Skocz do zawartości
majczu

Majczu Custom ROM

Czy mam kontynuować wstawianie tego ROMu?  

41 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy mam kontynuować wstawianie tego ROMu?

• Tak
        36
      • Nie
        5

Rekomendowane odpowiedzi

majczu

Ekran blokady to aplikacja, którą pobierzesz stąd: http://forum.android.com.pl/showthread.php?t=4994 . Wstawiłem screena ale, że większość nie chce ROMie płatnych aplikacji więc jej nie wstawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uszaty

Śmiga ładnie, niektóre aplikacje jak TasKiller, Barcode Scaner i Dolphin Browser musiałem przeinstalować, bo nie chciały poprawnie działać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

A z jakiego ROMu przechodziłeś?? Z ciekawości pytam. U mnie wszystko działało poprawnie. Czy mógłby się jeszcze ktoś wypowiedzieć? Często zdarza się, że przechodząc z jednego ROMu na drugi występują problemy z niektórymi aplikacjami i trzeba je przeinstalować. Dlatego chciałbym zapytać czy ktoś również miał taki sam problem. Dzisiaj jestem w pracy, niestety. Więc najszybciej we wtorek wrzucę coś nowego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uszaty

Przechodziłem albo z Modaco 3.2 albo z 3.1, sam już nie wiem, bo dzisiaj chyba z 5 razy Black Eclair próbowałem wgrać i na 3.1 i na 3.2 i się sam zamotałem :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    jell
    Dla Twojej wiadomości jestem na aplikacji prokuratorskiej, więc moim obowiązkiem jest przestrzeganie prawa, dawanie przykładu innym i posiadanie nieskazitelnego charakteru.

z tym ostatnim to chyba nie koniecznie Ci wychodzi. odnosiłbyś się spokojniej - mniej atakując...

Uważam, że posiadanie i korzystanie z płatnych aplikacji komputerowych jest wysoce niemoralne jeżeli nie uiścimy za nie opłaty.
    dla uściślenia - nie "posiadasz" aplikacji (az dziwne ze prawnik uzywa w tym miejscu tak nie pasujacego okreslenia jak "posiadanie" ;) ) a jedynie jej kopie - co to zmienia? ano patrz nizej.
    Rozpowszechniasz oprogramowanie (nieważne, że jest tanie) i okradasz twórce Mybackup.
    faktycznie - rozpowszechnianie w takim wypadku jest:

a) nielegalne

b) przez wiekszosc uznawane za naganne moralnie

ale zeby prawnik mylil nielegalne rozpowszechnianie z kradzieza, w dodatku prawnik na aplikacji prokuratorskiej... teraz sie nie dziwie dlaczego ludzie nazekaja na zenujaco niski poziom wyksztalcenia magistrow "produkowanych" na naszych uczelniach...

Zdaje sobie z tego sprawę, że większość w naszym kraju posiada nielegalny soft (Windows etc), ale napisanie posta "I nie, nie mam zgody autora. Napisz do niego informację, że ją umieściłem w tym ROMie" jest poniżej wszelkiej krytyki. Nie muszę tego robić. Są inne środki do egzekwowania praw m.in. pociągnięcie do odpowiedzialności karnej za piractwo komputerowe.
    poki co donosy jeszcze sa uznawane za cos amoralnego - ale moze to sie z czasem zmieni. co prawda rowniez uwarzam ze dolaczenie nielegalnego oprogramowania do romu bylo bledem - ale preferuje w takiej sytuacji edukowanie, miast straszenia odpowiedzialnoscia karna. tak, w tym miejscu Twoj "nieskazitelny charekter" nieco blednie...
    Inną sprawą jest to, że w Polsce nie można oficjalnie kupić na markecie aplikacji, więc przymykam na to oko. Pamiętaj, że jeżeli nie możesz jej kupić to jest opcja DONATE na stronie twórcy i możesz zapłacić za aplikacje.
    w tym momecie sam zaslugujesz na baty ;) przymykajac oko, jesli sie mamy juz mocno trzymac litery prawa.
    Pozdrawiam i życzę więcej pokory na przyszłość.

Lektura gdyż nieznajomość prawa szkodzi. W ramach ostrzeżenia - z życzliwości gdyż wcale tego nie muszę robić::

Art. 116.

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Artykuł 278 Kodeksu karnego (kk)

§ 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto bez zgody osoby uprawnionej uzyskuje cudzy program komputerowy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

o! dokladnie od wypadalo by zaczac! tj. od edukowania.

dla interesujacych sie sprawami z pogranicza prawa i informatyki polecam poczytac http://prawo.vagla.pl/

TooBad: polecam doczytac definicje slowa "kradzież" :]

btw. sorry za przydlugawy post ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    uszaty

Majczu,

dzisiaj odkryłem dwa problemy:

1. Moja kobieta chciała zadzwonić i myślała że mi telefon zepsuła, bo wklepywała numer, zielona słuchawka i brak reakcji...

2. Betterkeyboard nie wyczuwał dłuższego przytrzymania na danej literce np. 'k'->'?'. Musiałem to robić ręcznie.

W związku z tym iż koniecznie musiałem zadzwonić tylko nandroid backup mi pomógł, restart nic nie dawał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    TooBad

Do osoby która nic nie wnosi do tematu:

1) Okradanie twórcy sensu largo.

2) Ja jestem spokojny. Nikogo nie straszę, tylko ostrzegam. Stosuje środki prewencyjne wobec kolegi który łamie prawo. Nie ma potrzeby psucia komuś przyszłości za takie czyny które co prawda nie są o znikomej szkodliwości społecznej, ale osoba racjonalna za pewne tak by postąpiła.

3) "poki co donosy jeszcze sa uznawane za cos amoralnego"

Dla Twojej wiadomości donosy są wynikiem niskich pobudek i złośliwości, natomiast na każdym spoczywa obowiązek o powiadomieniu o czynie zabronionym.

4) Gdyby wymiar prawa chciał się zajmować takimi drobnostkami za każdym razem, to prawdziwi przestępcy biegali by po ulicy. Mamy mało wydajne sądy i prokuratury, a jeszcze bardziej więzienia.

5) Nie jesteś sprecyzować co to znaczy "nieskazitelny charakter". Jest to pojęcie o szerokim zakresie.

To nie miejsce na tego typu dyskusje. Załóż temat "dyskusje o prawie karnym" to chętnie się udzielę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    majczu

Prosiłem o nie udzielanie się w takich sprawach w tym temacie.

Ponawiam prośbę. Przenieście się z tym gdzie indziej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    qmike

A ja mam pytanie, co to za aplikacja lub jak się nazywa, ta pokazująca ikonkę i status baterii w notify i tray?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi