następcą, a co dopiero modele innych firm. Taki Nexus 5 czy Sony - w życiu.

Natomiast zapowiada się ze (dopiero i aż) Note 4 w końcu będzie czymś co przewyższy Note 2 i będzie warte zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teoretycznie Do Galaxy Note 2 też można wgrać czystego Androdia :) Brak niektórych Sterowników ale chyba działa porównywalnie do nexusa 4 :D

A i Cenowo Note 2 jest chyba nadal porównywalny do Nexusa 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi