Skocz do zawartości
majczu

Majczu Custom ROM

Czy mam kontynuować wstawianie tego ROMu?  

41 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy mam kontynuować wstawianie tego ROMu?

• Tak
        36
      • Nie
        5

Rekomendowane odpowiedzi

eraz

Wracając do sprawy. Jestem świeżo po rootcie G2 metoda Goldcard. Na chwile oczywiście musiał się pojawić na nim stockowy ROM od HTC. Potem poszedł Majczu 2.0 po wipie data. Standardowa wywieszka, która opisana jest w tym wątku. Więc wipe data, wgranie Modaco 3.2, zbootowanie Modaco, restart , flash Majczu 2.0. Romik ładnie wstał, jedyne co zauważyłem, że nie działa to ustawienia sieci komórkowej oraz nie wyświetla kalendarzy, mimo że ma je odhaczone. Jak teraz to naprawić ? Backup [jakim narzędziem ? dobrze by było gdyby wróciły aplikacje i ustawienia] full wipe,flash modaco, boot, restart, flash Majczu, boot, przywrócenie backupu, restart ? Może inny rom [ale ten mi sie podoba, szybki i stabilny ;p]?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    paff

Ja zrezygnowałem w końcu z Majczu, ale jeżeli chcesz spróbować, to może po pełbym wipie wrzucenie wcześniejszej wersji Modaco niż 3.2, np. 3.1. Po pojedyńczym uruchomieniu i bez wipe --> wrzucenie Majczu 2.0.

Jeżeli spróbujesz w ten sposób i zadziała, chętnie sam spróbuję, na dzisiaj mam dosyć już zabawy z telefonem, zresztą mam pracę do napisania :/

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu
    full wipe,flash modaco, boot, restart, flash Majczu, boot

Dokładnie tak.

@paff

Napisałem tak jak jest. Nie zauważyłem, żeby ktoś miał problem bo nie w tym jest sztuka żeby w tym samym wątku pisać setny raz, że nie ma możliwości zmiany z preferowanej na wymuszoną jeśli chodzi o sieć.

Specjalnie dla Ciebie przywróciłem nandroid tego romu.

Co do skalowania:

Microsoft Windows [Wersja 6.0.6002]

Copyright © 2006 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\Majczu>cd C:\

C:\>cd sdk\

C:\sdk>cd tools

C:\sdk\tools>adb devices

List of devices attached

HTXXXXXXXXX device

C:\sdk\tools>adb shell

# cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_cur_freq

cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_cur_freq

245760

# cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_cur_freq

cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/scaling_cur_freq

528000

# cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/stats/time_in_state

cat /sys/devices/system/cpu/cpu0/cpufreq/stats/time_in_state

19200 0

122880 0

160000 0

245760 111578

480000 0

528000 42446

#

To co zaznaczone na niebiesko to parametr jaki jest podczas wygaszonego ekranu, ten drugi podczas załączonego. Opcje zaznaczone na zielono to czas w jakim przebywał cpu na danym taktowaniu.

Performance oznacza niższy próg zajętości cpu podczas którego zwiększa się jego taktowanie na maksa a nie to co Ty napisałeś, że ciągle jest na maksa. Więc nie pisz mi, że wciskam kit.

Dlatego napisałem to co napisałem. Wiem jak działa ten rom dlatego nie lubię jak ktoś pisze takie rzeczy. Wiele osób może potwierdzić, że tak właśnie jest. Każdy może wpisać te komendy i dać odpowiedź jak to wygląda u nich.

Koniec już tego Offtopu w tym wątku.

@eraz

Jeśli nie chcesz problemów pobierz wersję 1.9. Praktycznie niczym się nie różni. Zainstaluj ją tak:

- wipe data

- wipe dalvik cache

- wipe ext

- flash romem

- reboot

Będzie wszystko działać bez konieczności wgrywania Modaco ;)

Wersja 1.9 jest na Modaco 3.2 beta 5 a Majczu 2.0 na Modaco 3.2 pełnym już. Zmiany są kosmetyczne, wręcz niezauważalne.

Link do wersji 1.9:

http://www.multiupload.com/2GPDTZJTXH

Edytowane przez majczu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    mtsz15

Mam problem. Zainstalowałem Majczu Black 2.0 Download, ale teraz telefon nie chce się włączyć. Pojawia się czarny napis HTC, później zielony HTC i brillant, ale zaraz znowu wraca do czarnego HTC i tak ciągle.

Co zrobić?

---------- Post dołączono o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Zielony napis quietly brillant nie ładuje się do końca, np. quietly brillan. Ktoś jest w stanie pomóc?Telefon włącza się już 10 min i nadal od czarnego do zielonego napisu..:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Na poprzedniej stronie ja jak i kilku innych użytkowników pisaliśmy, że wersję 2.0 należy wgrać na Modaco 3.2 po full wipe. Post nad Twoim napisałem, że jeżeli nie chcecie problemów zainstalujcie wersję 1.9 i nawet podałem linka. Czytanie nie boli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    eraz

@Majczu "full wipe,flash modaco, boot, restart, flash Majczu, boot" nadal zalicza FC przy ustawieniach sieci na Majczu 2.0, flashuje 1.9

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Przecież przed chwilą o tym pisałem. Nie ma tej opcji w tym romie. Patrz post: #317 #323

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

po kilku problemach z flashem udało się wgrać rom Majczu bez żadnego problemu. Śmiga znakomicie, dzięki morelocale jest już po polsku. odpukać, ale jeśli będzie się dalej tak spisywał dlugo nie zamienię go na nic innego:)) Majczu - great job!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Majczu mam problem. Otoż mialem dlugi czas ten rom. Postanowilem wgrac vanilian 3.3 Rc3. zrobilem backupa tego (nandroidem) i wipe wszystkiego.

Zainstalowalem Vaniliana ale mnie sie nie spodobal wiec postanowilem wrocic do Twojego. Okazalo sie jednak ze po wgraniu Backup'a system startuje od ekranu konfiguracyjnego gdzie w etapie logowania nalezy sie zalogowac do gmaila.

W tym miejscu jednak nie wyswietla sie klawiatura. Restore wyglada tak jakby nie dzialalo :/

Probuje teraz wgrywac najpierw restore a pozniej rom moze to cos da :/ Nie chce mi sie od poczatku wszystkiego konfigurowac.

Masz jakies pomysly ?? Albo ktokolwiek ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Przywracasz tylko nandroid restore. Nie wrzucasz romu jeszcze raz. Wchodzisz do recovery, robisz wipe data, Dalvik i partycji ext. Następnie przywracasz nandroid backup z tym romem, który sobie zrobiłeś przed wgraniem Vanilliana i restartujesz telefon. Po przywróceniu romu nie robisz nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi