Skocz do zawartości
plastman

TUTORIAL myPhone Cube - większa pamięć wewnętrzna (repartycjonowanie) + opcjonalny root / zmiana recovery

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli zaczyna brakować mi miejsca i coraz bardziej myślę o repartycji. Obecnie mam wgranego ROOT'a przez iROOT. Wywaliłem te chińskie programy i mam SuperUser. Powywalałem śmieci z Play. I teraz tak. Czy mogę bez obaw wgrywać modyfikację na większą pamięć ? Dodam, że mam soft: CUBE_PLAY_V1.0.8. Czy muszę wywalić ROOT i zrobić WIPE, a później dopiero repartycjonować ? Czy ta operacja jest bezpieczna ? Bo z tego co wiem, dotyk padał nie przez pliki scatter do repartycji, ale przez ROOT (ta pierwsza metoda) oraz CWM ? A propo backup'u. Mam zrobiony backup z poprzedniego Cube (tego sprzed gwarancji). Jeżeli coś się popsuje (odpukać) to mogę wgrywać ten poprzedni backup i spokojnie oddawać na gwarancję (chodzi IMEI itp.) ? Czy jednak muszę zrobić nowy backup ? Przepraszam, że tak "emocjonalnie" do tego podchodzę, ale nie chcę znowu czekać miesiąc na nowy telefon. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witaj, pisałem to juz dla jakiegosjakiego użytkownika, napisze ponownie by rozwiać Twoje wątpliwości.

1. Poradnik zakładał że przed repartycjonowaniem mamy roota, okazało się że nie trzeba go mieć więc nie ważne czy zrobisz roota czy nie

2. Repartycja nie jest zależna od zainstalowanych programów na telefonie, posiadanego roota czy recovery... pliki ważą po pare KB ponieważ jest w nich zapisane jak nazywa się dana partycja, jakie ma miejsce początkowe i końcowe. Nie ważne czy masz apki z play czy nie (swoją drogą wipe by ich nie przywróciło, wywaliłeś je z systemu)

3. W poprzedniej metodzie roota tylko recovery psuło dotyk, wiem bo wgrałem recovery bez roota i po restarcie juz padł dotyk.

4. Z tego co wiem backupe nie ma zapisanych numerów imei, gdyż te numery będziesz miał zawsze nie ważne jakiego backupa przywrocisz, musisz jedynie pamiętać by podczas przywracania używać opcji with battery.

5. Nie zniszczysz telefonu przez repartycje, musiał byś odłączyć telefon w trakcie i tak krótkiego (2 sek.) Wgrywania plików. Zrób repartycje bo naprawdę warto.

Wysłane z mojego myPhone Cube przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kapishi, bardzo Ci dziękuję za rozwianie moich wątpliwości. Czekam aż naładuje się bateria i biorę się za "operację". Wybaczcie mi za ten mały nieporządek, ale jak ktoś czekał miesiąc na telefon to wolę się drugi raz upewnić niż znowu czekać;)

Ok. Udało się. "Pamięć wewnętrzna - 2,07 GB"

A wiecie może jak "scalić" te pozostałe 441 MB "Pamięci telefonu" ? Formatowałem przez PC i nic.

Edytowane przez maxyman42

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wejdź w pamięć, zjedź na sam dół, najpierw daj zamontuj potem formatuj , pamięć pozostała z tego co pamiętam nie jest zamontowana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do odmontowywania to ta funkcja istnieje tylko dla karty SD. Przy tych 441 MB mam tylkp funckję "Wyczyść kartę Pamięć telefonu". "Czyszczę" zarówno przez telefon jak i komputer, ale niestety to nic nie daje. Macie jeszcze jakieś pomysły jak to rozwiązać ? Zawsze to 440 MB więcej...

Manuskrypt wykonany przez skrybę MyPhone Cube

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne ... powinno po czyszczeniu działać normalnie ... oba wymagane pliki flashowales prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, oba EBR + scatter.

Manuskrypt wykonany przez skrybę MyPhone Cube

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne jeżeli masz juz to 441MB to powinno działać ... możesz wejść na tą pamięć przez menadżer plików? Możesz tam cos wgrac? Wyciągnij kartę pamięci i zrób zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Banzu

Masz dobre sterowniki?

Wysłane z myPhone Cube. Pozdrawiam Banzu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi