Skocz do zawartości
Walczec

Wybor romu - 3d i bateria

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Poszukuje romu, ktory bez problemu bedzie radzil sobie z 3d i do tego jak najmniej bedzie zjadal baterie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz kartę pamięci 8GB+ to:

1. Liquid Smooth CM11 (xda)

2. MIUI v4 + Spolszczenie (######)

Czyli instalujesz MIUI, robisz backup w recovery, instalujesz LS CM11 (jako główny system) + Gapps, logujesz się do GP i pobierasz aplikację Rom Manager Lite. Na slot 2 wgrywasz backup MIUI i masz CM11 który trzyma baterię, ma dużą wydajność, ładnie wygląda i się nie przycina a jak chcesz robić zdjęcia to uruchamiasz rom manager lite i uruchamiasz miui v4 ze slotu 2 :) Sam na początku też chciałem rom z 3D ale stwierdziłem, że CM11 jest od tego o wiele lepszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli ważna jest dla Ciebie obsługa 3D, to możesz zapomnieć o czymkolwiek nowszym od Ice Cream Sandwich, bo producent nie udostępnił sterowników do kamery pod nowsze Androidy. Swego czasu korzystałem z Romu Yoda (btw: tworzony przez Polaka), z którego byłem bardzo zadowolony który można ściągnąć stąd: [ROM/KERNEL][21 Jun]Kernel v11.5 3.0.76 - RO… | EVO 3D | XDA Forum

Solidna robota, bateria obsługiwana bezproblemowo, no i jest 3D.

Jeśli 3D to nie jest kwestia życia i śmierci, to weź cokolwiek nowego, może być oparty na KitKacie. Hubertus323f powyżej poleca LiquidSmoth, ja korzystam z CyanogenModa 11 i też jestem zadowolony.

Jest jeszcze opcja pośrednia, o której też wspomina hubertus323f, czyli instalacja dwóch ROMów i przełączanie się między nimi w zależności od tego, co chcesz akurat w tym momencie robić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolega Smiecho wyczerpał temat :) Nadal masz wątpliwości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hubertus323f o co chodzi z tym 2 słotem, ma to startować z karty SD? ? No i jeżeli chodzi o samą baterie to chyba czysty cm11 sprawdzi się lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Z drugim slotem" chodzi o to, że można zainstalować sobie aplikację, która umożliwia jednoczesne zainstalowanie dwóch lub więcej ROMów. Każdy ROM zajmuje jeden "slot" w apce. Ot i rozwiązanie problemu.

Jak to działa? Nie wiem. Aplikacja do tego z jakichś powodów nie chciała się u mnie zainstalować, więc odpuściłem.

I ostatnia sprawa, czyli bateria. Czysty CM też potrafi sprawiać problemy. Kilka tygodni temu był jakiś bug na styku CM11 i GoogleServices5, ale już został rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    rlz

Pozwolę sobie lekko odświeżyć temat. Jak oceniacie czad pracy na baterii przy cm11? Bo w moim przypadku na WiFi/3g bateria dosłownie znika w oczach. Dzisiaj rano w jakieś góra 40 minut pracy na 3g zniknęło mi około 20%. Nie wiem czym może być to spowodowane. Podczas modowania przyznam się szczerze ze miałem baterie na wyczerpaniu a przez dłuższy czas był odpalony cwm przy 0%. Czy to może być przyczyną?

Mało tego dzisiaj zauważyłem kolejna dziwna rzecz. Siedziałem sobie na necie i rozladowalem baterie do zera aż telefon mi się wyłączył i jak go włączalem to od razu się wyłącza. Wiec odpalam go, podłączam pod ładowarkę, system się zaladowal a tutaj.pokazuje mi 20% baterii po dosłownie 20 sekundach ładowania. W czym może być problem? Uwalilem baterie?

Dodatkowo dzisiaj zauważyłem kolejna dziwna rzecz, miałem 75% baterii a po ponownym uruchomieniu miałem 78%

Edytowane przez rlz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

rlz - ale ty masz problemy... To raczej normalne że nie da się do końca zmierzyć poziomu baterii -.- Na CM11 bateria mi w szkole na internecie trzymała od 8:00 do 13:00 więc... Zainstalowałem MIUIv4 ponownie - od 8:00 do 18:00 jest ok... Przy okazji można pograćw Dead Triggera 3D :D (TriDef 3D games)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi