Skocz do zawartości
Endymion

Zastępca Nołta - Jaki telefon po Note II?

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem chwilę słabości - zamierzałem sprzedać N7100. Zacząłem poszukiwać alternatywy. Myślę, że łącznie zrobiłem kilka kilometrów zwiedzając stanowiska z telefonami w każdym z marketów w moim mieście. Obmacałem każdy starszy oraz nowy model smartphone po kilka razy, w głowie układałem sobie punkty za i przeciw. Ostatecznie doszedłem do wniosku, że nie ma dobrej alternatywy dla mojego N7100.

1. Lepszy ekran/większa rozdzielczość - w N7100 jest wystarczający, co prawda w słońcu nie jest idealnie ale nie najgorzej a dla samego ekranu telefonu nie zmienię;
    2. Mocniejszy procesor - wystarczy mi moje 1,6GHz zbite do 1,2GHz poprzez włączenie funkcji oszczędzania energii - smartphone chodzi nadal płynnie i bez "zwiech", a na baterii mam dodatkowe 30 minut.
    3. Obudowa aluminium lub inne - wolę tą w N7100 + flipcover. Podczas rozmów nie tłuszczę ekranu, dodatkowo ekran jest chroniony a w razie poważniejszego zarysowania tylnej klapki wymieniam na nową. Stosowanie case w przypadku 5,5" jest dla mnie niewygodne. Flipcover dla N2 jest dla mnie idealnym rozwiązaniem.
    4. Brak wymiennej baterii - bez komentarza.
    5. Brak rysika

Sporo by tu jeszcze wymieniać.

Zastanawiałem się również nad przesiadką na N9005. Obudowa i dedykowany do niej flipcover jakoś mi nie podeszły - etui odstaje od bryły telefonu, przez co staje się niewygodne w użytkowaniu. Dźwięk z głośnika cichszy, wibracji nie czuć w kieszeni (za delikatna), cichszy głośnik rozmów (w porównaniu do N2 oczywiście) - dla mnie to są podstawy. Dodatkowo wypalający się ekran. Moi znajomi co najmniej raz wysyłali N3 na gwarancję z powodu wypalenia. Co lepsze - na wystawie w oficjalnym sklepie Samsung'a również były powypalane ekrany. W 6 N3 tylko jeden miał ekran bez skazy. Obsługa chciała mi wmówić, ze to od długiego czasu włączonego ekranu, jednak zapytałem czemu w pozostałych telefonach N7100 (tak jeszcze go sprzedają), S4, S5 tego nie ma, przecież są tu równie długo i małą włączone ekrany - nie potrafił mi wytłumaczyć. Na koniec - dźwięk na wyjściu słuchawkowym, gorszy niż w N7100 (sprawdzałem na PowerAMP, tak samo ustawiony korektor, bez modów na N7100, słuchawki Creative MA-930)..

Aparat - N7100 nadal robi niezłe zdjęcia w dobrym świetle. Do zdjęć profesjonalnych używam lustrzanki.

Podsumowując - nie widzę alternatywy dla N7100. Nowe smartphony poza lepszym wyświetlaczem nie oferują niczego co spowodowało by u mnie wielkie "wooow" i bez zastanowienia chciałbym dokonać zakupu. Żaden z dostępnych na rynku smartphone nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak przesiadka z N7000 na N7100.

Pozdrawiam

Edytowane przez michal.d98

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lepsza jakość dźwięku w N7100 wynika z zastosowania układu wolfsona. Następca już go nie ma i to słychać. Muzycznie N3 jest krokiem wstecz.

Wysłane z mojego GT-N7105 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@up - być może N4 będzie posiadał przetwornik wolfsona.

Historia lubi się powtarzać - N7000 brak, N7100 jest, N9005 brak...

Tak samo linia S - I9000 jest, I9100 brak, S3 jest itd (nie wiem jak z S5).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Yary

Ciekawe ,ale mam identyczne wrażenie. Chciałem już zmienić mojego Note na coś innego, ale nie widzę żadnej sensownej alternatywy. Na dodatek ja prawie nie używam rysika, w sumie jest dla mnie zbędny. Alternatywy i tak nie widzę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gerdo

Zdrowy rozsądek rzadko tryumfuje. Wy się wstrzymaliście, ja też, ale poprzez lwią cześć społeczności producenci dalej praktykują swoją politykę, czyli wprowadzanie nowych telefonów co 3 kwartały. Z tymi samymi technologiami co poprzednie flagowce, tylko trochę cyferki są większe.

Note II na prawdę nie może mieć trybu dla małolatów z Note III, albo trybu superniskiego poboru energii? Według mnie to tylko kwestia softu, a to nie problem. Po prostu zamiast aktualizować nowe pomysły do starszych telefonów wypuszcza się nowe.

Mam nadzieje, że to się odbije na producentach. Rozumiem jednocześnie, że takie są prawa rynku. Popyt i...podaż.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Gerdo

Jest dokładnie tak jak piszesz. Jest to tylko i wyłącznie kwestia oprogramowania, w custom romach możemy te tryby już spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie tak samo jak gesty z Note 3 są w custom romach i działają.Czemu nie dadzą do note 2 bo co za słaby pff aby tylko zmusić do kupna nowego modelu tak jak Gerdo pisze prawo rynku.

Poleciało z nexus 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    LocDog

Jeśli ktoś zmieni stary i bardzo dobrze działający sprzęt na nowy tylko dla kilku dodatkowych opcji i trybów to znaczy że marketingowcy zarobili na siebie.

Na każdym kroku atakują nas reklamami i pokazują jak to nasze życie zmieni się w bajkę po zakupie ich nowego produktu. Wielu z tych funkcji później się nie używa i telefony przestają się tak bardzo między sobą różnic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Gerdo

Note II swego czasu był potężnym skokiem jakości oraz standardów, dlatego nawet teraz jest urządzeniem super wydajnym. Może poza tym nieszczęsnym TouchWizem.

Myślę, że na chwilę obecną żadnego rozsądnego urządzenia nie ma, które mogło by zastąpić Note II.

On ma nawet wytrzymałość, bo kiedy spada na ziemię, wypadają plecki i bateria - dzięki czemu samemu telefonowi nic się nie dzieje.

Zastanawiam się co tak na prawdę z tym Note 4 będzie. Exynos no i 4gb ramu. Kusi też wyświetlacz, bo w Note II nie niestety brakuje tego FHD. Mydelniczkowy kształt nie jest zbyt elegancki i to dla mnie dwie wady na niekorzyść Dwójki pośród całego oceanu zalet.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    lukeniu
    A tam! Jak na razie nie ma 4.4.2 XEO aktualizowane przez OTA lub Kies zatem wsparcie na dzisiaj zakończyło się na 4.3. :PP

Owszem lecz zauważ że ma on mocniejsze komponenty zatem musi być płynniejszy. Nie porównuj Exynos 4412 @1.6Ghz ze Snapdragonem 801 @2.3Ghz bo to zupełnie inne ligi. Również Mali-400MP4 to nie ta liga względem Adreno 330 :PP

To nie kwestia procesora tylko optymalizacji oprogramowania, bo np. mam tablet Lenovo a3000h z procesorem Mediatek (czy jakoś tak) I mimo tego chodzi płynniej niż Note 2, a Mediatek nie ma raczej porównania do Exynosa. Nie mówię, że Note 2 jest słaby bo nie jest wręcz przeciwnie, jest świetnym sprzętem, tylko mógłby mieć bardziej dopracowany soft i byłby git majonez.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi