Skocz do zawartości
Endymion

Zastępca Nołta - Jaki telefon po Note II?

Rekomendowane odpowiedzi

Też myślałem o wymianie, ale tylko dostałem bólu głowy z braku alternatyw. Note 2 został w kieszeni, ale za to kupiłem tablet :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LocDog

Trzeba też spojrzeć na wygodę użytkowania w praktyce. Nie tylko na czyste specyfikacje. W N2 bardzo podoba mi się to, że ma zaokrąglone ramki co idelnie wpasowuje się w dłoń trzymany w jednej ręce. Nowe modele stylem zaczynają przypominać szklane cegły. Jeśli chodzi o wygodę na codzień to jak dla mnie obecnie nie ma alternatywy sensownej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja czekam na premiere Note 4 zobaczymy co pokarza , mysle ze w lutym przyszlego roku bedzie juz go mozna kupic w sensownej cenie.

A wracając do rysik kolega wyżej napisal ze lapie sie ze to zbedny gadzet w moim przypadku to podstawa szukając nastepcy Note 2, nie raz słuzy mi jako notatnik w pracy zamiast notatnika papierowego.

Mozna poszukac jeszcze czegos z Chin kolega kupil Xiaomi 5,5" modelu nie pamietam, jak na razie jest nim zachwycony zobaczymy jak dalej bedzie sie mu sprawowal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gerdo

LocDog ale to już indywidualna kwestia jeśli chodzi o desing. Niektórym SIII i NII przypominają mydelniczki, a innym się podobają.

Ja osobiście lubię kanciaste telefony, które przypominają sprasowane paczki koki lub zioła. Czyli coś w stylu iphone lub nawet NIII.

Dla mnie jako użytkownika waga również ma marginalne znaczenie.

Też uważam, że NII jest jednym z najbardziej udanych telefonów. Myślę, że taki mógłby służyć latami, bo w zasadzie nie ma jakiś poważnych wad.

Aktualnie nie ma sensu go zmieniać, a jeśli już, to być może na NoteIV.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukeniu

Ja zmieniłem Note 2 na HTC ONE M8. Płynność systemu w M8 sprawiła że szczena mi opadła. Aparat mimo mniejszej ilości MPix robi lepszej jakości zdjęcia. Bateria w Note była lepsza ale tutaj też 2 dni jestem w stanie wyciągnąć. Głośniki w M8 miażdżą Note'a no i nie mam to knoxa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Igorius
    Note 2 zaczynał od 4.1.1, dostał kolejno 4.1.2, 4.3, 4.4.2- czyli otrzymał wsparcie 4 różnych systemów.

A tam! Jak na razie nie ma 4.4.2 XEO aktualizowane przez OTA lub Kies zatem wsparcie na dzisiaj zakończyło się na 4.3. :PP

Płynność systemu w M8 sprawiła że szczena mi opadła.

Owszem lecz zauważ że ma on mocniejsze komponenty zatem musi być płynniejszy. Nie porównuj Exynos 4412 @1.6Ghz ze Snapdragonem 801 @2.3Ghz bo to zupełnie inne ligi. Również Mali-400MP4 to nie ta liga względem Adreno 330 :PP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Seraf

Moim zdaniem płynność działanie nie ma nic wspólnego z bebechami urządzenia a głównie z optymalizacją softu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    A tam! Jak na razie nie ma 4.4.2 XEO aktualizowane przez OTA lub Kies zatem wsparcie na dzisiaj zakończyło się na 4.3

Nawet nie ma takiej opcji aby tylko kilka krajów oficjalnie dostało aktualizację do 4.4.2. Jak samsung by tak postąpił to by najzwyczajniej w świecie się zbłaźnił. Fakt, iż nie mamy jeszcze 4.4.2 official jest moim zdaniem uwarunkowany polityką samsunga, bądź lenistwem polskich developerów.

Ja już wolę poczekać dłużej, ale dostać 4.4.2 nie z multi csc, tylko z csc stricte dla polski- tak jak otrzymał i9300. Problemy ze zmianą csc by ustały- wtedy zrobił bym 3plikowca z csc wyłącznie xeo, nie wspominam o możliwości edycji nowo wydanych softów jednoplikowych- dzieki czemu np. Soft na Francję startował by tylko z xeo itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    stanax
    (...) zatem wsparcie na dzisiaj zakończyło się na 4.3.

Według Ciebie, ale aktualizacje do 4.4.2 nadal wychodzą. Ostatnio na przykład dla Rumunii, to niby dlaczego nie miałaby wyjść dla Polski?

hsfnrwv.png

Dla jednych szybciej, dla innych później. Mnie akurat się udało, bo mam wersję telefonu na Skandynawię. Już w maju 4.4.2 NEE (z j.polskim) było napisane, a na serwerze miesiąc później.

6DMp6IB.png

Version: Android 4.4.2

Build date: Tue, 06 May 2014

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie rysik jest naprawde swietnym urzadzeniem.

Notatka ,serwowanie po internecie chocby obsluga tel bez jego trzymania jest wygodniejsza.oraz niektore gry bez rysika juz sobie nie wyobrazam.Chocby zle swinki czy jakies strategie lub nawet angry birds.z rysika nie korzystam tylko gdy na chwile siegam za smartphona.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi