Skocz do zawartości
majczu

Majczu Custom ROM

Czy mam kontynuować wstawianie tego ROMu?  

41 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy mam kontynuować wstawianie tego ROMu?

• Tak
        36
      • Nie
        5

Rekomendowane odpowiedzi

majczu

Witam,

Bazą dla najnowszego Moda jest Modaco 3.2 a motywem SenseHero i kilka moich wizualnych modyfikacji ;)

ROM instalujemy oczywiście bez wipe. Standardowo przed wgraniem go nie zapomnijcie zrobić Nandroid Backup.

Życzę miłego używania odchudzonego Modaco 3.2.

To już jest prawdopodobnie ostatnia wersja, chyba, że Modaco wyda jeszcze jakąś na Androidzie 1.5. Ale wątpię w to.

Żeby móc wgrać ten ROM potrzebny jest dostęp do Root. Instrukcja dla HTC Hero znajduje się tutaj

Polecam Radio do ROMów Eclair: 63.18.55.06JU_6.35.09.26

Pozostałe Radia do ściągnięcie z HTCPedia

Instrukcja wgrania ROMu:

- robimy Nandroid backup - Koniecznie!!

- polecam wipe - jeśli chcecie poznać jego prawdziwą prędkość ;)

- restart telefonu

- wgrywamy ROM - Full lub Slim

- restartujemy telefon

- czekamy aż nam się w pełni uruchomi i cieszymy się szybkim i stabilnym ROMem ;)

W wersji 2.0 jest automatyczny task killer. Nic nie trzeba konfigurowac i nie polecam wgrywac Kernela 660Mhz

Jeżeli chcecie mieć obrotowy zegar po tym wszystkim zróbcie flash plikiem Zegar obrotowy - tylko pamiętajcie żeby przed tą czynnością usunąć zegar z pulpitu w telefonie.

Załączony również jest Comunnity Kernel jeżeli chcecie mieć procesor na 600Mhz to również tak samo jak ROMem zróbcie flash tym plikiem. Działa stabilnie i szybko - to mogę Wam zapewnić ;)

Jeżeli robimy to po wipe pierwsze uruchomienie może trwać wieczność ;)

snap20100228003712.png

Majczu 1.9 Custom Rom Full Download

Majczu 1.9 Custom Rom Slim Download

Majczu Black 1.8 Custom Rom Full Download

Majczu Black 1.8 Custom Rom Slim Download

Comunnity [email protected]

Zegar obrotowy

Poprzednie ROMy:

Majczu Black 1.6 Download

Majczu Black 1.5 based on Modaco 3.2 - download

Moje wszystkie ROMy ;)

Widget Pogody i wiadomości przeportowany z Androida 2.1

Miłego flashowania,

Nie odpowiadam za jakiekolwiek uszkodzenia Waszych telefonów. Robicie to na własną odpowiedzialność!!

Pozdrawiam.

Edytowane przez majczu
    prefix

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Wersja 2.0 - prawdopodobnie ostatnia. Lista zmian:

- wszystko to samo co w wersji 1.9 Full - tym razem wstawiam tylko jedną wersję Full - patrząc na ilość pobrań jednej i drugiej większość używa tych wszystkich widgetów ;) więc tylko tą wersję wstawiam

- całkowita zmiana na pełną wersję Modaco 3.2 - już nie beta ;)

Wersja 1.9. Lista zmian:

- wszystko to samo co w wersji 1.8

- w wersji 1.9 jest automatyczny task killer nie jako aplikacja tylko ma zmienione parametry "na sztywno" - można je edytować np przez Root Manager do pobrania z Naszego działu Download. Kilka dni siedziałem nad tymi wartościami, żeby były jak najbardziej optymalne między wydajnością i stabilnością. Rom nie wymaga nowego [email protected] Jest szybki i stabilny. Działa dużo szybciej niż wersja 1.8. Aplikacja zawsze działa w tle i jakby nie patrzeć zawsze obciąża w niewielkim stopniu system. A przecież nam chodzi o wyeliminowanie wszelkich niepotrzebnych procesów ;)

Wersja 1.8 jest w dwóch wersjach: Full i Slim:

Wersja Full:

- compcache ustawione na 64MB i swappines 10. Po wielu dniach testów na różnym rozmiarze ten okazał się najszybszy i najbardziej stabilny. Nie powodował lagów nawet po 4 dniach mocnego i ciągłego używania bez restartów.

- widgety znajdujące się w ROMie: pogoda, zegar, muzyka, ludzie, Twitter, Zakładki, ustawienia

- kilka modyfikacji framework-res.apk, usunięcie zbędnych obciążających system bzdur

- od strony wizualnej w całości bazuje na SenseHero 1.4 KosWorda

- żeby mieć język polski należy pobrać More Locale 2 za darmo z Marketu

- zmieniony Bootscreen na:

quiet.gif

Wersja Slim:

- wszystko to samo co w wersji Full ale z widgetów od HTC pozostało: pogoda, zegar, Twitter, ustawienia, muzyka

- usunąłem też dzwonki i notyfikacje dla mniejszej wagi ROMu

- jest szybki - bardzo szybki ;) ;)

snap20100228003752.pngsnap20100228003716.pngsnap20100228003707.pngsnap20100228003703.pngsnap20100228003812.png

Wersja 1.5 Pełna lista zmian - tego co ROM zawiera a co zostało usunięte.

Całość w tej chwili działa na Modaco 3.2 beta 5 i zawiera wszystkie elementy z motywu Black Eclair 1.4 ;)

Dodałem:

- swappines w Compcache ustawione na 20 zamiast 10 - jest szybciej, szczególnie w galerii zdjęć ;)

Najnowsze wersje aplikacji:

- Advanced Task Manager

- Astro File Manager

- Market Enabler

- Titanium Backup

Usunięte:

- Android Notes - według Modaco strasznie obciąża baterię

- status WiFi

- aplikację i widżet Giełda

- aplikację i widżet Bookmarks

- widżet Ludzie

- aplikację i widżet Footprints

- aplikację i widżet Poczta

- widżet SMS

- widżet wyszukiwarki

- aplikację Java

- HTCSync

- aplikację czytnik PDF

- grę Teeter

- przeglądarkę WAP

- czytnik wizytówek - BizCard Reader

Edytowane przez majczu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    blotto

proponuje zamiast astro file manager, EStrong file explorer - niedlugo pojawi sie z update z jezykiem polskim :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jell

heh.

czyli zrobiles to, co sam robie recznie przez adb za kazdym razem jak zmieniam rom na nowe modaco ;)

rob to jeszcze dla 3.2 beta ;)

dorzuc tam jeszcze aplikacje mapy (ktora nie wiedziec czemu nie jest w standardowym modaco...)

barcode scanner tez jeszce dorzucam a miast astro ostatnio zaczalem uzywac andexplorera (o ktorego mnie zapytal metamorph)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Dokładnie. Tylko znudziło mi się to robić. Szybciej w ten sposób to zrobię i nie muszę pamiętać komend oraz niektóre syfy od razu mi się nie instalują. Nie muszę tego wszystkiego odinstalowywać.

Dziwne jest tylko to, że kasując przez ADB usuwasz wszystko z /system/app i tylko Javę z /system/lib.

Ja usunąłem .odex i .apk z lib i app. Oraz wszystko z /daty wrzucając tam swoje appsy.

Powiem Ci tak mimo tego, że i tak wszystko usuwam ręcznie to teraz mam po uruchomieniu telefonu 110MB wolnego. Wtedy gdy usunąłem to przez ADB miałem 100MB. Ciekaw jestem dlaczego jeżeli te same rzeczy usuwałem...?? Może masz jakiś pomysł??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jell

przy pierwszym uruchomieniu dalvik-cache sie napielnia (co mozna podejrzec przy pomocy "ps" przez adb) i moze to jakos na to wplywa?

no ja javy nie usuwam (chociaz z niej nie korzystam - sam nie wiem dlaczego zostawiam ;) )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Ona zawsze się uruchamia podczas startu systemu niestety. Nie korzystam z tego więc też to wyrzucam. Gdzieś w tle to ciągle co jakiś czas się uruchamia, widoczne jest to w procesie jako background. Więc niby nie powinno zżerać zasobów, ale ja wolę chuchać na zimne ;)

EDIT: Niestety elementy z eclair 1.4 nie działają na Modaco 3.2. Loopa łapie nawet nie dochodzi do HTC :/ Winą zapewne jest skopiowanie framework.res gdy tego nie skopiuję jest ok ale nie ma wyglądu Eclair tylko standardowy :/

Próbuję teraz na Modaco 3.1 wrzucić Black Eclair, zobaczymy co z tego będzie

Edytowane przez majczu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Majczu Black 1.3 based on Modaco 3.1 już jest. Wgrane są do niego elementy z motywu Black Eclair 1.3 (stary dialer) więc nie trzeba robić tego przez Metamorph. Link i log zmian dostępny w postach powyżej ;)

Miłego flashowania :)

EDIT: Jak będzie już motyw, którego framework pasuje do Modaco 3.2 to oczywiście zrobię aktualizację. Myślę, że będzie to dopiero wtedy jak Modaco wyda końcową wersję tego ROMu.

Pozdrawiam.

Edytowane przez majczu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Very ładne ;). Jak bede mial dostep do laptopa do przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi