Skocz do zawartości
martilseltana

Smartfony z klawiaturą qwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem z androidem od wersji 1.5. Jeszcze kilka lat temu nie było problemów ze znalezieniem high endowego smartfona z pełną klawiaturą qwerty. Powiedzcie mi proszę co się stało. Przeszukałem internet i zupełny null. Absolutnie tego nie rozumiem. Czy tylko mi marzy się topowa słuchawka rozsuwana w bok. Wykonana z metalu, z pełną fizyczną klawiaturą. Czy tylko mi brakuje czasów, kiedy napisaniu smsa, notatki, maila, towarzyszył radosny stukot klawiszy pod palcami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W dążeniu do tego aby Smartfony były super cienkie zrezygnowano z klawiatur. Do tego w takim Smartfonie z qwerty klawiatura mogą się zepsuć. Dochodzą tez dodatkowe koszty produkcji. Jednak na tym etapie klawiatury dotykowe są tak zaawansowane, że bardzo dobrze się na nich pisze.

Wysłane za pomocą gołębia pocztowego z VertisPLUS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hatchet

Dopełniając wypowiedź @rumapark, teraz są na tyle duże ekrany w telefonach, że wystarczająco wygodnie się pisze na klawiaturze ekranowej, szczególnie używając technologii Swype. Wiem z własnego doświadczenia, bo przesiadłem się z HTC Desire Z na SGS3.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i ja jeszcze dodam, że klawiatura zawsze może być dla takiego smartfona urządzeniem peryferyjnym.

-

N7 & Tapatalk. Dodałem podpis w Tapatalku, przecież wszystkich interesuje skąd się post wziął.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    VortaL

Klawiatury QWERTY to już przeżytek, sprzedałem parę temu [email protected] z wielkim trudem, bo nikt nie chciał tego kupić. Klawiatura na ekranie najlepsza :oczy:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ale nigdy ekranowa klawiatura nie zastąpi fizycznej :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    VortaL

Niby nie, ale tych jest już na tyle dużo i są na tyle rozbudowane, że nie potrzeba qwert'y fizycznej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    giaur500
    Czy tylko mi brakuje czasów, kiedy napisaniu smsa, notatki, maila, towarzyszył radosny stukot klawiszy pod palcami?

Na to wygląda. Ja bym nigdy nie kupił smartfona z fizyczną klawiaturą, nie wiem jak inni. Masz swype w standardzie, masz ekranową qwerty, masz pisanie głosowe a jak koniecznie chcesz to podpinasz przez usb fizyczną bezprzewodową.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    VortaL
    Na to wygląda. Ja bym nigdy nie kupił smartfona z fizyczną klawiaturą, nie wiem jak inni. Masz swype w standardzie, masz ekranową qwerty, masz pisanie głosowe a jak koniecznie chcesz to podpinasz przez usb fizyczną bezprzewodową.

Dokładnie i fizyczne QWERTY jest nie wygodne, wiem bo miałem [email protected]'a. Ktoś kto ma większe palce nie ma jak użytkować tego tel, więc te klawiatury są raczej przeznaczone dla dzieci, lub laski ze skromnymi dłońmi. Amen. :padam:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat Chat to syf, więc się nie dziwię, że narzekasz na niewygodę klawiatury w tymże smartfonie, zresztą autorowi chodzi o wysuwaną klawiaturę. Nie ma sensu nawet obu porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi