Skocz do zawartości
martilseltana

Smartfony z klawiaturą qwerty

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tylko on. Ja też tak uważam, o czym zresztą pisałem już w tym wątku. Musisz przyjąć do wiadomości, że jak zwykle większość ma rację, a nikt już nie chce fizycznej klawiatury.

To jak dyskusja o wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkanocnymi, albo o tym, dlaczego muzyka z płyt winylowych jest lepsza od MP3, albo dlaczego nowe hybrydowe samochody z turbowysilonymi silniczkami 1,2 litra są lepsze od Dodge Challengera... Każdy ma swoje preferencje, a pisanie "nikt już nie chce" jest logiczną nieprawdą, bo skoro ja chcę i jeszcze kilku userów w tym wątku, a na świecie się pewnie znajdzie jeszcze parę setek, to nie możesz napisać "nikt".

Więc i tak nie masz wyjścia, nigdy już nie pojawi się żaden nowy telefon z klawiaturą fizyczną z powodu takiego że nikt by go nie chciał i bybaby to zwyczajnie porażka.

Tak samo pisanie "nigdy" jest również bezsensowne, bo tego nie wiesz.

Zresztą, to zupełnie nie o to tutaj chodzi - tracimy z oczu meritum tej dyskusji. Nie oczekuję, że przekonam miłośników klawiatury ekranowej do fizycznej QWERTY ani wy nie powinniście oczekiwać, że przekonacie mnie do uznania wyższości klawiatur ekranowych - bo zwyczajnie każdy ma prawo do swojego zdania i alleluja, że tak jest. Niech każdy używa tego, z czym mu wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Opinie czy klawiatura qwerty czy inna jest bez sensu z jednego względu - każdy ma swoje preferencje oraz upodobania. Jesli lubię jeść czekoladę a ktoś mi mówi że jest niedobra bo on ma uczulenie na nią to mam przestać jeść?.

Ja sam kocham telefony z klawiaturą qwerty ale jest to rynek telefonów niszowych i ich oferta jest więcej niż uboga. Rok temu stałem przed wyborem blackberry, ale dałem się namówić na "pełny dotyk". Czy dobra decyzja, czy zła czort go wie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A ja to widzę tak.

Dalej są amatorzy telefonów QWERTY co widać tylko na tym forum i jeden dobry model u każdego producenta schodziłby na pniu. Ja pisze bardzo dużo na telefonie qwerty i w zasadzie nie potrzebuję ani tabletu/(a) ani lapka/netbooka. Telefon z dobrą wysuwaną klawiaturą QWERTY zastępuje mi te wszystkie urządzenia. Dodatkowo, mam cały czas pełną powierzchnię ekranu. Czasem zdarzy mi się coś na szybko wpisać, bez rozsuwania mojego Droda ( jakiś kwestionariusz czy coś w tym rodzaju ), to szlag mnie ciężki trafia, jak klawiatura ekranowa zabiera 2/3 nie małego przecież ekranu.

Dalej idąc, Ja należę do tych, który muszą czuć ugięcie sprzętowego klawisza. Dzięki temu wiem, co zostało wklepane i pisać mogę bez patrzenia na ekran, nawet z zamkniętymi oczami wychodzi bardzo mało błędów składni.

Ja też bardzo nie lubię, gdy uderzam kciukiem w ekran, nie przyjemne to dla mnie, jak dla niektórych kruszenie styropianu/pisanie kredą po tablicy. Na krótki dystans, może być. Pisanie więcej w ten sposób dla mnie nie wchodzi w grę.

Próbowałem się wiele razy przekonać do klawiatury ekranowej, ale po prostu mnie ona denerwuje. Pisząc że, NIGDY nie będzie nowych telefonów z QWERTY jawisz się jako Nostradamus tego forum. Pisząc że jesteśmy ograniczeni, pokazujesz swoje zamknięcie na temat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    vaxeiro

raven66

Oczywiście że nie jest to jałowa dyskusja jak prezntujesz - za klawiaturą ekranową jest mnóstwo racjonalnych i obiektywnych argumentów - za fizyczną - słownie JEDEN (zabieranie miejsca) :)

jakimś ewentualnie argumentem jest "uczucie" klawisza - doskonale znam ten argument bo kiedyś długo i uważnie wybierałem skoki klawiatur, jeżeli skok był zły - mowy nie było o zakupie takiego modelu. Ale jest to słaby argument - bo dobrze zrealizowane wibracje się sprawdzają wcale nie gorzej (choć nie w każdym modelu silnik pracuje tak samo - w moich starych modelach wibracja była do kitu. W nowych jest zupełnie inna).

Nie jest słusznym argumentem że na qwerty można pisać bez patrzenia na klawiaturę - w ekranowej jest po tym względem dużo lepiej, bo tam w ogóle nie trzeba zwracać uwagę na to gdzie się trafia. można pisać w ciemno dobrze wiedząc co się pisze.

Aczkolwiek pisanie bez patrzenia na klawiaturę (konkretnie obszar podpowiedzi) obojętnie jaką wyklucza użycie głównej mocy swift keya w zasadzie, a to znaczy że na qwerty taka osoba pisze bardzo powolnie i nie wydajnie - czyli bez sensu. Będzie to tempo żółwia.

giaur500

Nie był. Zarówno "starość" jak i "nowość" dokładnie nic nie znaczy. Istotne jest co system sobą prezentuje. a cechy każdej wersji można bez żadnego problemu podsumować i zestawić. Ja bym z ogromną chęcią wrócił do świetnego 4.0 z tej porażki jakim jest 4.4 (niższe zresztą też).

W jakimś tam mocno uproszczonym sensie 4.4 to taki Windows 8. 4.0 To taki Windows 7. 2.1 to było by 98.

4.0 wniósł bardzo dużo względem rzeczonego 2.x. Natomiast 4.x nic nie wniosły względem 4.0 (poza przeźroczystym paskiem) za to mnóstwo ostro zepsuły. każdy numerek wyżej był stopniowo i konsekwentnie coraz gorszy. Z 4.4 google sięgnęło dna albo szczytów absurdu, zależy jak spojrzeć. Wszystko można wypunktować.

Ślepe gonienie za najnowszą wersja to klasyczny owczy pęd, największa bezmyślna głupota i choroba naszych czasów i tego forum głównie też.

Edytowane przez vaxeiro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Oczywiście że nie jest to jałowa dyskusja jak prezntujesz - za klawiaturą ekranową jest mnóstwo racjonalnych i obiektywnych argumentów - za fizyczną - słownie JEDEN (zabieranie miejsca)

Racjonalnych - zgodzę się. Obiektywnych - absolutnie nie. To są subiektywne argumenty.

Poza tym: patrz na wypowiedź Afordos'a - zgadzam się z nią w 99% ;)

Szczególnie z tym, co już ci zresztą napisałem:

Pisząc że, NIGDY nie będzie nowych telefonów z QWERTY jawisz się jako Nostradamus tego forum. Pisząc że jesteśmy ograniczeni, pokazujesz swoje zamknięcie na temat.

Poza tym, z mojej strony, jest to koniec tematu, jeśli chodzi o "przepychanki" co jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    F25
    Opinie czy klawiatura qwerty czy inna jest bez sensu z jednego względu - każdy ma swoje preferencje oraz upodobania. Jesli lubię jeść czekoladę a ktoś mi mówi że jest niedobra bo on ma uczulenie na nią to mam przestać jeść?.

Ja sam kocham telefony z klawiaturą qwerty ale jest to rynek telefonów niszowych i ich oferta jest więcej niż uboga. Rok temu stałem przed wyborem blackberry, ale dałem się namówić na "pełny dotyk". Czy dobra decyzja, czy zła czort go wie :cool:

Stoję przed podobnym wyborem albo bb albo android z jakimś ekranem 5 cali, w życiu bym nie zmienił mojego htc desire z gdyby nie to że fizyczna klawiatura prawie wyzionęła ducha dodam ze telefon mam jakieś 3.5roku. Pisanie na nim na ekranowej to tragedia głównie dlatego że ekran jest dość mały.

Co do androida kitkat też mi się wydaje jakiś niedorobiony co prawda mam z nim styczność od czasu do czasu na tablecie s tab3, ale jakoś mnie irytują pewne ograniczenia, i to jak ostatnim razem chciałem coś szybko zgrać na niego ale sorry kitkat nie obsługuje trybu pamięci masowej, gdyby to że nie jest mój, to już by dawno był na nim root i jakieś mody żeby dało się go normalnie używać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi