Skocz do zawartości
plastman

TUTORIAL myPhone Cube - większa pamięć wewnętrzna (repartycjonowanie) + opcjonalny root / zmiana recovery

Rekomendowane odpowiedzi

szymel00
    boję się że kitkat będzie płakał za pamięcią wewnętrzną oraz że naruszę część partycji systemu ( nie wiem czy wiecie ale nasz cube ma włącznoną usługę SWAP z 512Mb dodatkowego ramu, dlatego tz 4 giga dostajemy 2,5 do użytku )

Nie będzie płakał na pewno :)

Tak, o SWAP pisałem kiedyś już ;)

Wysłane z Moto X 2014 SEC gen

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnośnie programu SPFT v5.1352.01. Która z opcji ma być załączona: format all+download czy firmware upgrade? ( tylko przy tych opcjach mam zaznaczone wszystkie ptaszki ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mam pytanie odnośnie programu SPFT v5.1352.01. Która z opcji ma być załączona: format all+download czy firmware upgrade? ( tylko przy tych opcjach mam zaznaczone wszystkie ptaszki ).

Przy re partycjonowaniu ?

Jak tak to ma być zaznaczone Download Only

i Tylko dwa pliki mają być zaznaczone EBR1 i EBR2

jeżeli wrzucisz plik MTK scatter do jednego folderu z EBR1 i EBR2 to automatycznie będą one zaznaczone i i będzie podana ich lokalizacja;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, chodzi mi o repartycjonowanie. Dzięki.

---------- Post dołączono o 15:30 ---------- Poprzedni post napisano o 15:28 ----------

Jeszcze piwko :)

---------- Post dołączono o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Jeszcze jedno pytanie. Czy na dzień dzisiejszy rootowanie fona z kompilacją 1.0.8 od PLAYA jest już bezpieczne na 100% bo widzę kilka niepokojących wpisów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest ale nie z tego postu ... tutaj masz za pomocą iRoot

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zrobione aczkolwiek nie obyło się bez dziwnych historii typu że po podłączeniu telefonu do kompa po wciśnięciu download zaczął się instalować sterownik preloadera. Po restarcie kompa i ponownym połączeniu repartycja przeszła pomyślnie za co dziękuję kolegom. Mam jednak pytanie znowu, czy będzie wszystko ok i o co właściwie chodzi że po włączeniu telefonu klawiszami vol+ + power zamiast wipe/factory reset ukazuje mi się malutkimi literkami SELECT BOOT MODE i mam do wyboru trzy opcje:recovery mode, fastboot mode i normal boot?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hmm, wszystko robię tak jak jest opisane, ale SPFT chyba nie wyszukuje urządzenia i nic się nie chce zrobić. Chodzi mi o same repartycjonowanie. Co jest nie tak? Mam Win 8.1. Wymagany jest Win 7?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    hmm, wszystko robię tak jak jest opisane, ale SPFT chyba nie wyszukuje urządzenia i nic się nie chce zrobić. Chodzi mi o same repartycjonowanie. Co jest nie tak? Mam Win 8.1. Wymagany jest Win 7?

Hej zainstaluj sobie te sterowniki i po problemie ;)

Jak by chciał klucz deszyfrujący

DHHKDbZIfRL4N4d9TZxRae8zBMMa5ZgAWQiEKhybv1g

Nie czaje czemu jak skopiowałem link i przez niego wchodzę na Mega to chce klucz, a jak wchodzę bezpośrednio na ten sam link w temacie http://forum.android.com.pl/f1469/root-za-pomocae-iroot-dziaa-a-i-nie-psuje-dotyku-492065/ to nie chce ? Ktos mi wytłumaczy jak to działa ? :P

Edytowane przez dawid01986

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie po wejsciu w Flash Toola, po zaznaczeniu opcji With Battery, załadowaniu tego pliku tekstowego, jedna z rzeczy w tabelce swieci sie na czerwono mianowicie PRELOADER, zignorowalem to, mimo to telefon się nie flashuje

EDIT:

Telefonu nie wykrywa mimo zainstalowanych sterowników, telefon mam z Play po iroocie. Win7 x64.

Edytowane przez thecj94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    bido

A skadial mas v1.0.7?

---------- Post dołączono o 17:00 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

udało mi się wkońcu zrobić :D eset mi na kompie wszystko blokował. wyłączyłem zapore i ochrone i poszło. Tak więc zgłaszam poprawne działanie na wersji CUBE_PL_V1.0.9

A kde najdem

CUBE_PL_V1.0.9?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi