Skocz do zawartości
plastman

TUTORIAL myPhone Cube - większa pamięć wewnętrzna (repartycjonowanie) + opcjonalny root / zmiana recovery

Rekomendowane odpowiedzi

gerwi

Witam, wszystkich. Mam problem z zmianą partycji. Postępuję zgodnie z instrukcjami odpalam SPFT. Pliki EBR1 i EBR2 oraz scatter ściągnięte na pulpit. Zmieniam opcje na With Battery. . Ale po załadowaniu scattera opcja Battery się blokuje i na dolnym pasku w programie pokazuje się Bat.Aut.Detection...zaznaczam EBRy i ładuje pliki tak jak w pierwszym poście. Naciskam Download i podpinam telefon ( wyłączony, w trybie debugowania) a nic się nie dzieje. Na dolnym pasku pisze Searching i nic... Czy możecie mi powiedzieć co źle robię??? dodam , że rootowanie zrobione. Od 2 dni na  tym siedzę ... Z góry dzięki

Na stronie My Phone jest instrukcja aktualizacji systemu z nowymi partycjami. Niestety jest to związane z całkowitą utratą danych w telefonie. Ale działa bezproblemowi i ma się po tym telefon jak nowy :)

Edytowane przez gerwi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Mgaak

O mam pierwszy bład spowodowany (chyba) w jakiś sposób repartycjonowaniem. Po podłaczeniu telefonu przez USB do kompa i wybierajac "pamięc masowa" pojawia mi sie tylko folder pamięci wewnętrznej (karty SD nie widzi) a po rozłączeniu karta przestaje działać w telefonie. Pomaga restart. 

Udało mi się eksplorować kartę wybierając opcje "urządzenie multimedialne" ale jest to troche nieefektywne w uzytkowaniu. Ktoś ma jakiś pomysł ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O mam pierwszy bład spowodowany (chyba) w jakiś sposób repartycjonowaniem. Po podłaczeniu telefonu przez USB do kompa i wybierajac "pamięc masowa" pojawia mi sie tylko folder pamięci wewnętrznej (karty SD nie widzi) a po rozłączeniu karta przestaje działać w telefonie. Pomaga restart. 

Udało mi się eksplorować kartę wybierając opcje "urządzenie multimedialne" ale jest to troche nieefektywne w uzytkowaniu. Ktoś ma jakiś pomysł ?

Format SD z pewnością pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy probowal ktos tej operacji na innych telefonach myphone np. Next? Chodzi mi o to zeby podzielic bez rootowania i TWRP

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam i z gory sorki za pewnie dla wielu banalne pytanie, na moja obrone mam tylko to ze nigdy nie uzywalem SPFT.

1. po wlaczeniu SPFT gdzie znajde mozliwosc zazaczenia "with battery" ?

2. Robil ktos ta cala procedure na win10 x64 ?

3. jest moze gdzies jakis filmik jak ktos robi calosc ?

dziekuje z gory za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ratunku... mam już dość.

Najpierw był problem ze sterownikami. przebrnąłem. ale teraz juz nie mam pomysłu.

[Dodano: 02.08.2015 - 22:48]

pomoże ktoś proszę...

1111111111.jpg

Czy ma ktoś odpowiedź na ten problem. Próbowałem na PC z Win 7 32bit i ten sam błąd po paru sekundach. Na lapku z Win 8 64bit to samo tyle, że na Win 8 nie wiem czemu po podłączeniu telefonu wyłączonego wykrywa go (sterowniki są zainstalowane) i po paru sekundach sam się odłącza i znów go wykrywa i znów odłącza i tak w kółko. Kable USB też zmieniane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy wgrywaniu EBR1 i 2 wyskakuje błąd "PMT changed for the rom, it must be downloaded" Jak to naprawić?

Edytowane przez Miki8146

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Spróbuj na starszym SPflashtool ;)

Edytowane przez Mattonemarsh
    Nie cytuj CAŁEGO posta poprzedzającego!
    • Lubię to! 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przy wgrywaniu EBR1 i 2 wyskakuje błąd "PMT changed for the rom, it must be downloaded" Jak to naprawić?

Spróbuj na starszym SPflashtool ;)

Dokładnie sam próbowałem na 2 komputerach i ten sam komunikat, na poprzednich stronach tego postu jest link do starszego Flashtoola i wszystko działa i na xp i na win 8.1 ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    tyktyk

Witam.

Czy tę metodę mogę zastosować w FUN3. Jeśli nie to jakiej metody czy plików użyć?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi